Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

slm arkadaşlar ben birşey soracağım bebeğim 18 günlük oldu biraz gazı var ben kendim rezene ve anason çayı içiyorum acaba bir zararı varmıdır.birde bebeğime muskat yani küçük hindistan cevizi veriyorum günde 2 kere çay kaşığına rendeliyorum üzerine sütümü sağıp meleğime veriyorum bu konuda bilginiz varmı acaba

melekleri hasta olan arkadaşlarım inşlh.biran önce sağlığına kavuşur bebekleriniz.

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CANIM ALLAH ŞİFALAR VERSİN.ah şuruplar bende çok uğraştım onlarla.hele o burun damlası resmen kabusum olmuştu.dövmüşüm gibi ağlıyordu onu damlatınca.çok şükür atlattık bizde.ilaçları düzenli kullanıca geçiyor hemen.seninkide atlatır inşallah.bizde de ishal var şimdi bugünde geçmezse yarın doktora gidicem artık.:(bende aldım o dediğin hazır püreden..azcık yedirdim.aynen benimkide çok sevdi.ondan beridir ishal zaten.korktum bende vermiyorum daha.komşum da nasıl güveniip yediyorsun deyince iyice işkillendim verme sende bana kalırsa bide ona alışırsa evde taze yaptıklarımızı yemicekler bu sefer.azcık bisküvi denedim bende bu sabah.öğüre öğüre bir hal oldu.bazen bu işi beceremicem diye çok korkuyorum:(yada çokımu acele ediyorum bilmiyorumki.sadece çorbayı sevdi başka bir şeye açmıyor ağzını.nasıl başlıcaklar yemeye bilmiyorum
Sağol canım bugün biraz daha iyiydi geçiyor galiba hırıltı azaldı.ama şurup konusunda hala benimle inatlaşıyor.Canım bebişin ishal olduğunu nasıl anlıyorsun?bizim bebişin kakası zaten herzaman cıvık.ishal olunca farklı bişey mi oluyor.Sanada geçmiş olsun,inşallah seninkide çabucak geçer ishali.hazır püreden mi oldu acaba.bende zaten düşünmüyorum devam etmeyi yarın son.bugün yoğurt mayaladım,süper olmuş.yarın deniycem bakalım sevecek mi.demek senin ki bisküviyide sevmedi.ne nazlı bunlar yaaa.sen bildiğim kadarıyla bayadır deniyorsun ek gıdaları ve hala yol katedememişsin,ben daha yeni başladım demek daha hala uzun bir yol katetmem lazım heralde.hakikaten bugünlerde geçer mi acaba:)sende çorbaları degiştire degiştire yap bakalım nasıl olsa seviyor:)

sağol canım evet baya hastay oldu sadece kafası kaldı çok zayıfladı evde kimse hasta değildi hastaneden kaptı galiba kontrol için hastaneye gitmiştik 2 gün sonra acile zor yetiştik bir gece hastanede kaldık serum ilaç derken biraz topladı en azından azda olsa mama yiyor sanada geçmiş olsun canım onları öyle görmek insanı öldürüyor
İyi bari biraz toparladıysa sorun yok,iyileşir daha.hastaneden mikrop kapma çok fena bişey yaa.kapalı ortam tabi ister istemez kaptı demek.aklımızda olsun bizimde çok kapalı ortamlarda bebişleri tutmamak gerekiyor demek ki...

slm arkadaşlar ben birşey soracağım bebeğim 18 günlük oldu biraz gazı var ben kendim rezene ve anason çayı içiyorum acaba bir zararı varmıdır.birde bebeğime muskat yani küçük hindistan cevizi veriyorum günde 2 kere çay kaşığına rendeliyorum üzerine sütümü sağıp meleğime veriyorum bu konuda bilginiz varmı acaba
Canım bildiğim kadarıyla anason rahatlatıyor rezene ise süt yapıyor ve sindirim sistemini iyi çalıştırıyor.rezeneyi bende içiyorum gayet güzel süt yapıyor bendede.bebişe zararı olmaz rezeneninde.anasonu pek bilmiyorum.muskat dediğin şeyi ilk duydum senden.biz normal gaz ilacı vermiştik.sen gaz ilacı denedin mi?bence gaz ilacı harici pek bişey verme,zaten 3. aydan sonra gaz problemi olmayacak.biz sadece 1 şişe ilaçla 3 ay idare etmiştik onuda düzenli kullanmadığımız halde öyle aman aman bir gaz problemimiz olmadı.

bebişlerimize şifalar diliyorum hasta olanlara kıyamam onlara yaa atlatırla inşş hemncikk kenidnize ii bakın tatlı arkadşlarım

kıslar size bişi sorcam bizde oğluşumla 22 haftalık olduk çok şükür Allah tamamına erdirsin inş hepimizinkilere sağlık versin doğacak doğmuş:) park yatak kullnana varmı aranızda canlarım ve varsa kumaşı kullanışı en uygun hangisi fikirleriniz bekliyorum memnun kaldığınız marka hangisi acaba

Sagol canım, sana tavsiye bu mevsim degişiminde öncelikle kendini iyi koru hastalanırsan hiç kaçarı yok meleğinde onu öpüp koklamasanda bu hastalıktan nasibini alıyor.
ben dikkat ediyorum e zaten evlerde kaloriferli çok sıcak oluyor bebeğimde bunedenden terliyor nasıl giydireceğimi şaşırdım lojmanda oturduğum için kat kaloriferli kazan dairesinden yanıyor e artık bende peteklerin yanındaki vanadan kısıyorum yoksa durulmuyor evde sıcaktan hani yazın sıcak olur uyuyamazsınya öyle.şu hastalık konusuna gelince 6 yaşında kızım var ana okuluna gidiyor o biraz hasta kardeşinede çok yanaşıyor engel olamıyorum yanından ayrılmıyor nekadar engel olmaya çalışsamda bu sefer kıskançlık krizi tutuyor beni sevmiyorsun kardeşimi sevyorsun dokunmama sevmeme izin vermiyorsun diye burnumdan getiriyor ne yapacağımı şaşırdım bazen bu beni çok bunaltıyor her nekadar sakin davransamda kızıma karşı farkında olmadan kızabiliyorum.busefer küsüp bizimle konuşmuyor offf offff.

Canım bildiğim kadarıyla anason rahatlatıyor rezene ise süt yapıyor ve sindirim sistemini iyi çalıştırıyor.rezeneyi bende içiyorum gayet güzel süt yapıyor bendede.bebişe zararı olmaz rezeneninde.anasonu pek bilmiyorum.muskat dediğin şeyi ilk duydum senden.biz normal gaz ilacı vermiştik.sen gaz ilacı denedin mi?bence gaz ilacı harici pek bişey verme,zaten 3. aydan sonra gaz problemi olmayacak.biz sadece 1 şişe ilaçla 3 ay idare etmiştik onuda düzenli kullanmadığımız halde öyle aman aman bir gaz problemimiz olmadı.
rezene anason çayını günde 2 bardak içiyorum muskat cevizinide internetten bakarsan yazıyor oralarda.banada bir büyüğüm söylemişti ilk kızımada vermiştim.şimdi minik meleğimede veriyorum arada.çok şükür şimdilik öyle çok yok zeten gaz problemi maşallah kendi çıkarıyor alltan üstten.geçen gün çok sıkıntısı vardı bi ozaman verdim.

Geri