Yemeklerden hemen sonra yapilmamasi gereken 7 sey !!!!

Ariza

Yeni Üye
Üye
Yemeklerden hemen sonra yapilmamasi gereken 7 sey !!!!
* Sigara içmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.)

* Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur.

* Çay içmeyin : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteğinin hazmını zorlaştırıyor.

* Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

* Banyo yapmayın: Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.

* Yürümeyin: İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler. Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.

* Hemen uyumayın: Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.

Şahane bir paylaşım olmuş Cano... Ben yemekten sonra sadece banyonun ve uyumanın zararlı olduğunu biliyordum. Sigara kullanmıyorum ama sigara tiryakilerine yaptığım ankette :D yemek sonrasında daha fazla sigara içme isteği duyduklarını öğrenmiştim... Sigaraya hayır kardeşim :D Sonuna kadar Yeşilay :D Greenmoon :DHadra-i kamer :D Almancası ne bilmiyorum :D

Yemekten sonra meyve yemek ve çay içmek de bizim kültürümüzde olan bir şey galiba. Dikkat etmek lazım... Tekrar teşekkürler Arızam hemşirem...

Son düzenleme:
off bi sigara kullanıcısı olarak yemeklerden sora icilen sigarayı hicbir seye degisemem sanıodum ama artık vazgecmem lazım galiba:S paylasım icin tesekkürler

Bende o sigarayi yararli olarak bilirdim :D eskiden agir yemeklerden sonra kesin icerdim bidene migdeyi rahatlatiyor diye. Rica ederim kizlar...

bende yemekten sonra uyumak ve banyo yapmak, çay içmek bunların zararlı olduğunu biliyordum. yürümeği bilmiyordum..ben faydalı zannederdim.birde kemerinizi gevşetmeyin diyor.onuda bilmiyordum.paylaşım için teşekkürler.

bu ilgincmis

* Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

:S

tskler paylasim icin...

guzel bi paylaşim olmuş bende yemejkten hemen sonra sigara içenlerdenim bundan sonra daha dijkkjatli olacagim bilmiyodum bu jkadar zararli oldugunu

Geri