Yerleşme kanamasından kaç gün sonra test yapılmalı

• Konbuyu başlatan Kmrncrt
K

Kmrncrt

Yeni Üye
Üye
26 temmuz adet oldum daha sonrasında sürekli kasık agsırı bel agrısı yaşadım 23 agustos ise lekelenme oldu 3 gün sürdü hafif hafif daha sonra dr gittim kan testinde negatif çıktı ama adet olmadım lekelenme yaşamadan önce gebelik belirtileri vardı o lekelenmeden sonra birşey yaşamadım arada migdem bulamıyor idrar testide yaptım negatif çıktı kan testide ama adet olmadım 3 gün lekelenme oldu pembe ve kahverengi şeklinde ne olur yardım edin ne zaman test yaptırmam gerekiyor dr ulturasyondan baktı lekelenmeden sonra dr gittiğimde rahim duvarında kalınlaşma Yok dedi ne zaman yaptırmam gerekiyor testi 23 agustosta başladı lekelenme 26 Ağustos’ta da bitti 30 agustos da dr gittim kanda da baktı ulturasyonda da negatif dedi ne zaman test yaptırırsam doğru sonuç alırım yardım edin ne olur gerçekten şimdiden teşekkür ederim ALLAH RAZI OLSUN RABBİM EVLAT DİYE YANAN KULLARINA HAYIRLI NESİLLER NASİP ETSİN İNŞALLAH AMİN ECMAİN İNŞALLAH CVPLARINIZI BEKLİYORUM

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , öncelikle belirtelimki gebe değilsiniz. Adet miktarı her zaman aynı olmaz. Bazı aylar kanama yoğun bazı aylar ise çok az gerçekleşir. Hekim muaeyenesi ve yaptığınız test sonuçları gebe olmadığınızı gösteriyor.Yinede içinizdeki kuşkuyu gidermek adına pazartesi günü hcg testi yapabilirsiniz.

B

Beren1826

Forum Okuru
Meraba 18 ekimde ilişkim oldu ve yaklaşık 6 saat sonra ertesi gün hapı kullandım normalde 1 kasımda regl olmam gerekirken 3 gün önce az bir kan geldi ve sadece 3 gün sürdü kan geldikten bir gün sonra doktora gittim alttan muayene yaptı ve gebelik olmadığını söyledi ama kafam karısık bu yetleşke kanaması olabilir mi? Bugün kanama bitti yarın test yapsam cıkar mı?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yerleşme kanaması 3 gün yoğun sürmez . Gebe olduğunuzu düşünmüyorum kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

S

smkrck

Forum Okuru
Hocam merhaba,
reqli günlerim son 5 ay içerisinde 28-28-37-34-30 bu gün aralıklarında olmuştur. Son reqli tarihim 30 Kasım da gerçekleşti. Ama öncesinde pembe bir akıntı ile kendini gösterdi. Sonrasında yoğun olmayan ve 1 gün süren bir kanama oldu. 13Aralık bugün itibari ile kan tahlili verdim. Sonuç 0.38 çıktı. Sonuç güvenilir midir, yoksa erken mi davrandım? Bilgilendirseniz çok mutlu oluruz.

Z

Zelalim

Yeni Üye
Üye
Merhab kasımın 29 unda çatlatma iğnesi vuruldum bir önce ki adet tarihim 16 sıydı ama bu ay 3 gün erken oldum yada yerleşme kanaması mı bilmiyorum kahverengi leke oldu sadece ve daha birşey gelmedi benim sorum idrar testi yapsam belli olur mu

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Zelalim' Alıntı:
Merhab kasımın 29 unda çatlatma iğnesi vuruldum bir önce ki adet tarihim 16 sıydı ama bu ay 3 gün erken oldum yada yerleşme kanaması mı bilmiyorum kahverengi leke oldu sadece ve daha birşey gelmedi benim sorum idrar testi yapsam belli olur mu
Merhaba, evet belli olur . Bugün hcg testi yapın sonucu bize yazın yardımcı oluruz.

M

Merlot

Forum Okuru
Merhaba. Regl dönemim bittikten 2 3 sonra ufak miktarda kan gelmeye başladı lekeli polikistik over hastasıyım kanamamın 2. Gününde test yaptım negatif çıktı şimdi erken test aldım ne zaman yapmalıyım ? Bugün 3. Gün ve hala az miktarda kan geliyor

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Regl döneminiz 2-3 gün önce bittiyse hamle değilsiniz. Lekelenme sadece gebelik kaynaklı değildir başka koşullarda ara lekelenmelere neden olabilir. Bu durumda bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.

A

Aslışah1234562725

Forum Okuru
Merhaba. 25 şubatta adet olmam gerekiyordu ama 26 Ocak’ta sadece bir damla kadar bi lekelenmem oldu. Lekelenmeden 2 gün sonra yani adetimin geciktiği 3. gün kan testi yaptırdım ama 0.12 çıktı maalesef. Acaba hcg sonradan yükselir mi? Hamile olabilir miyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik söz konusu ise değer artacaktır ancak hcg değeriniz gebelik lehine değil. Adet gecikmeside sadece gbelik kaynaklı değildir bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise tekrar test yapın ve sonuca göre bir kadın doğum uzmanına görünün.

D

Dilaramustafa

Forum Okuru
Adet günüme 9 gün varken kahverengi ve pembe lekeler gördüm adetime 1 hafta kalada test yaptm çıkmadı hamile olma ihtimalim varmı acaba

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Dilaramustafa' Alıntı:
Adet günüme 9 gün varken kahverengi ve pembe lekeler gördüm adetime 1 hafta kalada test yaptm çıkmadı hamile olma ihtimalim varmı acaba
Gebelik testini erken yapmışsınız adet tarihinizde gecikme olursa tekrar test yapın..Görüdüğünüz lekelenme yerleşme kanaması olduğu gibi , hormonal problemlerden yada rahim kaynaklı sorunlardan olabilir.

A

Aybüke16

Forum Okuru
Merhaba hocam 15 şubatta son adet günümdü 29 günde bir adet görüyorım 7 martta 2 damla kan ve çok hafif ağrı geldi kanama 1 saat sürdü sonra kesildi ardından beyaz kremsi akıntı geldi gördüğüm kanama yerleşme kanamasımıdır gebelik var mı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Aybüke16' Alıntı:
Merhaba hocam 15 şubatta son adet günümdü 29 günde bir adet görüyorım 7 martta 2 damla kan ve çok hafif ağrı geldi kanama 1 saat sürdü sonra kesildi ardından beyaz kremsi akıntı geldi gördüğüm kanama yerleşme kanamasımıdır gebelik var mı
Merhaba, Bunu ancak gebelik testi yaparak öğrenebilirsiniz. Gördüğünüz lekelenme yerleşme kanaması olabilir, başka sorunlardan da kaynaklanabilir. Adet döneminizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapabilirsiniz.

S

Sorularcevaplarr

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Gebelik testini erken yapmışsınız adet tarihinizde gecikme olursa tekrar test yapın..Görüdüğünüz lekelenme yerleşme kanaması olduğu gibi , hormonal problemlerden yada rahim kaynaklı sorunlardan olabilir.
Birsey sorabilir miyim acaba ? Ben 20 yasindayim pcos var. 33 gunde bir adet olurum. Hic erkenden olmadim.Alerjim oldugu icin 2 gun once serum taktilar. Serumdan sonra kahverengi akintim olmaya basladi az miktarda oluyor hala devam ediyor. Adet olmama 10 gun kala basladi akinti. Evliyim. Gebelik riski varmi bilmiyorum. Ondan dolayi olabilir mi acaba

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar @Sorularcevaplarr gebelik tabiki olabilir, özellikle bu dönemde akıntılarda gözle görünür şekilde artış olur. Regle 2 gün kala test yapmanızı tavsiye ediyorum size. Belkide hamile sinizdir ?

S

Sorularcevaplarr

Yeni Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Selamlar @Sorularcevaplarr gebelik tabiki olabilir, özellikle bu dönemde akıntılarda gözle görünür şekilde artış olur. Regle 2 gün kala test yapmanızı tavsiye ediyorum size. Belkide hamile sinizdir ?
Öncelikle cevap versiginiz icin cok tekkur ederim. Akintim kahverengi sekilde var gunde 2 3 kez oluyor ve akiskan sekilde. Yani adet kani gibi pihtili degil. Acaba idrar testini ne zaman yapmam dogru olur

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sorularcevaplarr' Alıntı:
Öncelikle cevap versiginiz icin cok tekkur ederim. Akintim kahverengi sekilde var gunde 2 3 kez oluyor ve akiskan sekilde. Yani adet kani gibi pihtili degil. Acaba idrar testini ne zaman yapmam dogru olur
Aslında idrar testini adetiniz geçtikten üç gün sonra yapmalısınız fakat dayanamayacağınızı bildiğimden dolayı adete bir iki gün kala BETA HCG kan testi yaptırmanız mantıklı olacaktır. Kesin gebelik var ise bu test sayesinde yüzde yüz doğru şekilde öğrenebilirsiniz :)

S

Sorularcevaplarr

Yeni Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Aslında idrar testini adetiniz geçtikten üç gün sonra yapmalısınız fakat dayanamayacağınızı bildiğimden dolayı adete bir iki gün kala BETA HCG kan testi yaptırmanız mantıklı olacaktır. Kesin gebelik var ise bu test sayesinde yüzde yüz doğru şekilde öğrenebilirsiniz :)
Cok tesekkur ederim ya ins oyledir

A

Anneolmakistiyorm

Forum Okuru
Merhabalar pko hastasıyım 2 ay önce polip aldırdım adetim 7 gün gecikti kan testi yaptırdım negatif çıktı doktor negatif çıksa bile 15 gün gecikme olursa tekrar gel dedi şuan hala adet olmadım yani 14 gün gecikti 3 gün önce pembemsi bir kanama geldi fakat birkaç damla adet olduğumu düşündüm fakat gelen giden yok acaba hamilemiyim