Yengeç Burcu 2009 Temmuz Ayı Yorumu

  • Konbuyu başlatan kaprisli
kaprisli

kaprisli

Yeni Üye
ÜyeAşk ve İlişkiler


Sevgili Yengeçler Temmuz ayındaki gelişmelere Venüs gezegeninin burcunuzdan geçiş yapacağı 18 Haziran-12 Temmuz arası dönemini değerlendirerek başlamak gerekiyor. Size bu durumla ilgili günlük yorumlarda bilgi vermiş 225 gün sonra gelen yeni bir şans anlamında ele almanız mümkün demiştim. 21 Haziran tarihinde başlayan Güneş ve 10 Temmuz tarihinde başlayacak iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün seyrini de hesaba katarsak demek oluyor ki sizler hem aşk hem kendinizi ifade hem güven duygunuz ve zihinsel açıdan etkili bir döneme girmiş olacaksınız. Bildiğiniz gibi bundan önceki Venüsün ikizler burcu seyrinde kafanız oldukça karışmıştı. İki seçenek arasında kalmış ve hangi yönde karar almanız gerektiğini bilememiştiniz. Bu dönemde yine gelgit tarzı duygular içinde olsanız da kafa karışıklığından ziyade kendi değerlerinizi oldukça yoğun bir şekilde korumaya çalışacağınızı söyleyebilirim. Sizin için her zaman geçmişte yaşananların önemi büyüktür. Şimdi sizler Venüs burcunuzda ilerlerken aşk konusunda öncelikle kendinizi ve iç aleminizi şöyle bir gözden geçirerek ihtiyaçlarınızın ne olduğunu saptamaya çalışabilirsiniz. Bu dönemde sizin için en önemli şey aşk konusunda ne kadar güvende olduğunuzdur.
Eğer süregelen bir ilişkiniz varsa bu süreçte sevdiğiniz kişiye karşı daha sahiplenici ve koruyucu davranabilir beraberliğinizi her türlü kötülük ve zarardan korumaya çalışabilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz yoksa bu dönemde hem uyumlu hem manevi değerlerinize sahip çıkan bir kişi olmanız dış dünyada daha fazla çekicilik kazanmanız anlamına geleceğinden yeni bir ilişkinin kapınızı çalması anlamı taşıyabilir. Yine bu dönem çok önceden bitmiş bir beraberliğin yeniden ele alınarak düzenlenmesi ve devamı için herşeyin tekrar gözden geçirilmesi niteliğinde de gelişebilir. Burada önemli olan bu dönemin sizler açısından sevecenlik ve içliliğin ön planda olması dolayısıyla yeniden aşık olsanız bile yaşadığınız eski tecrübeden dersler çıkararak yenileşmeniz anlamı taşıyacağını unutmayınız. İster şu anki beraberliğiniz sürüyor olsun isterseniz eskiye dönün veya yeni bir aşk kapınızı çaldığında buyur edin ama şunu kesinlikle unutmayın. Bu süreçte eksiklerinizi tamamlayın ve bir daha yanılmamak için en baştan önleminizi almaya çalışın. Ne kadar değerli ve özel bir kişi olduğunuzu siz de biliyorsunuz. Bu zamanda hiç kimse sizin kadar manevi değerlerine sahip çıkmaz. Sizin kadar hiç kimse sevdiği insanı sahiplenmez korumaz ve kollamaz o zaman bu özelliklerinize uygun kişilerle ilişkide bulunun. Size sizin kadar önem verecek ailenize saygı gösterecek sorunlarınızda yanınızda olacak ve size destek verecek bir insanı hayatınıza katmaya çalışın. Çünkü siz üzülmeyin değil mutlu olmayı hak eden insanlarsınız. Bu kısa sürede çok büyük mucizeler beklenmese bile sevgi konusunda gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi de bilerek biraz olsun rahatlayın.
1 Temmuz tarihinde iletişim ve haberleşme çevrenizdeki insanlarla bağlantı kurabilmenizi sağlayan yaşam evinizde ilerlemeye başlayacak aşk evinizin yöneticisi olan Mars gezegeni ince eleyip sık dokuma zamanınızın geldiğini gösteriyor. Aynı yukardaki paragraflarda ele alındığı gibi güvenlik duygusu fazlasıyla ön planda olduğundan aşk hayatınızla ilgili konularda mantığınızı ön plana almaya başlayabilirsiniz. Sizin gibi hassas bir kişinin mücadele etmek adına duygularını geriye çekmesi tabi ki kolay değildir. Fakat Mars Başak burcunda ilerlerken bu kesinlikle şarttır. Burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan Mars gezegeni bunu yapabileceğinizi göstermektedir. Yalnız sorun ciddi ilişki evinizin yöneticisi olan Satürn gezegenin yaratacağı içsel baskıdır. Yani siz olayları mantık süzgecinden geçirmediğiniz sürece beraberliğinizde aradığınız güven ortamını yakalamanız mümkün değildir. Öncelikle karşınızdaki insanla aranızdaki bağ duygusunu irdelemeniz gerekebilir. Belki şu anki koşullar temelinizi sağlamlaştırmak ve yarınlarınızı birlikte geçirmek adına ortak sorumluluklar almanızı gerektirmektedir. Eğer sadece siz bütün yükü sırtlanmaya kalkarsanız biliniz ki yorulursunuz. Bu sebeple onun da aynı şekilde gerek mesleki ve gerekse çevreyle olan sorunlarını muhakkak halletmesi gerekecektir. Bu dengelemeyi aranızda kurgulamanız muhakkak lazımdır. Özellikle 3-10-17 Temmuz tarihleri bu konuda oldukça etkilidir. Birlikte mücadele etmeli ve birlikte çalışarak geleceğinizi kurgulamalısınız. Burada güçlü olan taraf siz olduğunuza göre anlayışlı olmak ta size düşmektedir. Herşeyden önemlisi de iletişiminizi güçlü tutmanız lazım. Çünkü Aşk evinizin yöneticisi olan Mars beraberliğinizin uzun ömürlü olması için sözel paylaşımın önemini vurgulamakta.İş ve Kariyer

Temmuz ayında meslek evinizde direk etkili bir gezegen hareketi bulunmamakta. Bu durumda kariyer evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin etkisini göz önüne almak gerekiyor. Dikkat ederseniz Mars Temmuz ayında hem parasal hem iş hem de özel hayatınız açısından söz sahibi. Aslında Mars gezegeni Başak burcunda ilerlediği zamanlar sizler için duyguların arka plana alınarak hareket edilmesi anlamına gelmektedir ve bu durum bir Yengeç için aslında gayet olumludur. Fakat bu yıl Satürn gezegeniyle kavuşum halinde olacağı için bu denli kafaları karıştırıyor. Çünkü Mars öne atılmayı ve mücadele etmeyi temsil eden bir gezegen Satürn ise durup düşünmeyi önünüze engeller koyarak içsel sorgulamayı yaptıran özelliği nedeniyle etkili. Bu iki gezegen 3-10-17 Temmuz tarihlerinde ince eleyip sık dokumaya neden olan Başak burcunda kavuşum yapacağından dolayı doğal olarak dikkat edilmesi gereken bir enerji anlamına geliyor. Fakat siz de biliyorsunuz ki her olumsuz enerjinin bir püf noktası bulunmakta. Bunu her zorluğun altında bir kolaylık mutlaka vardır sözüyle eşleştirebilirsiniz. Şimdi iş yaşamı açısından bu kavuşumun nasıl doğru manada kullanacağız onu bir inceleyelim.
Öncelikle bu iki enerjinin olabilecek olumsuzluklarından söz etmek istiyorum. Daha sonra da olumlu yönlerinden. Böylece bu dönemde nelere dikkat etmeniz gerektiğini kendinizce planlayabilirsiniz. Herşeyden önce yaptığı en olumsuz durum. Kendinize olan güven duygunuzu azaltması. Bazı karışıklık veya düzensizlikler oluştuğunda hemen iç dünyanıza gömülerek karamsarlaşmanız. Soğukkanlılığınızı kaybetmeniz ve içsel manada kendinizi zorluklarla çevrili hissetmeniz. Bu durumda öne atılacak yerde başaramam korkusuyla aynı nokta üzerinde pasif bir halde beklemeniz. İş hayatınızda birlikte çalıştığınız insanlarla olan ilişkinizden tutun da adım attığınız konularda bir tedirginlik korku yaşamanız. Çok iyi yaptığınız işi bile doğru yapamadığınızı beceremediğinizi düşünerek bir köle gibi çalışmanız veya tam tersine işi askıya alışınız. Özgüvenli hareket edecek yerde bu kavuşum iletişim evinizde gerçekleştiğinden etrafınızla olan her türlü bağlantınızı kesmeye çalışmanız. İşte bütün bunlar bu kavuşumun yayabileceği zorlu durumlar.
Peki ne yapılmalı? öncelikle doğru ve düzgün bir şekilde çalışmalı. Planlı ve programlı hareket etmeli sisteme ayak uydurmalı ve etrafınızdaki insanlarla iyi bir diyalog içinde olmaya gayret göstermeli. Bir kere bu enerjiyle baş edebilmenin en önemli sırrı asıl görevinizin ne olduğunu bilerek hareket etmeniz. Eğer herhangi bir şey sizi işiniz dışında başka görevleri de yüklenmeniz adına zorluyorsa üzerinizde baskı kuruyorsa buna izin vermemek gerekiyor. Çünkü buna müsaade ettiğiniz zaman gereğinden fazla yükün altına elinizi sokuyorsunuz demek. İşte bu durumda Satürn Mars kavuşumu cidden rahatsız edici hale gelebilir. hiçbir şey yapmasa da gerilim altına alarak sağlığınızı bozabilir. İkinci dikkat edeceğiniz husus insansınız hata yapabilirsiniz bu durumda kendinizi yerine dibine sokacak şekilde eleştirmemeniz olabilir düzeltirsiniz veya bir dahaki sefere dikkat edersiniz yapmazsınız diyerek düşünmek. Üçüncüsü çalıştığınız alanda ne kadar bilgili ve tecrübeli olsanız da amatör bir ruhla çalışmak ve hala eksikleriniz olabileceğini düşünerek kendinizi geliştirmeye devam etmek. Bu doğal olarak bir hata yaptığınızda sizi koruyacak bir düşünce şekli.
İşte yukarıdaki noktalara dikkat etmeniz halinde Satürn Mars kavuşumunun 10 Temmuz günü yapacağı kavuşumun bir hafta öncesi 3 Temmuz ve bir hafta sonrası 17 Temmuz tarihleri arasındaki tüm zorlu günlerini kolaylıkla aşabilmeniz mümkün olacak. Gördüğünüz gibi hiç ürkütücü bir durum yok. Hassasiyetinizi arka plana alarak özgüvenli davranmanız yeterli.Para Konuları

Finansal açıdan Temmuz ayını değerlendirmek için iki gezegeninin transitine özel önem vermek gerekiyor. Bunlardan birincisi kendi kazanımlarınızı gösteren para evinizin yöneticisi olan Güneş ile başkaları destekli gelirlerle alakalı yaşam evinin yöneticisi Satürn gezegeninin Marsla yapacağı kavuşum. Öncelikle Güneşten başlayalım. 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında devam edecek bu seyir kendi kazanımlarınız konusunda gayet olumlu bir dönemi başlatabilir. Bir yıl sonra aynı noktaya gelen Güneş size hem aradığınız huzur ve mutluluğu hem de arzuladığınız adımları atmanızda sıcaklık ışık ve destek olacaktır. Yapmanız gereken sadece kendinize ve içinizdeki inanca güvenerek yol almaktır. Dışarıdaki imajınız ve kendi çevrenizdeki saygınlığınızın arttığı bu dönemde öncelikle yaşamınız adına en önemli ihtiyacın ne olduğunu saptamaya ve onun peşinden gitmeye hazır olunuz. Çünkü siz buna istekli olduğunuz sürece sizi kimsenin durdurması mümkün değildir.
Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli konu ne olursa olsun hiç kimsenin tesiri altında kalmamak ve yaşamınızı elleriniz arasında bir hamur gibi şekillendirmektir. Tabi ki yaşamak kolay mesele değil. Kimileri için bir ömür boyu şans kimileri için yaşamak adına verilen bir savaş olabilir. Bu yol üzerinde karşınıza çıkacak yeni insanlar olduğu gibi hayatınızdan çıkacak olanlar da sizin gerçeğinizin bir parçasıdır. Ama bir şey var ki o hep sizin yanıbaşınızda hep size rehber olacaktır. İşte onun adı inançtır. Bir yengeç daima güvenlik peşindedir. Zaten bu yüzdendir hep kaygısı ve bu yüzdendir yarınlarını garanti altına alma çabası. Sevgili Yengeçler madem ki amacınız budur. Bu amacı gerçekleştirmek ve istediğiniz herşeyi elde edebilmek için aradığınız destek size Güneş tarafından bugün itibariyle sunulmaya başlanacaktır. Size düşen sadece istemek azmetmek sabırlı olmak girişimci davranmak ve önünüzdeki aydınlıkla buluşana dek durmamak olmalıdır.
Gördüğünüz gibi Güneşin bu seyrinin size faydası oldukça fazla. Yani kendi emeğinizle elde edeceğiniz kazanımlar anlamında iyi bir şans dönemi diyebiliriz. Fiziksel açıdan sağlıklı bir durumdasınız. Bir yıl sonra güneş aynı noktaya geldiği için doğal olarak belki de bu satırları okurken yeni bir yaşa girmek üzeresiniz veya girdiniz. Şimdi uzun bir süreden beri düşündüğünüz planlar için aktif bir güce sahip olduğunuza göre öncü gücünüzü açığa çıkarmanız gereken bir dönemdesiniz. Bu seyir devam ederken Venüs Merkür gezegenleri de sizin destekçiniz. Kısaca parasal kazanımlar açısından ilişkileriniz iletişim gücünüz ve cesaretiniz size finansal açıdan destek görünüyor. Bütün iş sizin duyarlılığınızı belirli bir dengede tutarak kabuğunuzdan çıkarak ben buradayım demenize kalıyor.
Şimdi gelelim Temmuz ayında başkalarından elde edilecek gelirler konusundaki duruma. İşte burada biraz sorun oluşabilir. Dikkat ederseniz aylık yorumun en başından beri Mars Satürn kavuşumu karşınıza çıkmakta. Çünkü aylık yorum deyince sadece evlerden geçen transit gezegenlerin önemi yeterli değil. İş aşk para sağlık gibi evlerin yönetici gezegenleri de söz hakkına sahip. Bu yüzden her bir detay üzerinde duruyorum. Evet şimdi gelelim bu iki zorlu enerjinin yaratabileceği yansımalara.
Ortak kazanımlar yani evlilikle alakalı kazançlar iş ortaklığı yoluyla elde edilen gelirler başka kimselerden elde edilen paralar miras vasiyet yoluyla gelen finansal destekler açısından baktığımızda bu konularla ilgili yaşam evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeni 3-10-17 Temmuz tarihleri arasında Mars gezegeniyle kavuşum yapmakta. İki zorlu gezegeninin kavuşumu her zaman güçlükler çıkartıcı bir etki yaratabilir. Demek oluyor ki kendi kazanımlarınızla alakalı konularda sorun yokken diğer yollarla elde edilen gelirlerde gecikmeler yaşamak mümkün. Bu enerjinin yaratacağı zor durumu nasıl aşabilirsiniz? Öncelikle kimseye güvenmeden kendi kazanımlarınız doğrultusunda hareket etmeye çalışarak. Belki beklediğiniz dış desteklerden yoksun kalacaksınız fakat yaratıcılık gücünüzü kendinize olan güven duygunuzu ön planda tutabilirseniz işlerinizi düzenli ve pratik bir şekilde gerçekleştirecek planları yaparsanız sabırlı davranırsanız dışarıdan beklediğiniz destek konusunda gerilime düşmemiş olursunuz. Bunu şöyle düşünün. Siz başka yollarla paralar bekliyorsunuz girişimlerinizi de yaptınız. Bunların sonucu için belirli bir zaman geçmesi gerekiyor. İşte bu zamanı beklemek için sabırlı olmanız gereken süreçtesiniz.
Kimileriniz için bu durum ayrılık sonrası bağlanacak nafakayla alakalı olabilir kimileriniz için iş ortaklığınızda elde ettiğiniz gelir miktarının bu dönemde azalması söz konusudur. Bazılarınız için eşinizin parasal durumunda yaşanan güçlüklerdir yani eve giren para miktarında düşüşler vardır ve sizin gücünüze bu dönemde daha fazla ihtiyaç duyulabilir veya bir hukuk davanız vardır ve sonuçlanması gerekmektedir. Olabilecek bir başka durum ise yakın çevrenizle alakalı yardımların azalması iletişim haberleşme belgelerin gecikmesi ticari faaliyetlerin durgunlaşması yolculukların beklenen tarihlerde gerçekleşmemesi iş hayatınızla alakalı bazı sorunların oluşması yabancı ülkelerle yapılan ortak para işleri veya yatırım faaliyetlerinizdeki aksamalar gibi türlü sebepler sıralanabilir. Ayrıca yine bu tarihlerde vergi borcunuz konusunda da dikkatli olmanız gerekebilir. Bu veya buna benzer sebepler bu tarihlerde dışarıdan yardım görmeniz mümkün olmayabilir. Siz bütün bunların bilincinde olarak tek başınaymışsınız gibi düşünerek kendi gücünüzle hareket etmeye çalışmalı sabırlı davranmalısınız.


Pozitif Enerjili Günler : 6-7-8-11-12-13-21-22-25-26

Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-18-23-24

Yeniay : 2-3-30-31

(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18

(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final bitişler duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:
Aylık yorumları okurken yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

 

Benzer Konular


Üst