Yengeç burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  • Konbuyu başlatan PaSikA
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yengeç Burcu Aylık Yorumu
Sevgili Yengeçler güneşin yavaş yavaş yüzümüzü aydınlatacağı, umutlarımızın bahar dalındaki filizler gibi yüreğimizde açmaya başlayacağı Nisan ayına girmiş bulunmaktasınız. Hassasiyetin sembolü olan siz Yengeçlerin huzurlu ve güvenli bir ay geçirmenizi dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu her zamanki gibi

Aşk ve İlişkiler

15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemeye başlayacak aşk evinizin yönetici gezegeni Mars hakkında sizlere geçtiğimiz ayki yorumlarınızda bilgi vermiştim. Bu enerji Nisan yanının üç haftası boyunca etkinliğini sürdüreceğinden yine üzerinde önemle durmak gerekiyor. Şimdi sizlere bu enerjiyi tekrar hatırlatmak isterim. Bu süreçte aşkta yeni tanışmalar, ruhsal birleşimler ve gönül ilişkilerinde fedakarlık ve özverili tavırlar ön planda olmaya başlar. Yani partnerinizle hayatın tüm karmaşık ve sıkıntılı yanlarını birlikte göğüslemek ve aşkla ilerlemek arzunuz yoğunlaşır. Kavgalar ve çatışmalardan elinizden geldiğince uzak durmaya çalışabilir, öfkelenseniz bile bunu direkt olarak göstermek yerine kendi içinizde çözümlemeye çalışmanız mümkündür. Bu enerjinin yaratabileceği bir başka psikolojik durum ise, yaşadığınız ilişkinin kalitesine göre kimi zaman boyun eğen tavırlar içinde oluşunuzdur.

Yani anlaşmayı isteyen fakat bir türlü bu sağlanamadığı için üzülen çaresiz kişi görünümü içinde olabilirsiniz. Ayrıca unutmayalım ki bu tarihler arasında aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs Koç burcunda geri harekette olacağı için tüm enerjiniz toplum içinde kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmektir. Yani bir yandan isteklerinizi elde etmekte zorlanırken diğer yandan ilişkide sert tavırlarla alışverişte bulunmak çelişki yaratabilir. Yapmanız gereken öncelikle ne istediğinize ve sizi neyin mutlu edeceğine karar vermenizdir. Eğer amacınız mutlu ve huzurlu olmaksa o zaman karşınızdaki kişiyle ortak bir noktada buluşmak en doğrusudur. Yani koşullarınızı kabul etmek ve bu koşullar çerçevesinde hareket etmeye çalışmak. Bunun yolu ise ne boyun eğen ne de isyan eden kişi olmamaktır.

22 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Mars gezegeninin seyri aşk hayatınız açısından oldukça önemli bir seyir olarak dikkat çekiyor. Bu dönemde burcunuzla zorlu bir görünüm yapacak Mars, aşk konusunda kendinizi ortaya koyma tarzınız olarak direkt, dışa dönük, hemen tepki vermeye hazır, isteklerinize ulaşabilmek için baskın olmaya çalışacağınız bir dönemi göstermekte. Bilirsiniz Yengeçler duyguları söz konusu olduğunda kendilerini güvende hissetmek isteyen kişilerdir. Üstlendikleri koruyucu ve kollayıcı yapıları nedeniyle, kendinden ziyade karşısındaki kişiyi düşünme meyillidirler. Kendi gereksinimlerini böylesi göz ardı edebilen bir burç mensubu olarak içlerinde kopan fırtınalara rağmen sırf güvende olmak için, sorunları bir yana koyarak yine anlayışlı olmayı sürdürebilirler. Oysaki yapmaları gereken, kendi isteklerini ifade etmeyi bilmek ve sevgi için riske girebilmektir. İşte aşk evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin Koç burcu seyri size aradığınız, güven duygusunu ve cesareti sağlayıcı olabilir. Yani artık ben buradayım, benim de isteklerim var diyebilirsiniz. Mars bu dönemde kabuğundan çıkarak hayata karışmanızı, aşkınıza sahip çıkmayı, terslikleri açık ve direkt bir şekilde ifade etmenizde sizi destekleyicidir. Tabi ki dozunu iyi ayarlayarak.

Bu enerjinin ilişkisi düzgün gidenler için anlamı, sorumluluk duygusu içinde birlikte hedef belirlemeniz ve hedef olarak belirlediğiniz konular üzerinde beraberce savaşarak ileriye dönük kararlar alabilmenizi simgelemektedir. İlişkisinde sorun olanlar açısından önemi çok daha fazla. Eğer sorun sizden kaynaklanıyorsa, Mars Koç burcu seyrinde taviz vermeden inatla haklılığınızı savunabilirsiniz. Tabi ki bu haklılık ne manada onu düşünmek lazım. Yani yanlış bir yolda iseniz, yanlış kararlar alıyorsanız, bunu savunmanın anlamı yok. Diyelim ki, partnerinizde hatalar var ve siz ilişkinizde sürekli alttan alarak beraberliğinizi sürdürüyorsunuz. O zaman Mars Koç burcu seyri, sizi kendinize getirebilir. Yani siz de kendi haklarınızın farkında olarak, yanlışa dur diyebilirsiniz. Bu açıdan gayet yararlı olacağını söyleyebilirim. Fakat şunu da biliniz ki, bu enerji var olmak demektir. Yani kişinin kendi değeri ve istekleri adına varlığını duyurulması anlamındadır. Bunu savaşarak yapacağından, dozunu iyi ayarlamak lazım. Didişmeci bir tarzda değil, partnerinize, yapmış olduğu yanlışları ve ilişkideki aksayan noktaları uygun bir dille anlatarak, bunlara daha fazla dayanma gücünüzün kalmadığını, artık mutlu olmak istediğinizi söyleyebilmelisiniz.

İlişkisi olmayanlar açısından bu dönemin anlamı, istekli ve oldukça cesur bir şekilde tutkularınızı öne çıkararak, karşı cins üzerinde etkili olmanızdır. Yani duruşunuzla, kendinize olan güveninizle dikkat çekebilirsiniz. Bu enerjinin bir başka özelliği de, tutkuları alevlendirici oluşudur. Venüs gezegeninin 17 Nisan tarihine kadar geri hareketini zorlayıcı bir faktör olarak görmekteyim. Yani siz Yengeçler aşk konusunda bu tarihe kadar yenilikte bulunmakta veya ilişkilerde huzuru, güvenliği hissetmekte güçlüklerle karşılaşabilirsiniz. Geri hareket durağanlık içerir. Fakat onarım sürecidir. Aslında burada yapılması gereken, ilişkilerdeki rolünüz üzerinde düşünmek ve bundan sonrası adına kendinizi gözden geçirmektir. Diyelim ki bu süreçte bunu yapamadınız. 22 Nisan tarihi geldiğinde Mars, Venüsü güçlendireceği için, aşkta yukarıda izah edilen noktalar ışığında hareket ederek kendinizi ifade edebilmeniz daha kolay olacaktır.

İş ve Kariyer

17 Nisan tarihine kadar mesleki kariyer evinizde geri hareketini sürdürecek Venüs gezegeni hakkında sizlere Mart aylık yorumunuzda geniş bir bilgi vermiştim. Bu enerji, Nisan ayının iki haftası boyunca etkili olacağından önemini hala korumakta. Şimdi gelin o satırları tekrar hatırlayalım. Daha sonra geri hareketin bitimiyle olabilecek gelişmeler üzerine odaklanalım. Kariyer evinizde seyrini sürdüren Venüs gezegeninin geri hareketi başta iş hayatınız olmak üzere, aileniz, çevrenizdeki insanlarla ilişkinizde özellikle çalışma hayatında sürekli olarak kendi değerlerinizi ön plana almanıza neden olabilir. Bu sadece sizin davranış şeklinizi olmayıp, dışarıdaki insanların da bu şekilde hareket etmesi sonucu anlaşmazlıklar oluşabiliyor. Yengeçler duyarlı ve hassas kişiler olduklarından bu enerji altında kendinizi rahatsız hissetmeniz mümkün.

Bilirsiniz çalışma hayatında kimi zaman politik davranmak esastır. Karşınızdaki kişi patronunuz ise ve gerçekten kaprisli davranıyorsa bu süreçte oldukça sıkılabilirsiniz. Görevlerinizi isteksizce yapmanız mümkün olduğu gibi, iş hayatıyla alakalı konularda olmayacak idealler peşinde koşabilirsiniz. Mükemmel bir iş ve güvence istediğiniz halde bu gerçekleşmediğinde agresif tavırlar gösterebilir, çevrenizdeki insanlarla çatışabilirsiniz. Ne kadar ılımlı bir kişi olsanız da bu enerjinin etkisi altında bütün bunların görülmesi mümkündür. Yapılması gereken mesleki konularda ani kararlar vermemek, gelişmeleri akışına göre değerlendirmek, iş başvurularınızı yaparken kriterlerinizi iyi belirlemek, etrafınızdaki insanlarla iyi geçinmeye çalışmak, elden geldiğince sakin, olgun ve ılımlı yaklaşımlarda bulunmaktır.

17 Nisan sonrası geri hareketi sona eren Venüs gezegeni, bir üst paragrafta ele aldığım konularda aydınlatıcı, yenilikler anlamında hareket etmenizi sağlayıcı bir güçtür. Birazdan açıklayacağım Güneş ve Mars enerjilerini de göz önüne alırsak, sizler açısından bu Mayıs ayının sonuna kadar mesleki konularda yeniliklerde bulunma şansı mevcut. Bu enerjileri doğru bir biçimde kullanmanın yolu, herşeyden önce değişime açık olmakta yatıyor. Venüs Koç burcunda, otoriteyle olan ilişkinizde, kendi beklentileriniz ile, otoritelerin talep ettikleri arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerektiğini göstermekte. Geri hareket sürecinde eğer bunlar üzerinde düşünüp, kafanızın içinde planlamalarda bulunduysanız, geri hareket sonrasında daha aktif bir şekilde ilerlemenizin önü açılacak demektir. Kaldı ki,

20 Nisan tarihine kadar devam edecek, Güneş gezegeninin Koç burcu etkisi gayet yüksek bir enerji anlamına gelmektedir. Kendinizi ortaya koyma arzusu ve yaşamınıza yeni bir yön vermek isteğiniz yükselebilir. Yani bir önceki aya göre çok daha rahatsınız. Karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirmek gerekiyor. Geçtiğimiz ay bunu yapmanızın önünde engeller vardı. Fakat bu ay bir yandan Güneş diğer yandan Mars ve geri hareketi biten Venüs sizi itekleyici bir enerji olarak faydalıdır. Yeter ki, kabuğunuzdan çıkın ve gücünüzü ortaya koyabilecek alanlarda kendinizi gösterin. Şimdi size destek bir başka enerjiden, Mars gezegeninin Koç burcundaki etkinliğinden söze edeceğim. Bu enerji son derece önemli.

22 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında mesleki kariyer evinizde etkili olacak Mars gezegeninin Koç burcu enerjisi, şu ana kadar yazılan enerjilere ek fakat hepsini güçlendirecek bir yansıma olarak önemli gözüküyor. Bu tarihin başlangıcı itibariyle, kariyer hayatınızla ilgili konularda şu sözü kendinize düstur edinmeniz, bu dönemi olumlu anlamda değerlendirmenizin sırrı olarak değer taşıyor. Var olmak ,evet bunu kendinize sürekli tekrarlayınız. Var olmalıyım. Sevgili Yengeçler hedefinizin altını çizen bu kelimenin ışığı altında, iş yaşamınızda ayakta kalmak güdünüz yükselecektir. Bu güdünüz sizin rehberiniz, gölgeniz gibi sizi izleyecek olan bir kuvvettir. Her türlü engel, pürüz ve kuşkulara rağmen hedefinizi ortaya kesin bir şekilde koyar, ben bu noktaya ulaşacağım diyerek kendinizi hazırlarsanız, Mars gezegeni sizi o hedefe ulaştıracak yegane destek bir güçtür. Eskiye bağımlı kalmadan, yeniliklere açık, kabuğunuza saklanmadan gelişmelerde bulunmaya gönüllü olmak gerekiyor. Eğer sırf alışkanlık diye gelişiminizin önünü lütfen kesmeyiniz. Bu enerjinin etkisi altında, kaygılarınızın esiri olmanız mümkün değildir. Sizi ancak yine siz engelleyebilirsiniz. Yani bu devrede mesleki konularda gördüğünüz gibi size yardımcı birden fazla enerjiniz var. Bütün iş size kalıyor. Dışa dönük ve idealist bir kişi gibi davranmalısınız. Ürettiklerinizi veya bilgi birikiminizi sergileyebileceğiniz alanlarda boy göstermelisiniz. Hani hep derler ya, birileri destek olsaydı burada mı olurdum diye. İşte bu enerjiler beklediğiniz yenilikler adına, gelişiminiz ve kariyer sahibi olmanız adına, eğer işsizlik sorununuz varsa yeni bir iş bulmanız adına joker kartları anlamı taşıyor.

Para Konuları

20 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında etkili olacak, finans evinizin yönetici gezegeni Güneşin Koç burcu seyri, gördüğünüz gibi, iş ve kariyer alanında olduğu gibi, parasal açıdan da sizi destekleyecek bir enerji olarak dikkat çekiyor. Geçtiğimiz ay, Venüsün geri hareketi sebebiyle bu enerjiden pek fazla yararlanmak mümkün olmamıştı. Geri hareket 17 Nisan tarihine kadar devam edeceğinden yine önünüzde engeller oluşabilir. Fakat birazdan açıklayacağım bir başka seyir imdadınıza yetişecek bir güç olarak dikkat çekiyor.

20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında, burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacak, finans evinizin yönetici gezegeni Güneşin Boğa burcundaki seyri gayet olumlu. Hani hep önemsediğiniz güvence olgusu var ya, işte bu enerji sayesinde, bunu yüreğinizde hissetmeniz gayet mümkün. Bu enerjinin yansımalarını birlikte inceleyim. İleriye yönelik hedefler evinizde gerçekleşecek Güneşin bu seyri, maddi yönden huzur bulmak ve bu huzuru korumak adına sizlerin yanında taze bir kuvvet. Dinginlik veren bu etki altında, içgüdüsel bir şekilde güven veren ilişkiler ağı kurarak, pratik bir şekilde hareket etmeniz mümkündür. Güvenlik ve huzur sunan alanlarda, sosyal gruplarla temas ederek, uyumlu bir şekilde çalışarak, ortak amaç birliği içinde olduğunuz kişi ve işlerden para kazanmanız gayet kolay. Burada da önemli olan, iş ve kariyer bölümünüzde de açıkladığım gibi, sosyal ilişkilere önem vermek. Boğa burcundaki Güneş zamanları dışa açılma konusunda durdurucu bir enerji sunabilir. Fakat siz bu enerjiyi bu yönüyle değil, tam tersine güvencenizle alakalı konularda, başkalarıyla ortak çalışmalarda bulunarak, parasal kazanım alanlarında boy gösterecek şekilde kullanmalısınız. Yani mevcut düzenimi koruyayım, azla yetineyim, kendi çerçevemde kalayım dememek lazım. Yapmanız gereken maddi açıdan size gelir getirecek eylemlere açık olmak, girişimde bulunmak ve gelişiminiz için esnek düşünerek sosyal hayatın içinde yer almaktır. Ayrıca bu enerji, yeni bir iş bulmanız adına, çevrenizin size olan desteğinin de işaretidir. Bu sayede, maddi açıdan kimseye bağımlı kalmadan ayaklarınızın üstünde durabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-10-11-12-20-21-25-26-29-30

Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-16-17-22-23-24

Aşkta En Şanslı Günler :10-11-12

Yeniay :2-3
(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :15-16-17
(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer Konular


Üst