Yerleşme kanamasının rengi ve miktarı nasıldır ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Nhn' Alıntı:
Merhaba eşimle bebek yapmayı planlıyoruz adetimden önce gebelik testi yaptım negatif çıktı bu ay adetimi gününde oldum ancak adet gününe kadar baş ağrısı mide bulantısı gibi belirtilerim vardı adet günü ise 1. Gün koyu kahve lekelenme ile başladı ara ara 3. Güne kadar pembe kanama mevcut aynı zamanda baş ağrısı özellikle gün içerisinde mide bulantısı devam ediyor test hatalı olmuş olabilir mi bunun nedeni yerleşme kanaması olabilir mi cevap verirseniz çok sevinirim
Septomlarınız gebelik belirtisi olduğu gibi başka sağlık sorunlarından da kaynaklanabilir. Yerleşme kanaması adet gibi yoğun olmaz. Bir kaç damladan ibaret bir lekelenmedir. Belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapmayı doğru bulmuyorum. Gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

A

aslıhan39

Forum Okuru
slm adetim normalde 7 gün sürüyor bu ay 4 gün sürdü ilk gün lekelenme sonra yoğunlaştı kendimi yorgun hissediyorum midem bulanıyor test yaptım negatif acaba geç döllenme olabilirmi??

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adetin 2-3 gün sürmesi normaldir sizinki 4 gün sürmüş bir olumsuzluk söz konusu değil. Zaman zaman adet kanamasının miktarı değişebilir. Durumunuzun gebelikle ilgisi yok , test sonucunuzun negatif olmasıda gebe olmadığınızı gösteriyor. Ayrıca septomlarınız başka bir sağlık koşulundan kaynaklanabilir. Septomlarınız uzun süreli olursa bir hekime görünmenizde fayda var..

A

ayse1985by

Yeni Üye
Üye
Mmerhaba sevgilimle surtunme yoluyla iliski yasadik ikimizde ciplaktik kesinlikle vajina agzina kenarina ya da vajinaya bir boşalma olmadi fakat reglden once grip oldum ve sinav haftaları dolayısıyla cok stresliydim 2 gun önce olmasi gerekirken reglim gecikti bugun hamilelik testi yaptik ve sonuc negatif cikti fakat yine bugün pembe kanamam geldi oyle bir kac damla degil ama sizce hamile olma riskim nedir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testi sonucunuz negatif çıkmış bu durumda gebelik söz konusu değildir. Çok stres yaptığınız için döneminiz gecikiyor olabilir. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün.

A

ayse1985by

Yeni Üye
Üye
Merhaba dunku pembe kanama yerini norml kanamaya birakti ve oldukca da yogun bugunki 3. pedimi degistiriyorum sanirim hamilelim belirtileri ortadan kalkmis gibi görünüyor?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
ayse1985by' Alıntı:
Merhaba dunku pembe kanama yerini norml kanamaya birakti ve oldukca da yogun bugunki 3. pedimi degistiriyorum sanirim hamilelim belirtileri ortadan kalkmis gibi görünüyor?
Zaten daha önce gebe olmadığınızı belirtmiştim. Evet kanamanın yoğun olmasıda gebe olmadığınızı gösteriyor..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Sitemize yine sıklıkla gelen sorulardan bir kaçı ; bu ay adetim 1 gün sürdü hamilemiyim, bu ay adet olmadım küçük lekelenmem var gebe kalmış olabilirmiyim, yerleşme kanaması ile adet kanamasını nasıl ayırd edebilirim ? Bu soruların deylarını ilk sayfamızada vermiştik. Şimdi ek bilgiler vererek merakınızı gidermeye çalışalım..Bu ayki dönemini kaçırdınız ve karın bölgesinde sıkıcı bir ağrı hissediyorsunuz. Bu acıyı takiben hafif kanama da görebilirsiniz. Ve adet döngüsün başlamadı, gecikme yaşıyorsunuz . Peki, hamile olabilme ihtimaliniz var mı ? Bu sorunun cevaı evettir. Normal dönemden daha hafif olan lekelenme ile birlikte hafif kramplar, şüpheleri doğrulayabilir. Bir kadın genellikle yumurtlama döngüsüne bir sonraki menstrüel siklusundan önceki iki hafta başlar. Döllenmeden sonra implantasyon için normal zaman dilimi yaklaşık 9 ila 12 gündür. İmplantasyon süresi birkaç vakada değişebilir. Bazı kadınlar, belirtilen süreden daha önce sıkıntı yaşayabilirken, bazıları daha sonraki bir tarihte yaşayabilir. Süre normalde kısadır. Yaklaşık bir kaç dakika kadar sürebilir veya hatta bir kaç saatliğine inebilir.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu fiziksel değişim, vücut tarafından sergilenen belirtiler ve semptomlarla tanımlanabilir. Bununla birlikte, semptomların zaman çerçevesi kişiye göre değişebilir. Aşağıda, hamile olup olmadığınızı teyit etmenize yardımcı olabilecek gözlemleme ile implantasyonunun bazı belirtileri verilmiştir.Bazı kadınlar abdominal bölgede özellikle alt karın bölgesinde hafif bir kramp hissi yaşayabilir. Hamilelik aşamaları geliştikçe, kramplar seyrek hale gelir, ancak kalıcı olabilir. Bunun nedeni rahmin büyüyen fetusun ve pelvik bölge bağlarının büyümekte olan rahime uyum sağlaması için kendini hazırlamasıdır.
Yerleşme kanmasına genellikle kramplar eşlik eder.Bu vajinadan pembemsi bir akıntı olarak fark edilebilir.Bu lekelenme birkaç gün sürebilir ve aynı zamanda hafif ağrı ile devam eder.Bazen, aşırı abdominal kramp, yanlış bir şey olduğuna dair bir işaret olabilir. Şiddetli karın ağrısı, ardından vajinal kanama ve doku deşarjı bir düşükle sonuçlanabilir.Ayrıca, zigotun fallop tüplerine yerleştirdiği ve tıbbi bir acil durum olduğu ektopik gebeliğin bir göstergesi olabilir. Bu nedenle, doğum uzmanı veya jinekologunuza bu konuda danışmanız tavsiye edilir.

I

iilayydaa

Forum Okuru
Yerleşme kanaması Yerleşme kanaması nedir
Yerleşme kanaması nasıl olur
yerleşme kanamasının rengi ve kıvamı
yerleşme kanaması görüntüleri
implantasyon kanaması resmi
yerleşme kanaması adet gününde olurmu
yerleşme kanaması yaşayanlar
implantasyon kanaması hakkındaki tüm sorular
implantasyon kanaması belirtileri
yerleşme kanaması hesaplama

Yerleşme kanaması döllenen embriyonun rahime tutunma aşamasında gerçekleşen bir durumdur. Embriyo rahime tutunmak için rahim duvarını aşındırır bu esnada kanama meydana gelir. Kanama dediysem öyle yoğun değil bir kaç damlacık bir lekelenme diyelim. Bu kanama rahimden çıkana kadar renk değiştirebilir. Taze kan kırmızı olur ama koyu kahve yada kahve telvesi gibi olan kanama eski kandır. Yani her iki renktede olabilir kanamanızın rengi. Bu lekelenmeden önce küçük bir kasık ağrısı yaşayabilirsiniz ben adet olacağımı sanmıştım. Kanamanın devamı gelmeyince idrardan test yaptım hemen iki belirgin çizgi çıktı . Şimdi 6 haftalık hamileyim kızlar inşallah sorunsuz sıkıntısız bir gebelik geçiririm. Sizlerede duacıyım en kısa zamanda sizlerinde bebişleri olur inşallah

D

dermnk

Forum Okuru
slm adetim biteli 2 gün oluyor 5 gün sürdü ama bu sabah lekelenme geldi ve durdu yerleşme kanaması olabilirmi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adet bitimi sonrası lekelenme olabilir bu normaldir. 5 gün süren kanamanız gerçekleşmiş durumunuzun gebelikle ilgisi yok.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebe kalmak karmaşıktır. Kimi çok kısa sürede gebe kalabilirken , bazıları tedaviye ihtiyaç duyabiliyor. Bir kadının gebe kalması için, spermin bir zigot oluşturmak üzere yumurta ile kaynaşması gerekir. Bu döllenmiş yumurta daha sonra fallop tüpünden uterusa geçer. Bu, fallop tüpünün iç astarındaki kirpikler (küçük saç benzeri yapılar) nedeniyle mümkündür. Bu silyalar zigotun uterusa geçişinde yardımcı olur. Bu arada, zigottaki hücreler çoğalır ve sayı olarak büyür, bir blastosist haline gelir. Blastosist uterusa ulaştığında, daha fazla büyüme ve gelişme için kendini rahim duvarına gömer. Bu nedenle, embriyonun kendini rahim duvarına bağladığı süreç, implantasyon olarak adlandırılır. Rahim duvarındaki blastosist implantlarından önce uterus kendini hazırlar. Bu durum adet döngüsünün belirtilerine benzeyebileceğinden, bu fenomenlerin her ikisi de karıştırılmamalıdır.

H

hülya alp

Forum Okuru
adetime iki gün kala akıntım oldu ve içinde pembe kan vardı bir defa oldu bende gebelik testi yaptım silik çıktı kan testi yaptırdım 22.23 çıktı hamilemiyim acaba yardımcı olurmusunuz?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gördüğünüz lekelenme muhtemelen implantasyon kaynaklı , her iki test sonucunuzda pozitif yani gebesiniz. Durumunuz hakkında net bilgi edinmek için bir kadın doğum uzmanına görünün. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

H

hamine

Forum Okuru
ocak ayında ilişkim oldu korunmadık vajinama boşalma oldu adetim normal zamanında geldi ama azdı 1 gün sürdü bir daha kanama olmadım hamilemiyim ne zaman test yapabilirm

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Doğum kontrol yöntemi uygulanmadan sağlanan her cinsel birliktelik gebe kalma açısından risk oluşturur. Reglin bir gün sürmesi normal değil , bugün gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

H

hylmyl

Forum Okuru
mrb bende adet düzensizliği var doğum kontrol hapı kullanıyorum ilişkiye girdim 14 şubatta normalde adetim 4 gün sürüyor bu defa 3 gün sürdü 9 ped kirlettim yerleşme kanaması olabilirmi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adetin 3 gün sürmesi normaldir. Yerleşme kanaması bir pedi doldurmaz bir kaç damladan ibaret bir lekelenmedir. 9 ped kirlettiğinizi belirtmişsiniz buda normal adet kanaması gördüğünüzü gösteriyor. Gebe değilsiniz ama kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

A

asumanhkml

Forum Okuru
1 şubatta ilişim oldu sabahı adet oldum ama 3 gün sürdü 28 şubatta tekrar adet oldum yoğun geçti kesin hamile değilim değilmi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilişki sonrası 2 adet dönemi geçirmişsiniz buda gebe olmadığınızı gösteriyor. Adetin 3 gün sürmesi normaldir. Miktar ve yoğunluk her ay aynı olmayabilir. Gebelik kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.