yumurtlama günü nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir

Nur.18

Nur.18

Yeni Üye
Üye
selam kizlar bana akil verirmisiniz lutfen ben 35 gunde bi adet oluyorum yumurtlma gunum ne zmana denk geliyor ? ne zaman iliski yasarsam hamile kala bilirim ? nolur cevap verin adetim bitdi ve bebek istiyoruz :oops:

I

isimbulamiyorum

Forum Okuru
Merhaba kızlar, bende artık Allahtan çocuk isteyenlerdenim ve inşallah tüm isteyenlere nasip eder. bu zamana kadar hiç kendimi takip etmemiştim. adetim biter bitmez çalışmaya başladık. 1 gün ara ile. neyse ovulasyon testi aldım p... marka. sürekli çift çizgi fakat renkleri ikisinin aynı koyulukta değil. baktım olacak gibi değil. :oops:10 gün yaptım testi adet biter bitmez hep aynı. son adet bitiminden 15 gün e kadar sürekli 2 gnde bir çalışma yaptık. kendimi dinledim 14,15,16 günler sağ kasıkta bir ağrı hemen vurup geçiyor. arada bir ince ağrı .

akıntı 14 gün yumurta akı gibi gerçekten wc sonrasında da takip ettim kimi zaman . 15,16 gün su gibi akıntıya dönüştü. yumurtlama belirtileri bunlar diyip çalışmaya devam. 15 20 dk yataktan kalkmadım. bacaklarımı kaldırdım. hemen yıkanmadım. bu arada bende başka hiç bir belirti yok göğüs ağrısı ateş gibi. inşallah tutar. çevremde kim varsa adet biter bitmez çalışın diyor. yumurtlama gününü yakalamak için. inşallah hepimizin olurda mutluluğumuzu burda paylaşırız :dance:

E

elagozluü

Forum Okuru
Arkadaslar cocuk yapmayi düşünüyosaniz size net bilgiler vercem simdi beni iyi dinleyin önce bazal vucut isisi veya dijital termometre alin ve hergun vucut isinizi ölcün 04 üzeri cikarsa bu 24 saat iclerinde yumurtlama islemi gerceklesecek demektir bu isin profesyonel yolu yumurtlama islemini gelen akintinizdan da anlayabilirsiniz yapiskan beyaz veya beyaz kaygan bi akintiniz varsa yumurta islemi olmus demektir ve bigun sonrasi progesteron vajinal tablet 100 gr lik gunde 2 kez kullanin ve kullaninca 5 saat kalkmayin ve bol bol dua edin isallah sonuc pozitif olcak bu arada doktoro gitmek isterseniz progesteron hormon testi isteyin kan aliyolar sadece emin olun ve bu vajinal tablet hamileliktede kullaniliyo cocugun dusmesini engelliyo korkmayin

T

tek_duam_sensin

Forum Okuru
Ya bende isstiyorum bi bebek ama olmuyo her ay yumurtlama gunue dnk gtryorum yine bisi yok doktora da gitmeye korkuyorum allah korusun kötü bisi der diye sizce ne yapmalıyım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik planı öncesi jinekolojik muayeneden geçin..Gebeliğe engel durum ancak bu şekilde saptanabilir..

N

nninci

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba biri bama yumurtlama günümü söylesin 19 haziran 6 gün sürdü sonra kimyasal gebelik yaşadım 29 temmuz diğer adet günüm oda 6 gün sürdü sonra 1 eylülde tekrar adet oldum 6 eylülde sona erdi şimdi yumurtlama günümü bilemiyorum bebiş istiyoruz eşimle ne zamandır acaba yardım edermisimisiniz bana

T

tşk beyza

Forum Okuru
Çok teşekkür eeediyorum beyzacım ben seni beğenerek takip ediyorum bıkmadan usanmadan insanlara yorum yetiştiriyorsun vallahi helal olsun. Senin sayende artık bende bazı şeyeri biliyorum boş değilim şimdi bebek zamanıdır çiuvvvvvvvv :))))

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim yorumunuz için teşekkür ederim varolun. Sitemizde üyemiz olarak görmek isterim sizi :) Allah en kısa zaman da size ve isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.Sevgiler..

@

:@ Oya

Forum Okuru
Yumurtlama günleri değişiyor.Mesela bende 28 günde bi oluyorum.Yumurtlama günüm her ay 11. yada 12 .gün oluyor.Düzenli olarak her ay Ovulation testi kullanarak bu kanaate vardım. .

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Zaten en sağlamı yumurtlama testleri kullanmak. Onun dışında hesaplayıcılar tahmini tarih veriyor. Yumurtlama testleri yumurtlamanın olup olmadığını en doğru şekilde gösteriyor. Bende tükürükten olan yumurtlama testini kullandım ona göre ilişkiye girdim.Şimdi çok şükür hamileyim :)

Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Aslında yumurtlama gününü belirlemek çok kolay.İki adetin ortasında gerçekleşiyor.Tabi adetleriniz düzenliyse takip etmek pratik oluyor.Yumurtlama döneminde vajinal akıntı artıyor sürekli ıslaklık hissediyorsunuz. Ardından kasıklarda tatlı tatlı batmalar ve bel ağrısı oluyor. Gögüsler daha hassaslaşıyor ve libidoda artış oluyor. Bunları takip ederseniz ovülasyon gününü gayet rahat belirleyebilirsiniz.

Ö

Ösk

Forum Okuru
Kizlar selam...
Benim edindiğim bir Çok bilgi oldu ve bunları sizinle de paylaşmak istiyorum umarım herkese yardımcı olur...
1.si adet döngüleri 28 günde bir olan bayanlarda normalde evet 14. Gün yumurtlama meydana gelmesi gerek mantıken ve tıbben... fakat erken yumurtlama denen bir şeyde var yani 11. Gün 10. Gün (adet başlangıç tarihinden itibaren) de yumurtlama oluşabilir... ve yumurtlama gerçekleştikten sonra 12 ile 24 saat ömrü var sperm ile karşılaşmak için spermler ise 72 saat 3 gün boyunca vücutta kalabiliyor. O nedenle yumurtlama gununden 2 ya da 3 gun oncesi iliskiye baslamak en garantili yol çocuk sahibi olmak isteyen herkes bir kez de şu methodu denesin adet bittikten 3 gün sonra iliskiye girmeye baslayin. yaklaşık 1 hafta boyunca gün aşırı ilişkiye girin hergun değil arada bir gün bırakmak sperm kalitesini arttırıyor bir de sabah ilişkiye girmek sperm kalitesi acısından daha çok tavsiye ediliyor ve ilişki sonrası yarim saat ayağa kalkmayın sirt ustu dizler kendinize cekik vaziyette yatin 1 saat boyunca vajinati suyla temas ettirmemek gerek. Ben bu yöntemle ilk denemeyle hamile kalmistim. Rabbim isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin...

Y

yumoş gn

Forum Okuru
adetimin 14. günündeyim ip gibi uzayan akıntım var ve çok geliyor yumurtlama günündemiyim sizce

Ş

Şirin21

Forum Okuru
14.gunumdeyim gebelik istiyorum 12.gun ve 10. Gundede iliskiye girdim ama genelde hep gece oluyor kayinvalidemlerle yasadigim icin umarim bu ay hamile kalirim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
yumoş gn' Alıntı:
adetimin 14. günündeyim ip gibi uzayan akıntım var ve çok geliyor yumurtlama günündemiyim sizce
Merhaba, Bu makalede yumurtlama belirtileri hakkında hayli detaylı bilgilere sahip. Makaleyi dikkatlice inceleyerek ovülasyon günü hakkın da bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Mensin 14. gününde olmanız , vajinal akıntınızın olması yumurtlama döneminde olduğunuz hakkın da ip ucu veriyor. Emin olmak için eczaneden ovülasyon testlerin den tedarik edip ovülasyon gününüzü saptayabilirsiniz.