Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

merhaba kızlar nasılsınız bakalım
bızler ıyıyız 6. ayımız dün ıtıbarı ıle doldu ve 7. ayımıza basladık artık bugünde asılarımızı olduk tam 4 tane 1i agzıdan 3 tanesı bacaktan baya agladı yavrum ama kucagıma alınca hemen sustu sımdı daha ıyı ınsallah atesımızde olmadan atlatırız bu geceyı hayırlısı ıle boyumuz 72cm olmus masalah kılomuzda 8kg olmus masallah dün ıtıbarı ıle kahvaltıyada basladım sımdılık hersey yolunda ınsallah hep böyle devam eder görüsmek üzere kızlar

selam kızlar nasılsınız bakalım biz allaha çok şükür iyiyiz ugün doktordan geldin dün 4. ayımız doldu..6840 gr 65 cm olmuş alya'm.. sütüm az geldiği için mamaya yüklenmek istemedi doktorum ve ek gıdalara başlattı bugün...hayırlısı olsun bakalım...ya kızlar bişey sorucaktım bu spiralle korunma nasıl sizce en iyisi hangisi...kafam çok karıştı...

selam kızlar nasılsınız bakalım biz allaha çok şükür iyiyiz ugün doktordan geldin dün 4. ayımız doldu..6840 gr 65 cm olmuş alya'm.. sütüm az geldiği için mamaya yüklenmek istemedi doktorum ve ek gıdalara başlattı bugün...hayırlısı olsun bakalım...ya kızlar bişey sorucaktım bu spiralle korunma nasıl sizce en iyisi hangisi...kafam çok karıştı...

maşallah kızına.canım bu benim 2.çocuğum büyük kızımada doğum yaptıktan sonra spiralle korunmuştum 2.ye karar verince çıkarttırdım ve 8.ayda hamile kaldım. şimdi ise 7 ay önce doğum yaptım spiralle korunuyorum ve çok rahat doğum yaptıktan 50 gün sonra taktırmıştım hiç bir şikayetimde yok

slm kızlar ben de yeni anne oldum 2,5 aylık oğlum var dünyalar tatlısı benim bi sorum olcaktı Allaha şükür sütüm var yavrumda emiyo sorun yok ama bazen 5 dk emiyo daha sonra emmek istemiyo doyuyomu acaba anlayamıyorum bide sizlere sorayım dedim normalde kaç dk emmesi gerekir acaba

slm kızlar ben de yeni anne oldum 2,5 aylık oğlum var dünyalar tatlısı benim bi sorum olcaktı Allaha şükür sütüm var yavrumda emiyo sorun yok ama bazen 5 dk emiyo daha sonra emmek istemiyo doyuyomu acaba anlayamıyorum bide sizlere sorayım dedim normalde kaç dk emmesi gerekir acaba

allah analı babalı büyütsün sağlıklı hayırlı evlat olur inşlh.benim kızım 7 aylık doğduğundan beri hep 5 dakika emer hiç şaşmaz 5 dakikayıda geçmez ve kilomuz falanda gayet iyyi yani doyuyor.canım hızlı emiyordur senin bebeğinde 5 dakikada yetiyordur ona.her bebeğin emme dakikası farklıdır bunu kafana takma derim kilo alımı falan iyiyse.

amin canım teşekkür ederim her zaman 5 dk emmez ama bazen 10 dk yada 15 emerdi son 1 haftadır böyle 5 dk emiyo bende çok üzülüyodum acaba niye böle yapıyo diye valla içimi rahatlattın kilo alımı gayet iyi canım tam 2 aylık aşında kilosu 6 kilo 700 gramdı şimdi kaç oldu bilmiyorum artık 3. ayında izlemde öğrencem senin kızınada maşallah canım 7 aylık olmuş ne güzel artık sende ek gıdalar veriyosundur inş senin evladında hayırlı olur Allaha emanet olun......

Son düzenleme:
kızlarrrr.benim oğlum bir yaşında oldu.bir sene ya nasıl geçti gitti anlamadım.aşımızıda olduk.çok şükür bir sıkıntımız olmadı.9,5 kilo 78 cm omuş bebişim.hastalığında çok kilo vermişti.baya toparladı toparladı çok şükür.yürüyor artık.dişimizde .ok nazlı daha tam çıkmadı ama göründü :)ağzında beyazlayınca çok tuhafıma gidiyor.uzun zamandır diş beklediğimiz için olsa gerek aradda gıdıklayıp gıdıklayıp dişine bakıyorum:)

ooooo çok sevindim, hayırlı olsunnnnn.... darısı kızımın başına ama inşallah çok erken çıkmaz dişi. çünkü çok huzursuzluğu olurmuş.
maşallah oğluna... bu arada ilk yaşı şimdiden kutlu olsunnnnnn allah daha nicelerini sağlıkla göstersin inşallahhhhhh
sağolasın mrsm.bizde diş huysuzluğu ateşi diye bir şey olmadı çok şükür.bende çok korkkuyordum.her bebekte illa olcak diye bir şey yok telaş etme onun için.inşallah sıkıntısız çıkarır bebişin.

kızlarrrr.benim oğlum bir yaşında oldu.bir sene ya nasıl geçti gitti anlamadım.aşımızıda olduk.çok şükür bir sıkıntımız olmadı.9,5 kilo 78 cm omuş bebişim.hastalığında çok kilo vermişti.baya toparladı toparladı çok şükür.yürüyor artık.dişimizde .ok nazlı daha tam çıkmadı ama göründü :)ağzında beyazlayınca çok tuhafıma gidiyor.uzun zamandır diş beklediğimiz için olsa gerek aradda gıdıklayıp gıdıklayıp dişine bakıyorum:)
ay maşallah canım ya bnm oğlum daha 3 aya yeni gircek acaba benede o günleri görcekmiyim bi büyüse diyorum ama küçüklüğüde daha şirin ay minicik gözüküyo o dişleri bayılıyorum....

slm cici anneler bizimde 9 gün sonra 3.ayımız doluyo 4.aydan gün alıyoruz inş:) bakalım kilomuz boyumuz nasıl
tüm bebişlere sağlık versin Rabbim öpüyorum hepsini çok tatlılar yaaaaaaaaaaaaaaaa:):)

Geri