Yumurta Kabuğunun Faydalarını Biliyor musunuz?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
yumurta kabuğu, yumurta kabuğunun yararları, yumurt kabuğunun faydaları


Sevgili melekler, daha önce hiç duymadınıza inandığımız bir bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz. Yumurta kabuğunun en az yumurta kadar faydaları bulunuyor. Bitlis Eren Üniversitesi öğretim görevlisi herbalist Muhsin Duran'ın verdiği bilgilere göre yumurta kabuğu öğütülüp günde bir çay kaşığı tüketilirse, kemik erimesi hastalığına yakalanma riski ortadan kalkıyor. İşte detaylar...


yumurta-kabugu-jpg.22641 Yumurta Kabuğunun Faydalarını Biliyor musunuz? Melekler Mekanı Forum
Yumurta kabuğundaki faydalarla ilgili çalışmalar yürüten Muhsin Duran, yüzde 94 oranında kalsiyum bulunan yumurta kabuğunun, kemik erimesi hastalığını önlediğini söyledi. Yumurta kabuğunun öğütüldükten sonra düzenli olarak tüketilmesinin, kemik erimesi hastalığına kesin çözüm sunduğunu aktaran Duran, oranın, çocuklarda günde yarım, yaşlılarda ise günde tam çay kaşığı olduğunu ifade etti. Analizler sonucu yumurta kabuğunun cilde de faydalı bir kaynak olduğunu dile getiren Duran, gelişemeyen çocukların da kalsiyum oranının yüksekliği nedeni ile yumurta kabuğunu tüketmeleri gerektiğini kaydetti.

Yumurta kabuğunun doğal kalsiyum kaynağı olduğunu ve hiç bir yan etkisinin bulunmadığına dikkat çeken Bitlis Eren Üniversitesi öğretim görevlisi herbalist Muhsin Duran, yumurta kabuğunun cilt bakımında yaşlanmayı geciktirici etki sağladığını sözlerine ekledi.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
TİTAN Bunları Biliyor musunuz ? 0
TİTAN Bunları Biliyor musunuz ? 1
T Bunları Biliyor musunuz ? 0
T Bunları Biliyor musunuz ? 0
ASİMELEK Bunları Biliyor musunuz ? 3
PaSikA Bunları Biliyor musunuz ? 2
SadmiN Bunları Biliyor musunuz ? 1
PeLiNiM Bunları Biliyor musunuz ? 1

Üst