Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

• Konbuyu başlatan yoncax
berranur

berranur

Yeni Üye
Üye
yonca cnm tebrikler ne güzel ikisi birden büyücekler inş Rabbim sağlık sıhat versin eminim kolaylığını da gösteriri sen içini ferah tut öyle bi süpriz yapmış annesine ne şirin bişi olacağı şimdiden belli :D

yaz günesi

yaz günesi

Üye
Üye
mrs m.' Alıntı:
yaz güneşi geçmiş olsun canım çok şükür oğlun iyiymiş, allah ikisine de sağlık versin.
sagol canım evet allaha şükür iyi sorunlar bitti allah cümlemizin coçuklarına sağlık versin

yaz günesi

yaz günesi

Üye
Üye
yoncax' Alıntı:
Teşekkür ederim canım,dediğin gibi biraz zorlanıcaz ama ilerde bende rahat edeceğimi düşünüyorum.Oh valla sen atlattın artık o sıkıntıları 2. de büyüdü sayılır,bıcır bıcır ne güzel ne keyflidir şimdi:)
bence çok rahatlayacaksın ben cok pişmanım bu kadar arayı actığıma keşke 2 3 yasında yapsaydım dıye bırı ben buyuğum ben yapıyım dıyo oburku kuçuk kıyamıyorum olan buyuklere oluyo kıskanmalarıda çabası keyfı guzel ama arada kavgalar olmasa kuçuk abisine vuruyor buyuk kalkıp ona vuruyor arada ben kalıyorum hangısını susturacagımı bılemıyorum

SEMRA6141

SEMRA6141

Yeni Üye
Üye
yoncax tebrik ederim.ALLAH sağlık sıhhatle kucağına almayıda nasib etsin.ben sevindim senin adına açıkçası.sen bakabilirsin çünkü.kendini çok iyi yetiştirmişin.bide şimdi deneyimin var.nasıl büyüdüğünü anlamıcan bile inan.bende istiyorum ama kendime güvenmiyorum.herşeyimiz çok sorunduya yemesi içmesi uyuması.tam düzene girdik derken bir şey oluyor başa dönüyoruz.iyi bakabiliceğimi bilsem bende düşünürüm.bizim daha 4 tane dişimiz çıktı şimdi azılar çıkıcak onun sancısı çok fena yapıyor.boyu 80 cm ve hala 9500 gr doktor normal diyoda anormali nasıl acaba diye düşünüyorum hep. tabi bu kadar hafif olunca kuş gibi uçuyor yetişemiyorum.:)presnsess senin kuzucuğuna da maşallah konuşmayı bile sökmüş.darısı bizim başımıza

berranur

berranur

Yeni Üye
Üye
Eski dostlara selam olsun:)
nasılsınız canlar maaşlalh yeğenler kocaman oldu ya beni hatırlıyosunuzdur inş nur85:):)
bnm oğlanda kocaman oldu teyzoşları 6.ayımızı bitirdik çok şükür 69cm 7900kg olmuşuzmaaşlalh hepimizin bıdıklarına
diş sıkıntılarımız var ama ortada diş falan yok sanırım erken daha sizler tecrübelisiniz tavsiyelerinizi önerilerinizi bekliyorum sorun yaşamamk için bide kızlar bnm oğlum ek gıdaları çok severek almıyo anne sütü halaa ilk önceliği aslında böyle olmasını sitiyorum ama verdiklerimide seeverek yese neyse sağlık olsunda bide sanırım sıcaklar etkiliyo öpüyorum hepinizi görüşürüz inş aeolun hayırlı ramazanlarrrr

T

tatlı cadım

Yeni Üye
Üye
selam kızlar nasılsınız bebısler nasıl?
yoncax canım tebrık ederım kızına kardes gelıyor hernekadar erken desekte aslında tam zamanın da olmus allahım saglıkla kucagına almayı nasıp etsın.....

T

tatlı cadım

Yeni Üye
Üye
bızde 7 aylık olduk...hareketler eller kollar heryerı kıpır kıpır......artık herseye uzanıyor ve gecen malesef yataktan düştü anlık nasıl oldu anlayamadım hemen doktorumuzu aradım beyın cerrahına yonlendırıdı allahtan bosluk varmıs randevuyu aldım apartopar gıttık cok sukur bısey cıkmadı......
ek gıdaya 1 ay oldu gecelı masallah severek yıyor ne verırsem.....
gercekten zaman cok cabuk gecıyor kızlar...
bırde bısey sormak ıstıyorum sızlere sımdı azar azar tavuk haslanmıs et falan yedırmek ıstıyorum ama yutmakta gucluk cekıyor nasıl yapabılırım?
bebıslerı öptum hoscakalın.....

A

ayşegüüll

Daimi Üye
Üye
oyyyy kurban olsun teyzesi onlara yaa maşallah süpanallah bende alsam meleğimi bir kucağima sağlıcakla sizden öğreniceğim çok şey var meleklerim 34+2 yiz şuan çok heycanlıyım bize dua edin melekleriim çok öpüyorum hepiciğinizi kücük meleklerinizi

yoncax ım tebrik ederim canım ne güzel ikinci bebişin geliyo mevlam sağ salim kucağina versin yavrunu

A

ayşegüüll

Daimi Üye
Üye
tatlı cadım çok geçmiş olsun tatlım neyseki bişey olmamış yavruna allahıma emanet olsun allahım nazardan korusun asyamızı

T

tatlı cadım

Yeni Üye
Üye
ayşegüüll' Alıntı:
tatlı cadım çok geçmiş olsun tatlım neyseki bişey olmamış yavruna allahıma emanet olsun allahım nazardan korusun asyamızı
amın canım sagol allahım butun bebıslerı korusun.....

berranur

berranur

Yeni Üye
Üye
ayşegüüll' Alıntı:
oyyyy kurban olsun teyzesi onlara yaa maşallah süpanallah bende alsam meleğimi bir kucağima sağlıcakla sizden öğreniceğim çok şey var meleklerim 34+2 yiz şuan çok heycanlıyım bize dua edin melekleriim çok öpüyorum hepiciğinizi kücük meleklerinizi

yoncax ım tebrik ederim canım ne güzel ikinci bebişin geliyo mevlam sağ salim kucağina versin yavrunu
cnm seninde çok ama çok az kaldı bende paşamı 37+3te aniden alıverdim kucağıma konrtol için gitmiştim halbuki ama bebişim çok inm,işti ve acil sezeryana girdim çatı darlığından yani herşeye hazır ol artık annesi süpriz yapmak isterse :):)hayırlısyla hayırlı vakitte gelsin inş yakışıklı paşan kollarına ayşegülcüm öpüyorum Rabbim bi avazda kurtarsın inş cnm arkadaşım aeolunn

AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
Burdaki yazıları okuyunca bende hemencecik meleğime kavuşmak istiyorum ama dahaaa çoook var.. Rabbim herkese bebeğine kavusmayı nasipetsin.. gel bbeğim gell annen seni cok seviyor ve cook özlüyor..

A

ayşegüüll

Daimi Üye
Üye
berranur' Alıntı:
cnm seninde çok ama çok az kaldı bende paşamı 37+3te aniden alıverdim kucağıma konrtol için gitmiştim halbuki ama bebişim çok inm,işti ve acil sezeryana girdim çatı darlığından yani herşeye hazır ol artık annesi süpriz yapmak isterse :):)hayırlısyla hayırlı vakitte gelsin inş yakışıklı paşan kollarına ayşegülcüm öpüyorum Rabbim bi avazda kurtarsın inş cnm arkadaşım aeolunn
aminnnn bitanem allahım razı olsun senden senide eymenimide çokkkkkkkkk öpüyorum bebişimi kollarıma almak için sabırsızlanıyorum mevlam herkese yaşatsın bu mutluluğu inş sizden öğrenicem çok şey var

AuSSie-AnGeL' Alıntı:
Burdaki yazıları okuyunca bende hemencecik meleğime kavuşmak istiyorum ama dahaaa çoook var.. Rabbim herkese bebeğine kavusmayı nasipetsin.. gel bbeğim gell annen seni cok seviyor ve cook özlüyor..

S

selzeh

Hamiş Melek
Merhaba kızlar nasılsınız oglum yarın sabah saat 9.30da sünnet olacak Allah ın ıznı ıle dua edın kızlar yarın tam 11 ay doluyor ve 12. aya baslıyoruz yasımızda geldı yanı ınsallah sorunsuz geçer sünnetımız bır anne olarak elbette korkularım endıslerım var ancak er yada geç olacak sünnet doktorla konustum zaman çok uygun 2 yas üstü önermıyorum dedı psıkolojık bozukluklar olabılıyor dedı bakalım yarın ola hayrola ogluma baktıkça aglayasım gelıyor dünden bu yana çok zor annelık nasıl kıyıcam dıye kendımi yıyıp bıtırıyorum<!-- google_ad_section_end --> hayırlısı artık dualarınız bızımle olsun sonra bılgılerı paylasırım sızlerle yıne görüşmek üzere

S

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
selzeh' Alıntı:
Merhaba kızlar nasılsınız oglum yarın sabah saat 9.30da sünnet olacak Allah ın ıznı ıle dua edın kızlar yarın tam 11 ay doluyor ve 12. aya baslıyoruz yasımızda geldı yanı ınsallah sorunsuz geçer sünnetımız bır anne olarak elbette korkularım endıslerım var ancak er yada geç olacak sünnet doktorla konustum zaman çok uygun 2 yas üstü önermıyorum dedı psıkolojık bozukluklar olabılıyor dedı bakalım yarın ola hayrola ogluma baktıkça aglayasım gelıyor dünden bu yana çok zor annelık nasıl kıyıcam dıye kendımi yıyıp bıtırıyorum<!-- google_ad_section_end --> hayırlısı artık dualarınız bızımle olsun sonra bılgılerı paylasırım sızlerle yıne görüşmek üzere
oy maaşallah oğluşuna:)ALLAHIM kolaylık versn önce oğluna snra sana :)ALLAH izin verrse bende bi erkek annesi olucam bnmde oğluşmn böle sünnetlerini görürüm inşallahh:)

A

ayşegüüll

Daimi Üye
Üye
selzeh' Alıntı:

canımm nekadar büyümüş oğluşun yerim onun totosunu maşallah çok da tatlı anne olmak hem çok güzel hemde çok zor allahım kolaylık versin paşanada sanada canım benimde ağluşum olcak allahın izniyle selzehim bende böyle sünnetini görürüm inş canım bizde 38+1 olduk bügün dualrım seninle sende bze dua et çok öpüyorum senide yakışiklı oğluşunuda

elvin berfin

elvin berfin

Aktif Üye
Üye
merhaba bebisin hayirli ugurlu olsun ALLAH anali babali büyütmeyi nasip etsin insallah. benimde iki tane kizim var ALLAH bana bagislasin insallah. biri 5 yasinda digeride 14 aylik oldu. ben 3.5 aylikken basliyorum meyve sebze yedirmeye ama püre seklinde tabiki. ALLAHA sükürler olsun bir sorun yok. bebek istahsiz olursa tabiki zor olur. ALLAH yardimcin olsun canim alisirsin zamanla. ilk kizmda bende ne yapacagimi bilmiyordum hep sorardim doktora danisirdim arkadaslara. halende soruyorum. ALLAHA EMANET OLUN

S

selzeh

Hamiş Melek
merhaba kızlar
24eylül 09.50de sünnetımızı olduk hayırlısı ıle sünnetımız çok güzel geçtı sorunsuz çok sukur
sünnetten çıktıgı gıbı uyandı
hemen baya mızmızlandı anestezının etkısı ıle ancak sonra duruldu mamasını içirdim çünkü kasıkla bırsey yemesı mumkun degıldı 180ml mama içti içine cıcıbe kattım ıyı geldı yavruma sonra uyuttum eve geldık o sekılde eve geldık tabıkıde anestezının etkısı geçtı ve bır aglama bır aglama susturabılene ask olsun hemen agrı kesıcı surup verdım çok etkı etmedı daha sonrada fıtıl koydum öle rahatladı da bıraz uyudu öglen yogurt yedırdım bıraz ancak kustu sanırım anestezıden dolayı oldu sonra yıne agladı baya sımdı daha ıyı çok sukur çorba falan ıçırmek ıstedım kabul etmedı pudıng yedırdım çok sukur rahatladı ve süt içti az da olsa inş daha ıyı olacak yarın ılk gün oldukça zor ve sancılı tabıkıde ellerımle sünnete amelıyathaneye verırken içim gıttı agladım zor durdum bır bakısı vardı bana içim erıdı resmen ama hemen çıktı 10dk yanımdaydı çok sukur annelık çok zor gerçekten Allah ım yardım etsın hepımıze sünnet annesı olmak çok güzel bır duygu o kadar da zor inş daha ıyı olacak ıyılesme sürecı 1hafta 10 gün artık darısı ısteyenlerın basına<!-- google_ad_section_end -->

M

mrs m.

Daimi Üye
Üye
Selzehcimmmm çok geçmiş olsun canımmmm
Allaha çok şükür sizlere bu günü de gösterdi, ve çok şükür herşey yolunda gitmiş.
inşallah kısa sürede iyileşir rüzgarcığım.
demek rüzgar bey erkekliğe resmen adım attı :)

empati kurdum da ben de herhalde çok üzülür çok ağlardım. onu öyle bırakmak çok zor. annelik gerçekten çooookkk farklı.
sen yemesine içmesine takılma. ne de olsa narkoz aldı, birkaç güne toparlar kendini. bezliyken sünnet ettirmek en iyisiymiş. iyileşme daha kolay oluyormuş.

allah inşallah damat olduğu günleri de gösterir, çok öpüyorum sizi canım.

S

selzeh

Hamiş Melek
Geçen sene bugün dünyaya gözlerını yenı açan oglum kollarıma ılk defa aldıgım oglum bugün 1 yasına gırıyor...

Rüzgar'ımı kucagıma aldıgımdan bu yana tam 1 yıl geçtı.Oglumun günden güne büyümesını seyrederken her gün bır ılkıne tanık oldum.ilk gülüşü ilk hapsırıgı ılk agusu ılk emeklemesı ılk sözlerı ve şimdi de ılk adımları...Hepsinin ayrı bır heyecanını yasadım yasıyorum.

Allah ım senı bana nasıp ettı sükürler olsun rabbıme, uzun ömürler versın sana canım oglum Rüzgar'ım nice senelere hep bırlıkte insallah...

İYİKİ DOGDUN RÜZGAR!
İYİKİ VARSIN ANNECİM'
İYİKİ BİZİMLESİN!
SENI ÇOK SEVIYORUZ!
<!-- google_ad_section_end -->