Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

• Konbuyu başlatan yoncax
M

mrs m.

Daimi Üye
Üye
canımmmmmm

o kadar duygulandım ki anlatamam...

bu ay acaba hamileyim olacak mı sözlerin kulağıma geldi. hepimiz sabırsızlıkla bekledik ve çok şükür rabbim onu senin göbüşüne gönderdi. sonra da ay ay neler olduğunu dinledik. bana da sonsuz derecede yardımcı oldun. ve rüzgar bebek sağıkla dünyaya geldi. zaman geçti ve bakıyorum da maşallahhhhhhh yaşına basmış. allah daha nice yaşlarını ve güzel günlerini gösterir inşallahhhhhhh. çok öpüyorum, mutlu yıllar.

selzehcim diğer tarafa da yazmıştım, tekrar kutlu olsun canım benimmmmm

S

selzeh

Hamiş Melek
kızlar hepınıze ayrı ayrı çok tesekkür edıyorum sünnet için darısı erkek annelerının basına dıyorum dogum günü içinse darısı hepınızın basına hala ınanmıyorum oglum büyüdü resmen adam oldu erkek oldu pasam:)

berranur

berranur

Yeni Üye
Üye
selzeh' Alıntı:
kızlar hepınıze ayrı ayrı çok tesekkür edıyorum sünnet için darısı erkek annelerının basına dıyorum dogum günü içinse darısı hepınızın basına hala ınanmıyorum oglum büyüdü resmen adam oldu erkek oldu pasam:)
maaşallah kuzuma teyzesinin bitanesi o ya kuzum benm yeni yaşın kutlu olsun görüştük konuştuk ama burdanda yazıp anı olarak kalmasını istedim :) Rabbim hayırlı uzunnn ömürler versin sanada hepimizin yavrularınada inşallah öpüyorum teyzoşumm

M

mrs m.

Daimi Üye
Üye
Selam annecikler nerelerdesiniz yahu :)

İnanamayacaksınız ama kızımın doğum günü geldi çattııııı :) çok heyecanlıyım. 14 gün sonra yaşına giriyor.

Havalar çok soğuk o yüzden evden çıkaramıyoruz. Dişler devam ediyor tabiki... 6 tane var şimdi 2 tane daha geliyor. Ama sıkıntısı da var tabi. Çok şükür allahıma onun dışında iyi. Haa yürüme teşebbüsleri var da korkuyor :) tay tay durup alkış yapıyor ama adım atmıyor, neyse vardır bir zamanı herhalde.

Bu arada çoookkk yaramaz, erkek çocuğu gibi :) emeklediği için her yerde ve her yeri karıştırıyor, çok hareketli.

Bizden şimdilik bu kadar, hepinizi öpüyorum, görüşürüz.

berranur

berranur

Yeni Üye
Üye
mrs.m maaşllh cnm bak yaşına geldi şaka gibi ya ansıl geçiyo zaman

bnm oğlumda çok yaramaz tatlım yerinde durmuyo saniye oturmuyo ya sürekli emekliyo odalarda kanepelerde düz duvara tırmanıyo resmen:)mutfak dolaplarının çekmeceleri heryer heryer çok tatlılar ama yaa Rabbim korusun hepsini sağlık versin miniklerimize yaşını yürüyerek karşılar belki fıstık:)öpüyorum sizi cnm aeolun

T

tatlı cadım

Yeni Üye
Üye
mrs m.' Alıntı:
Selam annecikler nerelerdesiniz yahu :)

İnanamayacaksınız ama kızımın doğum günü geldi çattııııı :) çok heyecanlıyım. 14 gün sonra yaşına giriyor.

Havalar çok soğuk o yüzden evden çıkaramıyoruz. Dişler devam ediyor tabiki... 6 tane var şimdi 2 tane daha geliyor. Ama sıkıntısı da var tabi. Çok şükür allahıma onun dışında iyi. Haa yürüme teşebbüsleri var da korkuyor :) tay tay durup alkış yapıyor ama adım atmıyor, neyse vardır bir zamanı herhalde.

Bu arada çoookkk yaramaz, erkek çocuğu gibi :) emeklediği için her yerde ve her yeri karıştırıyor, çok hareketli.

Bizden şimdilik bu kadar, hepinizi öpüyorum, görüşürüz.
canım ELA'nın dogum gununu kutluyorum sımdıden yenı yası saglık mutluluk getırsın ınsallah.....dogum gunu kutlu olsun fıstıgımın

T

tatlı cadım

Yeni Üye
Üye
berranur' Alıntı:
oğlumun ilk dişi çıkıyo teyzeleri bugün çıtladı kaşıkta:)
hadı bakalım hayırlı olsun ılk ıncınız.....dıgerlerını de sorunsuz saglıkla cıkarsın ınsallah....zor sıkıntısız cıkarmak ama en hafıfınden olsun nurcum

yoncax

yoncax

Hamiş Melek
Kızlar nasılsınız bakalım?bebişleri büyütmüşsünüz maşallah,sünnet olanlar yaşına girenler,dişi çıkanlar hepsinin ortak noktası birer afacan olması:)Allahım bütün kuzularımıza sağlık sıhhat versin.Bizde 12 gün sonra 20 aylık olucaz.Maşallah artık beni deli gibi bağırtmaya başladı yerinde durmayan kendini hep tehlikeye atan anneye iş yaptırmayan sokakta kız erkek çocuk ayırtetmeden sıkıştırıp dudağından öpen cadaloz bir kızım var artık.yeme içme uyku süper,ama gelgelelim hala konuşmuyor.tek bildiği atta ve ver.Anne bile demiyor bu beni biraz üzüyor bakalım herşeyin zamanı olduğu gibi sanırım bununda zamanı vardır.Karnımdaki pıtırcığımda kocaman oldu 7,5 aylık olduk.Ocak sonu gibi kısmetse gelecek.Hıı bu arada benim bir oğlum olacak:)Maşallah beni teperken ayağı dışarı fırlayacak sanıyorum.İleride iki afacan annesi olacağım kısmetse.Bakalım keçileri nekadar süre sonra kaçırırım:)Bu arada internete sık giremediğim için bazı arkadaşlarımın bana yazdıklarına cevap verememiş olabilirim sakın kusura bakmayın olur mu.Hep aklımdasınız,semra,mrs.m,selzeh,berranur,tatlıcadım,prensess,yaz güneşi ve aklıma şu an nicki gelmeyen tüm arkadaşlarım,hepinizin kuzularının sünnet diş ve yaş gibi önemli günlerini kutlar ,daha nice güzel ve özel günlerde kuzulara sağlık ve bol neşeli günler dilerim.Hepinizi öpüyorum...yupis

@papatyam@

@papatyam@

Aktif Üye
Üye
berranur' Alıntı:
oğlumun ilk dişi çıkıyo teyzeleri bugün çıtladı kaşıkta:)
inciniz hayırlı olsun canım eymenin 2. Dişide çıktı gülünce çok tatlı oluyorlar ...

M

mrs m.

Daimi Üye
Üye
Herkese merhaba
29 Kasım salı günü minik Elam 1 yaşına girdi...çooookkk muhteşem ve heyecan dolu bir duygu. Bunu yazarken bile gözlerimden yaşlar iniyor.

Çünkü ben de bebiş için epey bekleyenlerdenim. Burada ne kadar çok anım var. Hamile miyim yine regl oldum sorularını ve üzüntülerimi aylarca benimle paylaşan her arkadaşıma ve dostuma sonsuz teşekkürler. Bu site çok sağlam...sırtını çok rahat yaslayabilirsin. Herkeste aynı sorun olduğu için bizi bizden başkası asla anlayamaz, hele ki gerçek hayatta bunların neredeyse hiçbirini paylaşamayız. Buradaki destek gerçekten muhteşem.

Rabbime sonsuz şükürler olsun ki bana meleğimi gönderdi , sağlıkla dünyaya geldi maşallah ve yine şükürler olsun ki yaşına girdi. İnşallah güzel günlerini göstermeye devam eder ve inşallah babasıyla beraber kızımızın okula gittiğini, evlendiğini ve çocuk sahibi olduğunu da görürüz.

Meleğini bekleyenlere çok dua ediyorum, inşallah allah size de nasip etsin. İnşallah siz de bu güzel günlere tanık olun.

Hepinizi öpüyorum sevgiler...

yns_ysmn

yns_ysmn

Hamiş Melek
slm kızlar nasılsınız kusuruma bakmayın nezamnadır nete giremiyorum çünkü benim evimde bilgisayar yok işyerindede yasaktı patronumuz yurt dışın olduğu için girebildim ne güzel herkesin bebişleri büyümüz yaşına girmiş dişler çıkmış çok güzel benim bitaneciğim oğluşumda 1 yaşına girdi 22 kasımda muhteşem bi duygu çok hareketli yaşına girmedende başladı maşallah yürümeye her yeri karıştırıyo çok fena oldu çok Allah bu güzel duyguları herkese yaşatsın inşallah Rabbim bütün isteyenlere nasip etsin... sizleride çok seviyorum sizler benim dert ortağımsınız hepinizi çok çok öpüyorum Allah hepimizin herkesin evlatlarına sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşaallah...

yoncax

yoncax

Hamiş Melek
Mrs.m ve Yns_ysmn bebişlerinizin doğum günlerini kutlar daha nice doğum günlerinizi sağlık ve mutluluk içinde geçirmenizi temenni ederim.

M

mrs m.

Daimi Üye
Üye
yoncax' Alıntı:
Mrs.m ve Yns_ysmn bebişlerinizin doğum günlerini kutlar daha nice doğum günlerinizi sağlık ve mutluluk içinde geçirmenizi temenni ederim.
teşekkür ederim canım inşallah sağol

yns_ysmn

yns_ysmn

Hamiş Melek
yoncax' Alıntı:
sağol cnm Allah seninde herkesin bebişlerini korusun

@papatyam@

@papatyam@

Aktif Üye
Üye
mrs m.' Alıntı:
Herkese merhaba
29 Kasım salı günü minik Elam 1 yaşına girdi...çooookkk muhteşem ve heyecan dolu bir duygu. Bunu yazarken bile gözlerimden yaşlar iniyor.

Çünkü ben de bebiş için epey bekleyenlerdenim. Burada ne kadar çok anım var. Hamile miyim yine regl oldum sorularını ve üzüntülerimi aylarca benimle paylaşan her arkadaşıma ve dostuma sonsuz teşekkürler. Bu site çok sağlam...sırtını çok rahat yaslayabilirsin. Herkeste aynı sorun olduğu için bizi bizden başkası asla anlayamaz, hele ki gerçek hayatta bunların neredeyse hiçbirini paylaşamayız. Buradaki destek gerçekten muhteşem.

Rabbime sonsuz şükürler olsun ki bana meleğimi gönderdi , sağlıkla dünyaya geldi maşallah ve yine şükürler olsun ki yaşına girdi. İnşallah güzel günlerini göstermeye devam eder ve inşallah babasıyla beraber kızımızın okula gittiğini, evlendiğini ve çocuk sahibi olduğunu da görürüz.

Meleğini bekleyenlere çok dua ediyorum, inşallah allah size de nasip etsin. İnşallah siz de bu güzel günlere tanık olun.

Hepinizi öpüyorum sevgiler...
mrsm iyiki doğmuş kızın nice senelere inş benim oğlum yaşına gircek 2 ay kaldı ne güzel duygu demi Rabbim bebişlerimizle sağlıklı,mutlu uzun seneler geçirmemiz dileğiyle tekrar iyiki doğdu ela

M

mrs m.

Daimi Üye
Üye
@papatyam@' Alıntı:
mrsm iyiki doğmuş kızın nice senelere inş benim oğlum yaşına gircek 2 ay kaldı ne güzel duygu demi Rabbim bebişlerimizle sağlıklı,mutlu uzun seneler geçirmemiz dileğiyle tekrar iyiki doğdu ela
sağol canım çok teşekkürler...amin inşallah
hem de öyle güzel bir duygu ki, allah herkese versin inşallah ve nice yaşlarını görelim hep beraber. darısı size, çok güzelmiş ilk yaşını kutlamak ve bu olaya tanık olmak. çok şükür rabbime.

J

jupiter

Forum Okuru
anamm bu topigi neden görmemisim ben yawww... :D:D neyse sonucta bende yeni anne sayilirim kizim 17 aylik oldu :D:D

msr.m canimm kizinin yeni yasi hayirli olsun nice beraber yaslar gecirmeniz dilegiyle.. hatirladinmi bilmiyorum ben hamile kalmak isteyenlerin paylasim alanindan özzlemm :D:D

papatyamm canim sende burdasin hee :D:D az kaldi evet oglusunun dogum gününe umarim istedigin gibi gecer canimm :kiss:

yoncax

yoncax

Hamiş Melek
Kızlar bişey sorucam .Bu hafta sonu bavulumu hazırlayacağım.Kızımı doğurduğumda bahardı fakat şimdi kışın ortasında doğuracağım için kafam karıştı.Özellikle kışın doğuran anneler,diyorum ki şimdi bebeğin kıyafetleri veriliyor ya doğum esnasında,alt üst takım giydiricem fakat; içine hani yarım zıbın oluyor ya gömlek gibi(atlet gibi) onu vericem de sadece o yeter mi yoksa uzun kollu alttan çıtçıtlı badide versem mi?Göbeğine engel olur mu?Kızımda bahardı sadece o gömlek gibi olan iç zıbın yetmişti bunda karar veremedim.Birde çocuğu sarmak için penye battaniye mi versem polar mı yoksa kalın bebek battaniyesi mi?siz neler yapmıştınız?Fikir lütfen?

babyangel

babyangel

Yeni Üye
Üye
yoncax' Alıntı:
Kızlar bişey sorucam .Bu hafta sonu bavulumu hazırlayacağım.Kızımı doğurduğumda bahardı fakat şimdi kışın ortasında doğuracağım için kafam karıştı.Özellikle kışın doğuran anneler,diyorum ki şimdi bebeğin kıyafetleri veriliyor ya doğum esnasında,alt üst takım giydiricem fakat; içine hani yarım zıbın oluyor ya gömlek gibi(atlet gibi) onu vericem de sadece o yeter mi yoksa uzun kollu alttan çıtçıtlı badide versem mi?Göbeğine engel olur mu?Kızımda bahardı sadece o gömlek gibi olan iç zıbın yetmişti bunda karar veremedim.Birde çocuğu sarmak için penye battaniye mi versem polar mı yoksa kalın bebek battaniyesi mi?siz neler yapmıştınız?Fikir lütfen?
Canım sen ikisinide koy. Bebiş doğduktan sonra giydirmediklerini zaten geri getiriyorlar. Biz öyle yaptık, sadece alttan çıtçıtlı zıbını giydirmişler, o gömlek gibi olan kıyafeti giydirmemişlerdi.

@papatyam@

@papatyam@

Aktif Üye
Üye
yoncax' Alıntı:
canım ben şubatta doğum yaptım bebeğim doğduğunda hastane çıkışı oluyor ya hepsi içinde ondan vermiştim zaten onun içinde ikiside oluyor benim bebeğime gömlek gibi olanı giydirmişlerdi çünkü sıksık göbeğine bakıyolardı ama sen alttan çıtçıtlı olanıda ver zaten ebeler hangisi uygunsa onu giydiriyorlar normalde hastane içinde sarmak için penye battaniye daha uygun olur ama çıkarken hastaneden polar gibi olan daha sıcak tutar canım sen iyisi ikisindende götür yanında için rahat olsun