Yiyerek zayıflamak mümkün mü?

hyt26

Yeni Üye
Üye
Yiyerek zayıflamak mümkün mü?
Merhaba melekler,

Diyabet hastasıyım ve Tip 2 diyabet adlı bir diyabetin özelliklerini taşıyorum. Bu diyabette aşırı kilo genel özellik. Ben de bu özellik içerisinde yer alıyorum. Kan şekerim sürekli düştüğü için öğün dışşında ara öğünsüz günü geçiremiyorum. Hem yiyip hem nasıl kilo vereceğim. Bununla ilgili internette de detaylı araştırma yaptım hatta diyabet yaşam adlı bir siteden acayip bilgiler edindim. Neler yapmalıyım...

Merhabalar yiyerek kilo vermeniz tabikide mümkün ama bu tamamen sizin iradenizin elinde olan bir şey. Öncelikle kan şekerinizin düştüğü anlarda şeker ihtiyacınızı kesinlikle abur cubur ürünlerinden karşılamayın meyve yemeniz sizin için daha sağlıklı ve iyi olacaktır. Çikolata krizlerine girerseniz de bitter çikolata sizin için daha faydalı olacaktır. Tüm bunların yanında kurutulmuş meyveler kayısı, incir vs. sizin için çayınızın veya kahvenizin yanında iyi bir alternatif olacaktır. Bu tür içecekleri şekersiz tüketip yanında bu tür kurutulmuş meyveleri tüketebilirsiniz.

Ama tabi en önemli konu hareket. Hareket etmezseniz yediğiniz besinlerin sizin için zararlı ve kilo aldırabilecek kısımları vücudunuzda kalacaktır. Kısa mesafeleri mümkün olduğunca yürümeye çalışın ve kendinizi beslenme konusunda 2 haftada bir ödüllendirmeyi unutmayın.

Geri