yeni doğan bebeğin gaz sancısına ne iyi gelir

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
yeni doğan bebeğin gaz sancısına ne iyi gelir
bebeğim henüz beş günlük geceleri hiç uyumuyor çok gazı oluyor ne yaparsam rahatlar?

Size birkaç öneri sunacağım denenmiş umarım işinize yarar, bu arada bebeğinizi sağlıkla büyütmeniz dileğiyle :nazar:

**sıyah kuru kayısı ile çörek otunu kaynatın sonra blendırdan geçırın ılık ılık su yerıne onu ıçın
**Rezene çayı içebilirsiniz ..
**kayısı suyu ve anason da işinizi görebilir
** Aktarlarda tane kimyon vardir onu demleyip icin gunde 2-3 defa
**ya da en son doğal olduğu bilinen bir şurup olan zinco içirebilirsiniz bebeğinize
SAĞLIKLI GÜNLER...

sogan, mercimek, lahanadan uzak dur bunlar bebege siskinlik yapar.
rezene cayi cok iyi geliyor bebegin gazina, ilaveten bebegin göbegine hafiften soldan saga daire seklince bir kac defa masaj yapin sonrada yukardan asagi bir kac defa... hafif hafif bebeginiz rahatliycaktir. Yegenlerimde cok yaparim ben hepsinede iyi geliyor...

Bebeginin karnina kiraz cekirdekli yastiklar var onu isitip koy cok iyi geliyo ins bebegini rahatlatir cnm. Bebeginin dizlerini karnina dogru topla birak bu bi masaj yada iki parmaginin ortasina bebegin gobek deligi gelecek sekilde tut hafif bastirarak dairesel sekilde ovala. Sende rezene cayi icebilirsin. Gazli icecekleride asla icme:)

Benim bebegim iki buçuk aylik yirmi gunluk iken basladi gaz sorunumuz ne gecemiz vardi ne gunduzumuz artik bende onunla beraber agliyordum ama suan biraz daha rahatiz nedeni rezene cayi hem bebegime iciriyorum hem ben iciyorum ve metsil diye bir damla kullaniyorum karnina bacaklarina masaj yapiyorum yediklerime dikkat ediyorum karni dizime gelecek sekilde yuzustu yatirip sirtini avuyorum anne olmak zor is ama bir o kadarda guzel son olarak sikinti stres yaparsanizda bebeginiz bunu hisseder ve gaz sorununuz devam eder

Geri