Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

kızlar nolur bişi söleyin pişik için napıcam zeytinyağı pudra hepsini denedim kakasını yaptığı yer çok fena yavrumun dalinin pudrasını kullandım 2 gündür ama geçmiyo çok kızarmış yaa acıyo ansıl yaparken kimbilir kıpıkırmızı oluyo iice sinirleniyo yavrum nolur bi fikir verin tecrübeliler:(
bide bizimki çok sık kaka yapıyo yani her bezde kaka var bu normalmi ki beni emerken illa karnından poposundan sesler geliyo yaptığını anlıyorum yada yapıcak işte
bide gaz için ne veriyosunuz kaç kaşık olmalı aktardan alınan rezeneyimi demleyeyim yoksa hazırmı aliim lütfen yardım canlarım

kızlar nolur bişi söleyin pişik için napıcam zeytinyağı pudra hepsini denedim kakasını yaptığı yer çok fena yavrumun dalinin pudrasını kullandım 2 gündür ama geçmiyo çok kızarmış yaa acıyo ansıl yaparken kimbilir kıpıkırmızı oluyo iice sinirleniyo yavrum nolur bi fikir verin tecrübeliler:(
bide bizimki çok sık kaka yapıyo yani her bezde kaka var bu normalmi ki beni emerken illa karnından poposundan sesler geliyo yaptığını anlıyorum yada yapıcak işte
bide gaz için ne veriyosunuz kaç kaşık olmalı aktardan alınan rezeneyimi demleyeyim yoksa hazırmı aliim lütfen yardım canlarım
canım ya önce panik yapma.kakasını sık yapması normal.benimkide günde 6-7 bazen 8 bile oluyordu.doktor bağırsakları iyi çalışıyor demişti o zaman:)zamanla ek gıdalara geçince düzene gircek.pişik içinde zeytinyağı hakikisi değilse işe yaramıyor.bende çok denedim.niveanın pişik kremi iyi geliyor genelde.birde ıslak mendil kullanma şu durumda.pamuklu bir bezi ılık suyla ısla öyle sil.ıslak mendilde azdırır çünkü.baktınki hala geçmiyor doktora göster.duruma göre başka krem verir çünkü.çünkü bizde bunların işe yaramadığıı durumda gitmiştim doktora iki tane krem verdi karıştırıp sür diye onlar iyi geldi.gaz için ben birşey kullanmadım.çok şükür öyle bir sıkıntımız pek olmadı.ama rezene gerçekten çok iyi geliyor.

canım ilk önce stres yapma rahatla hametan krem var pişik için ondan sürebilirsin.gazı içinde aktarlarda küçük hindistan cevizi var(gaz için dersen aktarlar bilir) ondan al bıçıkla kazı 1 çay kaşığı kadar üzerine sütünden sağ ver.yada rezene ve kimyonu kaynat bikaç çay kaşığı ver yemeklere konulan toz kimyon değil aktada satılan tohum gibi olanından al kimyon gaza çok iyi geliyır.sende iç sütüne geçer.

kızlarrrrr benim kızım 5 ay 1 haftalık oldu ek gıdaya başlamayı düşünüyorum yavaş yavaş da başladım zaten kahvaltı hariç .ilk önce elma,armut,havuç suyuyla başladım sonrasında sebze çorbası havuç,patates ve pirinç ten yaptım tel süzgeçten süzüp verdim 1.2 tatlı kaşığı kadar.yoğurduda günlük olarak inek sütünden mayalıyorum pek sevmiyor ama yedirmeye çalışıyorum.sizlerin bana önerileriniz nasıl olacak acaba .yardımmmmmmmm :)

selam güzel anneler uzun zamandır giremiyordum ama ara ara takip ediyorum sizleri bilgilerinizden faydalanıyorum.. Bebişlerimiz dünyaya geldi büyüdüler bile şaka gibi zaman çabuk geçiyor.. Ege'mm tam 9 aylık oldu kilosu 9,300 boyuda 75 cm herşey yolunda bizde ufak bi rahatsızlık atlattık boğazları şişti ateşi yükseldi ishal oldu çok hastaydı yavrum suratı küçüldü hemen bebeğimin yemek yiyemiyordu çok şükür tekrar düzene girdi zorlanıcam diye çok korktum ama yeme düzenimiz iyi oldu.. koltuk kenarlarında sıralamaya bile başladı sıpam 5 dk yerinde durmuyo nefes aldırmıyo bana bide yardım edin hiç uyumuyo oğlum mahvediyo beni sağa sola dönerken bile söyleniyor ne yapıcağımı şaşırdım artık:((( Rabbim meleklerimizi korusun bu arada konak için bizdede olmuştu yıkamadan 1 saat önce bebe yağıyla masaj yaptım yıkadıktan sonrada tersine bi şekilde yeni bir tarakla sık uçlu olanlardan taradım geçti..
pişik içinde pamukla ve suyla sil kaynamış soğumuş suya pamuk batırıp sil istersen ıslak mendil canını acır parfümlü çünkü berranurcum kakayı sık yapması çok normal
hepinizi öpüyorum resimlere bayıldım hepsi çok tatlı maşallah:))

canım maşallah kocaman olmuş 5 aylık olduğu için şimdilik yedirdiklerin gayet iyi biraz tatlara alışsın yavaş yavaş sebzelerine ekleme yaparsın biz yoğurda 6 aylıkken başlamıştık ben meyvelerle başlamıştım 4. ayından itibaren 6. aydan sonrada sebzelere başladım önce patates havuç pirinç sonra yavaş yavaş kereviz ıspanak brokoli karnıbahar maydanoz.. artıkmevsimine göre karıştırdım bide tavsiyem kemik suyunu kaynatıp buz torbalarına dolduruyorum her sebzesine bi küp atıyorum çok pratik oluyor tavsiye ederim

canım tecrubelılerden yardım ıstemıssın ama bende yazayım daha o konuma gelemedık ama zamanla:)
gaz sorunu bızde had safhada var suan...zınco dıye damla vermıstı doktorumuz faydasını goruyorum gunde 3 damla....ben gazlı yıyeceklerden uzak durmaya calısyorum ve rezene ıcıyorum bol bol.....dıkkat et kendıne sen üşütme bu arada sütten gecermıs sen üşütünce..tabı gazı olan cocugun her sekılde neyaparsan yap gazı oluyor ama bız yıne tedbırı elden bırakmayalım...
pişige gelınce doktorumuzun yazıdgı kremden (hamaten)ben memnun kalmadım....bızımde poposundan vajınasına kadar kıpkırmıızydı.....ılık suyla her defasında sıldım altını degsıtırırken yanı uzerıne de zeytınyagı bır haftada gectı.....hem yumusacık oldu hem pişik gectı...ha oldukı bunları yaptın gecmedı bırde bez degıstır ıstersen denemek ıcın... bez de alerjı yapıyor olabılır...gecmıs olsun tatlım.....

Son düzenleme:
selam kızlar.....niisammmm kızın masallah cok guzel cok tatlı....
sızlere bır sorum olcak.....
kıkrımız cıktı cok sukur.....normale donecegız artık yavas yavas....
ama benım bır korkum var.....:(
halıyle 2 aylık aradan sonra eşım yolumu beklıyor:)yanı kırkımızın dolmasını.....hanı ısteemzsem yaklasmayacak bılıyorum ama ben nedense korkuyorummmmm....sezeryanla dogum yaptım ve kanamam da bıttı.....ıstıyorum bır acıdan bır acıdan da sankı acıyacakmıs gıbı gelıyor.....
sızlerın dogumdan sonra ılk ilişkısınde kanama,acıma,yada rahımde baskı gıbı bırsey yasadınızmı?
ara verıldıgı ıcın galıba bu korku var bende...galıba ılk gece kadar zor gececek.....cevaplarınızı beklıyorum....

selam kızlar.....niisammmm kızın masallah cok guzel cok tatlı....
sızlere bır sorum olcak.....
kıkrımız cıktı cok sukur.....normale donecegız artık yavas yavas....
ama benım bır korkum var.....:(
halıyle 2 aylık aradan sonra eşım yolumu beklıyor:)yanı kırkımızın dolmasını.....hanı ısteemzsem yaklasmayacak bılıyorum ama ben nedense korkuyorummmmm....sezeryanla dogum yaptım ve kanamam da bıttı.....ıstıyorum bır acıdan bır acıdan da sankı acıyacakmıs gıbı gelıyor.....
sızlerın dogumdan sonra ılk ilişkısınde kanama,acıma,yada rahımde baskı gıbı bırsey yasadınızmı?
ara verıldıgı ıcın galıba bu korku var bende...galıba ılk gece kadar zor gececek.....cevaplarınızı beklıyorum....

sağol canım.ben normal doğum yaptım eşimle birlikte olduktan sonra kanama,acıma,rahime baskı falan olmadı.bendede hem istek hemde tereddüt vardı acaba acıyacakmı nasıl olacak diye birde e normal doğum bundan dolayı tereddütlerim daha fazlaydı.ama hiçbiri olmadı yatağa girdikten sonra devamı geliyor merak etme kendini kasma ve rahat ol.çünkü erkekler içinde zor bir durum.onların bizden daha çok ihtiyaçları var birlikteliğe.kafanı bunlarla yorma derim.

selam kızlar bizde doktorun verdiği iğneleden sonra ishale döndü kuzucumun içi dışına çıkı resmen.hastaneye gittik bir daha serum verdiler.sonra tahlildede rota virüsü çıkmış.mrs m nin yazdığında okudum şimdi biz öyle bir aşı yaptırmadık galiba.yani hiç kimseden duymadım:(:(:(dünden beri biraz daha iyi.ama her hastalığımızda lduğu gibi yeme olayımız gene yavaşladı.çorbaarı severek içerdi şimdi 3 kaşık belki 4 kaşık.:;İ((ama vazgeçmicem aşıcaz bunları inşallah.dualarınızda bizi unutmayınnn
Canım benim nasıl oldu bebişin daha iyi mi?Az kaldı şu yaz gelsin hastalıklar geride kalıcak:)Yeme olayı az mı hala?Yemeklerine daha önce yazmıştım sarımsak filan ekliyormusun ne yaptın?

Geri