Yenidoğan bebeklere en çok verilen isimler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yenidoğan bebeklere en çok verilen isimler
bebek isimleri, popüler bebek isimleri, kız bebek isimleri, erkek bebek isimleri, en güzel bebek isimleri, kuranda geçen isimler

Bir bebek sahibi olduktan sonra bebeğinize vereceğiniz isim konusun da bazen kararsızlıklar yaşarsınız. Bazı bebeklerin isimleri daha doğmadan önce belli olurken bazıları da doğduktan sonra bile isim konusun da kararsızlıklar yaşandığı için bebek bir süre isimsiz bile kalabiliyor.

Bebeğinize isim verirken öncelikle vereceğiniz ismi, onun bir ömür boyu kimlik olarak taşıyacağını asla unutmayın. Bazı bebek isimleri küçükken güzel ve şirin dururken büyüdükçe o isim çocuğun üzerin de komik bile kalabiliyor. Hatta bazı kişiler yetişkin bir birey oldukların da mahkemeye müracat ederek memnun olmadıkları isimlerini bile değiştirip farklı bir isim alabiliyor.

Türkiye istatistik kurumu ile nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü 2016 yılın da doğan bebeklere en çok verilen isimleri araştırdı. Buna göre geçtiğimiz yıl doğan kız bebeklere en çok verilen isim Zeynep oldu.

Zeynep isminden sonra kız bebeklere en çok verilen isim olarak Elif adı yer aldı. Buna göre 2016 yılın da yenidoğan kız bebeklere en çok verilen isimler ise şöyle oldu;

Hiranur, Defne, Miray, Azra, Zehra, Nehir, Ecrin ve Eylül isimleri oldu.

bebek-1.JPG

Bu isimlerden başka popüler bebek isimleri Yağmur, Meryem, Nisanur, Asya, Belinay, Rabia, Esila, Hira ve Buğlem isimleri kız bebeklere verilen isimler arasın da yer aldı. Bu arada ikiz bebek sahibi olan kişilerin de isim konusun da oldukça kararsız olduğunu biliyoruz sizlere fikir olabilecek ikiz kız bebek isimleri için tıklayınız

Dini Kız bebek İsimleri

Erkek bebeklere en çok verilen isimler

Erkek bebeklere en çok verilen isimlerin başın da Yusuf adı geliyor. Yusuf isminden sonra yenidoğan erkek bebeklere verilen isimler ise şöyle sıralanıyor; Eymen, Ömer, Mustafa, Miraç, Berat, Ahmet, Hamza ve Mehmet isimleri geliyor.

Yine bu isimlerin hariçin de doğan erkek bebeklere en çok verilen isimler ise şöyle; Muhammed, Ali, Çınar, Kerem, Yiğit, Ayaz, Ertuğrul ve Ömer Asaf isimleri konuldu.

Kuran da geçen dini erkek bebek isimleri

1225417_6d16c5d1a0b6551796b9a24f02d3c2d6_640x640.JPG

Bu konular da ilginizi çekebilir

İkiz erkek bebek isimleri

Peygamber efendimizin yasakladığı bebek isimleri

en çok kullanılan bebek isimleri

bende eski ve özellikle kuran da bulunan isimleri çok seviyorum gerçekten bazı isimler küçükken çocuğun üzerin de güzel duruyor ama yaş ilerleyip yetişkin hatta yaşlandığında çok komik olabiliyor o yüzden iyice düşünüp çocuğa isim öyle verilmeli

bebeklere isim verilirken çok dikkat edilmeli gerçekten bazı isimler küçükken güzel ve şirin olurken büyüdüklerinde komik bir hal alabiliyor dini isimlerdede bazı bildiğimiz isimlerin anlamlarıda iyi olmayabiliyor bilindik isimleri koymakta yine fayda olacağını düşünüyorum telafuzu kolay ve toplumun yadırgamıyacağı isimler iyi olacaktır sonuçta bir ömür kimlik olarak çocuk o ismi üzerinde taşıyacak.

Günümüzde acayip acayip telafuzu zor isimler duyuyorum.Neymiş efendim marjinal olucak değişik olucak. Bana göre göre eski isimler daha cazip geliyor. Ayşe, fatma, zeynep ,mustafa ,ahmet .Çocukların ilerde zorluk çekmeyeceği mahçup olmayacağı isimler vermek en doğrusu .

Geri