Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

Kızlar merhaba nasılsınız

Size bir sorum olacak: kızımın saçında son günlerde konak oluştu ne yaptıysam gitmedi.

1- zeytinyağı sürdüm
2- zeytinyağı ve karbonatı beraber sürdüm, yıkanınca saçını biraz kazıdım ama zor oldu hepsini yapamadım. çünkü saçlar döküldü.
3- bebek yağı sürdüm sonra yıkadım.

sonuç: konaklar olduğu gibi duruyor ve çirkin görünüyor.

sizin bildiğiniz bir formül varsa yazar mısınız teşekkürler, görüşürüz...

Size bir sorum olacak: kızımın saçında son günlerde konak oluştu ne yaptıysam gitmedi.

1- zeytinyağı sürdüm
2- zeytinyağı ve karbonatı beraber sürdüm, yıkanınca saçını biraz kazıdım ama zor oldu hepsini yapamadım. çünkü saçlar döküldü.

slm cnm benim de oglumda olmustu zeytinyagi surdum ve dusta kendi taragiyla taradim gecti yani 2 kere falan yaptimm

slmm
Dun doktora gittik asimizii vurulduk bi guzell agladik ay gercekten cok kotu dayanamiyorum sunnetinde napcam bilmiyorumm..
bu arada 2 hafta once gittigimizde boyu 71cm kilosuda 9070 di simdi boyu 72 cm kilosu 9500 olmus..artik mamasini birakip sute baslamami soylediler yavas yavas birakcaz...

1- zeytinyağı sürdüm

Canım bizde aynen zeytinyağı sürdük yarım saat bekletip diş fırçasıyla masaj yaparak okaladım.Ama malesef bir bölümü için işe yarasada bir bir bölümü hala duruyor.Gerçi biz sonbaharda yapmıştık sonra havalar soğuyunca bıraktık.4-5 sefer yapmamıza ragmen tamamı geçmedi.Şuan hala var yapmıyoruz.Kendi haline bıraktık.Her banyodan sonra bazı parçalar kendiliğinden kalkıyor zaten.Yazda gelince hergün duş alınacağı için kendiliğinden geçer artık.

slmm
Dun doktora gittik asimizii vurulduk bi guzell agladik ay gercekten cok kotu dayanamiyorum sunnetinde napcam bilmiyorumm..
bu arada 2 hafta once gittigimizde boyu 71cm kilosuda 9070 di simdi boyu 72 cm kilosu 9500 olmus..artik mamasini birakip sute baslamami soylediler yavas yavas birakcaz...
Canım keşke sünneti ilk doğduğu hafta yaptırsaydınız.Çok faydası var o dönemde ki sünnetin bebişi enfeksiyonlara karşı inanılmaz koruyormuş.Yeni doğan sünneti.Tüm doktorlar tavsiye ediyor.Benim oğlum olsaydı hemen yaptıracaktım.2 haftada 430 gr almış senin pıtırcık.Bu bir rekor maşallah 430 gr nolmalde aylık alınması gereken gr.ve her bebek aylık o kadar bile almıyo zaten.Süt formül sütmü önerdiler yoksa inek sütü mü?

Kızlar size bebişler için besleyici bir tatlı tarifi.Ben elma muzdan sıkıldığında avakado veremediğimde değişik bir meyva alternatifi açısından yapıyorum,benim pıtırcık bayılıyor.Hem kabız bebişler için birebir.Bilenler vardır muhakkak bilmeyenler için yazıyorum.
4 kuru kayısı(gün kurusu yani koyu renk olanlardan)
2 çorba kaşığı kuru üzüm
1 küçük parça balkabağı
Hepsini 10 dakika haşlıyoruz.Blendırdan geçirip içine ceviz badem fındık karıştırıyoruz.Şeker hiçbir şeye koymadığımız gibi bunada koymuyoruz.Zaten kayısılar bal gibi yapıyor.Eger istenirse bu karışıma pekmez eklenebilir.Tüm bebişlere afiyet olsun:tik:

Canım keşke sünneti ilk doğduğu hafta yaptırsaydınız.Çok faydası var o dönemde ki sünnetin bebişi enfeksiyonlara karşı inanılmaz koruyormuş.Yeni doğan sünneti.Tüm doktorlar tavsiye ediyor.Benim oğlum olsaydı hemen yaptıracaktım.2 haftada 430 gr almış senin pıtırcık.Bu bir rekor maşallah 430 gr nolmalde aylık alınması gereken gr.ve her bebek aylık o kadar bile almıyo zaten.Süt formül sütmü önerdiler yoksa inek sütü mü?

slm cnm normal inek sutune baslamami istedi bende hergun biraz biraz basladim..evet cnm bende cok sasirdimm cok guzel almisti kilo...
2 aylikti ben sunnetciye goturdum cunku pipisi disari cikmiyodu doktor dedi biraz daha buyusun ondan sonrada ben zzaman bulamadim ama haziran temmuz gibi dusunuyorum

ahhh canımmm çok üzüldüm çok geçmiş olsun. allah kuzucuğunun şifasını versin inşallah. ya sorma o kan olayını kızıma da yapmışlardı. ilk doğduğu hafta sarılığı tespit etmek içindi ama yavrumun eli 10 gün mor görünümdeydi. nasıl zalimlerrrrr.... ya da bizim ciğerimiz yanıyor ya öyle hissediyoruz. bugün nasıl canım ateşi düştü mü?

bir de karyolasından düşmesine de çok üzüldüm. sırf bu nedenle ya düşerse diye ben park yatak aldım. sonra da odasına bebek karyolası değil ranza alıcam. park yatak alırken satıcı önermişti. çünkü kendi çocuğu da beşikten düşmüş :(((
allah yardımcın olsun canım
sağol canımcım.şimdi biraz daha iyi çok şükür.yatakdanda asansörü açıktı onu fırsat bilip tırmanmaya çalıştı galiba:(bebeğimin bunu yapabiliceğini hiç düşünmeyen akıllı annesi sebep oldu yani.:(:(:(

selam kızlar bizde doktorun verdiği iğneleden sonra ishale döndü kuzucumun içi dışına çıkı resmen.hastaneye gittik bir daha serum verdiler.sonra tahlildede rota virüsü çıkmış.mrs m nin yazdığında okudum şimdi biz öyle bir aşı yaptırmadık galiba.yani hiç kimseden duymadım:(:(:(dünden beri biraz daha iyi.ama her hastalığımızda lduğu gibi yeme olayımız gene yavaşladı.çorbaarı severek içerdi şimdi 3 kaşık belki 4 kaşık.:;İ((ama vazgeçmicem aşıcaz bunları inşallah.dualarınızda bizi unutmayınnn

slm kızlar nasılsınız doğum yaptığımdan beri giremedim çünkü evde internetimiz yok yusuf egemiz sağlıklı bi şekilde 3,720kg 51 cm olarak dünyaya geldi çok şükür şimdi 3 ayımız bitti zaman çok çabuk geçiyor şuandaki kilosuda 6,400 kg. 65 cmboyu

Geri