Yoğurt maya maskesini yapanlar var mı nasıl etkisi?

• Konbuyu başlatan cennetmahalesi
  • Başlangıç tarihi
C

cennetmahalesi

Forum Okuru
Yoğurt maya maskesini yapanlar var mı nasıl etkisi?

Yoğurt maya maskesi melek kadınlar kulubü yoğurt maya maskesi nasıl yapılır forum'da.​

Hanımlar yoğurt ve maya maskesinin cilde çok faydasının olduğunu duydum. Valla ne yalan söyleyeyim o kadar cilt bakım ürününe verecek param da yok açıkçası. Yoğurt maya maskesini nasıl uygulayacağız ne kadar süre zarfında uygulamak gerekir? Gerçekten bu maskeyi yapıp faydasını görenler var mı? Önerir misiniz bana? Bende de cildimde çok akne leke tarzı şeyler var.

Merhaba
Yoğurdun ve mayanın ayrı ayrı bile cilde çok faydası olduğu doğrudur. Yoğurt mayanın birlikte tam olarak etkisi ne olur onu söyleyeyim. Maya cildi gençleştiren cildi porselen gibi yapan bir içeriğe sahip. Yine cildinizde oluşan lekelere de maya maskesi çözüm olabilir. Yoğurt ise genişleyen gözeneklere siyah noktalara iyi gelmekle birlikte antioksidan görevi gördüğü için cildi besler ve arındırır. Yoğurt aynı zamanda ciltte aknelerin oluşumunu da önleyen bir yapısı vardır. Maya ve yoğurt bir araya geldiğinde mucize bir şey oluşturuyor. Maske haftada 2 kez uygulansa yeterli olacaktır. Peki maske nasıl uygulanmalı?

''Yoğurt maya maskesi nasıl yapılır''​

• Yarım yemek kaşığı yoğurt bir miktar yaş maya ile karıştırın
  • Krem kıvamına gelince yüzünüze ve boyun kısmına uygulayın
  • 30 dk maskenizin kurumasını bekleyin
  • Sonra ılık su ile maskeyi temizleyin
  • Ardından cildinizi tonikleyebilirsiniz ardından nemlendiricinizi sürebilirsiniz
  • Cildinizin ne kadar ferahladığını ve rahatladığını hissedebilirsiniz.
Cildinizi sıkılaştıran bir şey daha var. Merak ettiniz dimi? Yumurta maskesi tabii ki. ''Cildi sıkılaştıran yumurta maskesi'' konumuzu da bir incelemenizi istiyorum.

Geri