Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

Canım benim nasıl oldu bebişin daha iyi mi?Az kaldı şu yaz gelsin hastalıklar geride kalıcak:)Yeme olayı az mı hala?Yemeklerine daha önce yazmıştım sarımsak filan ekliyormusun ne yaptın?
bebişim çok daha iyice.baya toparladık.sarımsak ekliyorum çorbalarına arada.yemeklerini felan da hep soğanlı yapıyorum.düzene giriyoruz bir aksilik olmazsa bebeğim baya kendini toplar diye düşünüyorum..senin bebişinede maşallah subhanellah ALLAH nazarlardan saklasın.bizdede diş yok hala.ne zaman gelcekse bu dişler.benimkide tutuna tutuna gidiyor.sağlıklı olsunlarda yürürde koşarda bebişlerimiz....

ohh ne guzell masallah prensese...hmm dis ne zaman gelicek acaba?oglumunda bu aralar boyu uzadi farkediyorum ama mayista gidcez kontrolee..aaa ben solemedim dimi oglum yuruyoo dogum gununden once yurudu haftaya dogum gunu...yurumuyor kosuyor sanki:)herkes 9 aylikken yurur dediler bu kadar harekete cunku herseye cok erken basladi:)bu aradada dogum gunu heyecani sardi benim carsidan dolu sus aldim evi suslemek icin ama birturlu yapacaklarima karar veremedim pastasini siparis ettim winnie de poeh pastasi:)fikirleriniz varsaa sevinirim...
oooo senin bebişinide maşallah.demek yaşına girecek.bende daha şimdiden ne yapsam diye planlıyorum:)hani isminin doğum gününün yazılı olduğu şekerler oluyorya onlardan yaptır bence.hatıra saklarsın.birde muhakkak birini resim ve video için görevlendir.eğlenceye dalıp unutuluyor.kolay gelsin sana şimdiden:)

ohh ne guzell masallah prensese...hmm dis ne zaman gelicek acaba?oglumunda bu aralar boyu uzadi farkediyorum ama mayista gidcez kontrolee..aaa ben solemedim dimi oglum yuruyoo dogum gununden once yurudu haftaya dogum gunu...yurumuyor kosuyor sanki:)herkes 9 aylikken yurur dediler bu kadar harekete cunku herseye cok erken basladi:)bu aradada dogum gunu heyecani sardi benim carsidan dolu sus aldim evi suslemek icin ama birturlu yapacaklarima karar veremedim pastasini siparis ettim winnie de poeh pastasi:)fikirleriniz varsaa sevinirim...
Maşallah oğluna ne güzel erkenden yürümeye başlamış,darısı bizimkilerin başına:)Pasta için bende üzerinde bebişimin resmi olan bir pasta yaptırmayı düşünüyorum.Onun haricinde uçan balon alıcam fotolarda gözüksün muhakkak,çok arzu ediyorum onu nedense:))Pastanın yanına bebişlere özel kalıplı sevimli kurabiyelerden yapabilirsin hem bebişinde yer.Semranın dediği gibi foto video olayı önemli,o işleri görecek birini bulursan fena olmaz.Birde doğum gününe çok gelecek varsa,o gününün anısına buzdolabı magnetleri yaptırılıyor.Üzerinde bebişinin foto.sunun olduğu.Onlardan yaptırıp dagıtabilirsin gelenlere anı olur:))

bebişim çok daha iyice.baya toparladık.sarımsak ekliyorum çorbalarına arada.yemeklerini felan da hep soğanlı yapıyorum.düzene giriyoruz bir aksilik olmazsa bebeğim baya kendini toplar diye düşünüyorum..senin bebişinede maşallah subhanellah ALLAH nazarlardan saklasın.bizdede diş yok hala.ne zaman gelcekse bu dişler.benimkide tutuna tutuna gidiyor.sağlıklı olsunlarda yürürde koşarda bebişlerimiz....
Maşallah,daha iyi olmasına sevindim.Dediğin gibi saglıklı olsunlarda kilo,diş önemli degil.Eninde sonunda çıkacak bu dişler,dişsiz kimse yok dimi:))Aman yemeklerinden soğan sarımsak eksik etme,Sabahlarıda portakal suyunu.Ben yaz geliyor portakal bitecekde ne içiricem diye dertleniyordum,bugün katı meyve sıkacagı almaya karar verdik.Yaz meyvalarını sıkıp sıkıp vericem kızıma:))

oooo senin bebişinide maşallah.demek yaşına girecek.bende daha şimdiden ne yapsam diye planlıyorum:)hani isminin doğum gününün yazılı olduğu şekerler oluyorya onlardan yaptır bence.hatıra saklarsın.birde muhakkak birini resim ve video için görevlendir.eğlenceye dalıp unutuluyor.kolay gelsin sana şimdiden:)

saol canim evet ayarladim video ve foto icin birisni 4 gun kaldi sanirim gec kaldim sekerler icin.aksilik cok fena hastayim 2 gundurr iyilesebilirsem yarin biseler yapcam bi arastirim..seninki ne zaaman cnm dogum gunu:)

Maşallah oğluna ne güzel erkenden yürümeye başlamış,darısı bizimkilerin başına:)Pasta için bende üzerinde bebişimin resmi olan bir pasta yaptırmayı düşünüyorum.Onun haricinde uçan balon alıcam fotolarda gözüksün muhakkak,çok arzu ediyorum onu nedense:))Pastanın yanına bebişlere özel kalıplı sevimli kurabiyelerden yapabilirsin hem bebişinde yer.Semranın dediği gibi foto video olayı önemli,o işleri görecek birini bulursan fena olmaz.Birde doğum gününe çok gelecek varsa,o gününün anısına buzdolabı magnetleri yaptırılıyor.Üzerinde bebişinin foto.sunun olduğu.Onlardan yaptırıp dagıtabilirsin gelenlere anı olur:))

bende son ana kadar oyle yaptirmayi dusunuyordum fotopastadan ama yengeme gitmistim arkadasi pasta yapiyomus yaptigi pastalarin fotosunu gorunce fikrimi degistirdim.evet bende ucan balon aldim uclarina uzun kurdelalar sisen 1 pastasina 1 mum cok aldim da hepsi cok olucak:)biraz abartmisim:)bunuda bi arastircam saol cnm fikirleriniz icin..darisi sizin bebislerreeeee insallah

Maşallah,daha iyi olmasına sevindim.Dediğin gibi saglıklı olsunlarda kilo,diş önemli degil.Eninde sonunda çıkacak bu dişler,dişsiz kimse yok dimi:))Aman yemeklerinden soğan sarımsak eksik etme,Sabahlarıda portakal suyunu.Ben yaz geliyor portakal bitecekde ne içiricem diye dertleniyordum,bugün katı meyve sıkacagı almaya karar verdik.Yaz meyvalarını sıkıp sıkıp vericem kızıma:))

kati meyva sikacagini ben kullaniyorumm ve cok memnunum oglusumda cok seviyor bende pek meyva yemeyi sevmiyorum ama suyunu iyi iciyorum bence herkes almali:)benimki bundan philips aldim

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba kızlar nasılsınız
umarım kızlarınız ya da oğluşlarınız iyidir :)

kızım önümüzdeki hafta 4. ayını dolduruyor yani tam 4 aylık oluyor maşallahhhh :) 1 haftadan beri ek gıdaya elma suyundan başladık, çok şükür sevdi. önce kaşıkla vermeye çalıştım ama yarısını yedi yarısını döktü. kaşıkla sıvı şeyler zor oluyor. ben de dün ilk kez elma suyunu biberonla verdim ve çok da güzel içti. siz ne önerirsiniz? kaşık mı biberon mu? haftaya aptamilin kaşık mamaları var ya ondan vermeye başlayacağım.

bu arada sanırım damağı kaşınıyor eli daha da fazla ağzında ve acayip kaşımaya çalışıyor dişi çıkabilir mi

öptüm sizi

merhaba arkadaslar
benım oglum bugün tam 5 aylık oldu 6. aydan gün almaya basladı kılosu 7500gr boyuda 70cm olmus masallah ek gıdalara baslamıstım zaten ama 4. ayda basladım ve ılk zamanlar sadece püre verdım sonra yogurdu ekledım 5. ayına kadar böyle devam ettım 5. ay doldu ve çorbalara basladım hayırlısı ıle patates havuç ve pırınçten olusan bır sebze çorbası yaptım piştıkten sonra blendırdan geçırdım ve içerısıne 1 tatlı kasıgı zeytınyagı ekledım yedırdım bastan pek yemedı sonra yemeye devam ettı 1 çay bardagına yakın yedı masallah ılerleyen günlerde kabak ıspanak ırmık bulgur falan eklemeyıde düşünüyorum aksamlarıda kasık maması verıcem artık ınsallah sever oglum çünkü devam sütlerını içmekten pek hoslanmıyor içmek ıstemıyor ama kasıkla daha ıyı ınsallah hep nöyle devam eder sımdı ben sızlere oglumun günlük menüsünü yazayım bızden büyük bebeklerı olanlar bana yardımcı olsun hanı günlük yedırmem nasıl ıyımı yeterlımı gıbı kahvalatıya daha baslamadım onada tam 6 ay dolunca baslıcam ınsallah
sabah 150ml devam sütü
ara ögün 11de püre
öglen 1de çorba
aksam üstü 3-4 arası yogurt
aksam 6-7 arası kasık maması
yataken 10 gıbıde devam sütü 150ml

merhaba kızlar nasılsınız
umarım kızlarınız ya da oğluşlarınız iyidir :)

kızım önümüzdeki hafta 4. ayını dolduruyor yani tam 4 aylık oluyor maşallahhhh :) 1 haftadan beri ek gıdaya elma suyundan başladık, çok şükür sevdi. önce kaşıkla vermeye çalıştım ama yarısını yedi yarısını döktü. kaşıkla sıvı şeyler zor oluyor. ben de dün ilk kez elma suyunu biberonla verdim ve çok da güzel içti. siz ne önerirsiniz? kaşık mı biberon mu? haftaya aptamilin kaşık mamaları var ya ondan vermeye başlayacağım.

bu arada sanırım damağı kaşınıyor eli daha da fazla ağzında ve acayip kaşımaya çalışıyor dişi çıkabilir mi

öptüm sizi

canım bende elma suyunu falan hep bıberonla verdım kasıkla çok zor yanı kasıkla ancak püre verebılırsın tatlım bırde bence daha kasık mamalarına baslaman için erken elma suyu vermıssın sımdı pürelere geç 1 hafta öle devam et sonra yogurt ekle öyle devam et acele etme yanı ama sen bılırsın yınede ben daha yenı geçtım kasık mamalarına ve çorbaya düşün yanı meyve suyu dısındakı herseyı kasıkla ver alıssın 6 ay dolunca meyve sularınıda içmek için özel bıberonlar var emzıklı degıl tabıkı onlardan alırsın canım dışlerı kasınabılır bu çok normal benım oglumun 3. aydan berı kasınıyo ama hala diş yok 6. aya basladık ama yakın gıbı gelıyo bana kısmet bakalım 1 tane çıksa rahatlıcaz ama çıkana kadar mahvedıyorlar kızına ıyı bak görüşürüz canım

Geri