Yeni annelere tavsiyeler...

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
Yeni annelere tavsiyeler...
Slm meleklerim.ALLAH izin verrse bende çok yakın zamanda"ANNE" olucam.RABBİM bu duyguyu herkese yaşatsn.Bebeğimn gelmesine en fazla 11,12 gün var artık son zamanlar geçmiyor tabi bna yıl gibi geliyor:)neyse ben asıl konuya geleyim:)ilk bebeğim olucak RABBİMN iznyle ve malumunz tecrübem yok.Bende bu konuyu bu yüzden açtım tecrübeli annelerden yardım alalım,tavsiyelerini alalım fikir sahibi olalım diye.O kadar enteresan şeyler var ki bilmemiz gereken.Sağlık anlamnda eşimnde yardmyla bende az çok biliyorum ama dediğim gibi ilk bebeğimz olucağı için çok acemiyiz.Mesela bebeği çok fazla yüz üstü yatırmamalıymışız reflüsü artıp kusmasına sebep olurmuş.Aldğımz yataklar çok yumuşak olmamalı omurga sağlığı açısından.Aldğımız kıyafetlerin hipoalerjenik olmasına dikkat etmeliyiz vs.Geçen de arkadaşmla çantayı hazırlarken kıyafetlerin içinde bulunan o koca etiketleri kesti mesela.Hiç aklıma gelmemişti onun arkasndan bende kestim tek tek:)Bu gibi şeyleri paylaştıkça daha iyi bakarız bebiklerimize.
Hastane çantasında olmazsa olmazlar neler mesela?
Sezeryan sonrası ihtiyacımız neler olu(normal doğum sonrası) da .
Neyse aklıma pek bişe gelmiyo malum acemilik:) kızlar yardımcı olursanız sevinirim valla :)

Etiketi uzerindeyse yıkanmamış demektir
Ne kadar anti alerjik olursa olsun herseyi
Yikayip utuledikten sonra giydirin bebeğinize
Özellikle yeni dogan !! Gobek bağı bilmemnesi var
Dikkat edin hic biri yıkanmadan giydirilmez

Etiketi uzerindeyse yıkanmamış demektir
Ne kadar anti alerjik olursa olsun herseyi
Yikayip utuledikten sonra giydirin bebeğinize
Özellikle yeni dogan !! Gobek bağı bilmemnesi var
Dikkat edin hic biri yıkanmadan giydirilmez
Kesinlikle yıkanmalı ve ütülenmeli ama etiketten kastım o değil.Hani bizi de rahatsız eden içerde yanda bi kağıt parçası varya o işte.Ben bile dayanamıyıorum bebiş nasıl dayansın dimi:)

Geri