Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

slm anneler oğluşum bugun hastaneye yattı yarın ameliyat olacak inş bi sorun olmadan çıkarda çabucak iylesir kuzum kib aeo

Selam arkadaşlar ben oğluşumun peşinde dolaşmaktan nete bile doğru dürüst giremiyorum:)çok şükür iyiyiz şuanlık bir sorunumuz yok.hava güzel olduğunda doğru parklara gezmelere dışarı çıkınca öyle bir sevinişi varki eve girmek istemiyor.banyolarımız çok sıkıntı daha bir kaç ay önce küvetin içinden alamıyordum şimdide girmemek için uğraşıyor.suya değdiğinde yaygarayı koparıyor.neyden korktu niye böyle yapıyor çözmedim.inşallah buda geçer.yoncax ne oldu hiç görünmüyor.mrs m selzeh prenses diğer anneler sizler nasılsınız bebişler nasıl

Selam arkadaşlar ben oğluşumun peşinde dolaşmaktan nete bile doğru dürüst giremiyorum:)çok şükür iyiyiz şuanlık bir sorunumuz yok.hava güzel olduğunda doğru parklara gezmelere dışarı çıkınca öyle bir sevinişi varki eve girmek istemiyor.banyolarımız çok sıkıntı daha bir kaç ay önce küvetin içinden alamıyordum şimdide girmemek için uğraşıyor.suya değdiğinde yaygarayı koparıyor.neyden korktu niye böyle yapıyor çözmedim.inşallah buda geçer.yoncax ne oldu hiç görünmüyor.mrs m selzeh prenses diğer anneler sizler nasılsınız bebişler nasıl
slm cnm valla bende aynen oglusumun pesinde dolasmaktan firsat bulup giremiyorum..bizde cok iyiyiz hersey yolunda dislerimiz cikmaya devam ediyo tabiki simdilik azi disi kaldi hayirlisiyla o da cikarsa tamamdir:)
bende hava guzel oldgunda cikartiyorum ama eve geri zor getiiriyorum masallah 15 aylik oldu artikk buyudu:)bizde dustan cikmak istemiyoruz her cocuk farkli iste...
walla bende merak ediyorumm yoncaxxx nerdesin?
kendinize bebislere iyi bakin gorusuruz..

Merhaba kızlar nasılsınız?
Bızler ıyıyız büyüyoruz işte bıldıgınız gıbı çok hareketlendı benımde oglum hiç yerınde durmuyor emeklemek için çıldırıyor resmen üstüme tırmanıyor kucagıma alayım dıye her gün yenı bişi ögrenıyor dün ılk defa ba-ba dedı ınanamadım o kadar belırgındı kı baba deyısı çok mutlu oldum gerçekten hep bişiler mıkırdanıyor ama anlayamıyoruz henüz hepsını tamamen kendısı oturuyor artık diş hala yok gece uykularımız hala düzenlı degıl ama onun dısında hersey ıyı masallah yoncax la görüşüyorum ben ıyı bır sıkıntı yok hersey yolunda güzel gelısmelerde var hatta:) kendısı gırdıgınde yazar sıze artık bızden haberler böyle kıb görüşürüz kızlar

Uzuuuun bir aradan sonra herkese merhaba:)ne güzel merak etmiş arkadaşlarım,herkesin bebişler büyümüş ayaklanmış,dişler çıkmış,yavaştan konuşmalar başlamış.Hey gidi günler ben gerçekten bu geçen zamanın getirdiği gelişmelere inanamıyorum.Hep diyorum yine diyeceğim,daha dün bebiş olsun diye neler konuşuyorduk şimdi neler konuşuyoruz.Allahım tüm annelere ve bebişlerine sağlık sıhhat versinde hep güzel gelişmeler olsun.Bizde 15 aylık olduk.7 dişimiz var ve hepsi 1 yaştan sonra çıktı şu an azılar geliyor diğerlerinde sorun olmadı ama ilk azı çıkarken çok huysuzdu.Artık yürüyoruz ve bende peşinden koşturmaktan çok yoruluyorum.Hep tepelerde koltuktan yemek masasına atlıyor tepelerde geziniyor ve bu çok tehlikeli olmaya başladı.Hatta bugün ben wc deyken mutfaktaki masanın üstünden koca sürahiyi tuzla buz etti.Ben gelene kadar cam kırıklarının üzerinde de yürümüş.Allahıma çok şükür ayağında ayakkabısı vardı.Camlar hep ayakkabısına batmış çok korktum elim ayağım titredi,ama işte anlık bile olsa gözümüzün önünden ayırmamamız gerektiğini bir kez daha anladım.ayakkabısı olmasa hastaneydi dikişti uğraş dur.Konuşmamız hiç yok sayılır,sadece attâ demesini seviyor.Doktorumuz sakın tv izletme çamaşır makinesini izlemekten farksız,konuşması gecikir diyor ama bizimki sadece reklamlara hasta,onuda izletmeyelim dedik malum 5. aydan beri olan ve hala devam eden parmak emme olayı dehşet arttı.Baktık olmayacak izletiyorum ne yapayım eninde sonunda konuşacak ama parmak emme olayı geçmezse diş damak yapısı bozulacak.Onada 1 haftadır üzerinde istikrarla acı biber çalışması yapıyorum.Daha önce ne denediysek olmamıştı.Şimdi acı biberi sürünce %80 oranında azalttık sanırım.Sadece sabah ve öğlen uyanınca yada onu yalnız bırakınca emiyor yakında onuda bıraktırıcam inşallah.Maşallah bir dayanıklı banamısın demiyor.Bizim ağzımıza yüzümüze deyse cayır cayır yanıyor,o sadece iki mızlıyor bazen o haliyle bile emmeye devam edince ben çıldırıyorum tabi:))Emmeyi 14. ayda bıraktık ondan sonrada baya bi arttı zaten parmak emmesi.Şu ara en sevdiği aktivite dergilerin resimlerine bakıp yaptığım yorumları dinlemek ve mini masal kitaplarının resimlerine bakmak.yemesi ve uyuması çok şükür iyi.Klasik müzikle akşam 22:00 de uyuyor gece uyanmadan sabah 6 yada 7 de uyanıyor.Artık sabah ve akşam 1'er çaybardağı inek sütü veriyoruz çok seviyor Dr. 2 su bardağı kadar içebilir dedi.Ayrıca boyumuz 77cm. Kilo 10.740 3 ayda bir kontrollerimiz var.En son Dr. 3 ayda hiç kilo almamış biraz muhallebi tarzı kalorili yiyecekler ver dedi.Sanırım hareketlenince aldığı kilolar uçup gitti.Allahtan yeme içmede sorunumuz yok.Şimdilik bizim bebişle ilgili son gelişmeler böyle,sıra geldi bana:)Bende hiç umulmadık bir anda yaptığım test sonusu hamile olduğumu öğrendim:))Şu an tam 12 haftalık hamileyim:))İlk başta alışması zor oldu ama nihayet artık alıştım.Gerçi 2. çocuk düşünüyorduk ama böyle aniden değil:))Merak eden ve hadi canım olmaz öyle diyen arkadaşlara ders niteliğinde belirteyim;bi anlık boşlukla şu bilinen malum zevk suyu denen olayla hamile kaldım.Yani boşalma olmadan:)Korunmayı hafife alan arkadaşlar aman dikkat:))Sonuç itibariye artık mutlu bir anneyim küçük pıtırcığım baş popo uzunluğu 4,5 cm olmuş bile.Bu arada hep derlerdi 2. hamilelikte hareketler çabuk hissedilir diye aynen öyle oldu normalde daha önce 17 haftalıkken hissetmiştim şimdi tam 12 de hissettim harika bir histi,özlemişim hamileliği:))Kızımla aralarında 21 ay olacak bakalım nasıl olacak,baya zorlanacağım ama Allahım yardım eder bana.
Eveeeeet işte bizden gelişmeler böyle,tüm anneleri ve bebişlerini çok öptük:))

merhaba canimmm coook sasirdimm ya cok sevindim bu aralar cok duyuyorum hamilelik olaylarini kuzenim yengem haydi hayirlisi bende seneye dusunuyorum.sana saglikli bir hamilelik diliyorum canim..kizin cok sansli kardes geliyooo:)
hemen hemen ayni benim oglumla o da koltukta masada sandalyede...dolaplardan tencereler cikiyo copu dokuyo..tencerelere cozum buldum dolaplara bebek kiliti taktik ama cope bulamadim..cok yaramaz bi oglum var buzdolabini aciyo dondurma getiriyor emmeeme diyor ac :)bitiyo bida getiriyor delirtiyor beni.benim oglum da 16 aylik oldu sayilir anne baba anneanne ac ver gel koy,hatta biz hollandadayiz bide hollandacasinida soyluyor dun okula yazdirdim 2 yasinda baslicakmis...bu arada en son boyu 80cm kiloda 11310gr.yeme icme super disler hemen hemen bitti sadece alt azilar cikmadi yeri belli 1 haftaya kalmaz cikar agustosta turkiyeye gidicez ordada pampersi birakirsak tamamdir..bizden bukadar:)
tekrar gozunaydin cnm kib.

Geri