Yoganın vücuda faydaları nelerdir ?

• Konbuyu başlatan THESECRET
THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
yoganın amacı,yoganın faydaları,yoga ne işe yarar,yoganın faydası nedir,yoga hakkında bilgiler

nocanvas_yoganin-faydalari-nelerdir-oj9dk-jpg.47293 Yoganın vücuda faydaları nelerdir ? Melekler Mekanı Forum

Yoga hem fiziksel hem de psikolojik olarak faydalar sağlayan etkili bir egzersiz yöntemidir. Farklı uygulamalarıyla zihinde ve bedendeki etkileri değişen yoganın temel faydalarını sizler için araştırdık. Eğer yaşamınızın kontrolden çıktığını düşünüyorsanız ve kendinizi bir kaosun içindeymiş gibi hissediyorsanız hem pratik hem de oldukça kolay olan yogaya başlamanızda fayda var.

İşte yoganın zihninizde ve bedeninizde hissedeceğiniz faydaları;
Düzenli olarak yapıldığı takdirde kilo kaybını sağlayan yoga kan basıncını ve şekeri arttıran kortizol seviyesini düzenler.
Hemen hemen tüm kasların kullanılmasını sağlayan yoga pozisyonlarını düzenli olarak yaptığınız takdirde direnciniz artar ve kaslarınız kuvvetlenir.
Düzenli yoga yapanların vücut ağrılarından da kurtuldukları kanıtlanmıştır. Hem bedeni hem zihni rahatlatan egzersizleriyle yoga eğer kronik ağrılarınız varsa ideal bir egzersizdir.
Nefes almanın önemini öğreten yoga seansları sizlere nefes nasıl alınır gösterecektir. Ciğerlerin yavaş yavaş bol oksijenle dolmasını sağlayan nefes egzersizleri rahatlamanızı sağlayacaktır.
Diğer egzersiz yöntemlerine kıyasla vücudun esnekliğini arttırmaya büyük ölçüde katkı sağlayan yoga pozisyonları kaslarınızın uzamasına yardımcı olur.
Eğer zihninizde bir kaos olduğunu düşünüyor ve sizi rahatsız eden olumsuz düşünceleri savurmak istiyorsanız iç huzura erişmenizi sağlayacak en etkili yöntem yogadır.

S

Seda Çelik

Yeni Üye
Üye
Eskiden yapardım, yeniden başlamak istiyorum ama zaman konusunda sıkıntı yaşıyorum.. Vücudumun gerçekten rahatladığını iliklerime dek hissedebiliyordum

Gülçin46

Gülçin46

Yeni Üye
Üye
Biraz sabır istiyor, çok sıkılınca bıraktım ben :)

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
ASİMELEK Spor 1
PaSikA Spor 0