Yumurtlama gününü bilmeyenler nasıl hamile kalıyor ?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Yumurtlama gününü bilmeyenler nasıl hamile kalıyor ?
Hamile kalma ile ilgili sayısız konu var. Nasıl hamile kalınır,hamile kalma yöntemleri,hızlı hamile kalma metodları falan. Hemen hemen hepsinde şu yazıyor yumurtlama gününde ilişkiye girin hamile kalın.

Ki bende yumurtlama günlerimi takip ederek hamile kalanlardanım.İlk önce ateş ölçme yöntemini denedim anlamadım çok karmaşık ve uğraştırıcı geldi. Sonra otomatik hesaplayıcıları kullandım.Sonra vücudumu inceledim mesela vajinal salgıma baktım .En son gidip idrardan yumurtlama testi aldım .Neyse işte bunların hepsini denedim ve sonunda hamile kaldım.Ama anlamadığım köyde yaşayan kadınlar yumurtlama gününden birhaber nasıl hamile kalıyorlar yaa ?

Her zaman belirtirim. Her dönem hamile kalmak mümkündür. Biz ovülasyon günlerini takip etmenin gebeliği kolaylaştırdığını belirtiyoruz lakin , köyde yaşıyan okuma yazması olmayan kadınlar nasıl hamile kalıyor ? Güzel soru . Ovülasyon günü nedir bilmezler, yumurtlama nasıl olur bilmezler ama yinede istedikleri gebeliği hemen sağlayabilmektedirler :) Yumurtlama sadece iki adet dönenimin ortasın da olmaz. Bazı durumlar da adete yakın,adet döneminde de gerçekleşebilir. Ama sağlıklı her kadın ortalama iki adet ortası yumurtlar. Bu dönemler de gerçekleşen birliktelik, üreme ile ilgili herhangi bir problem yok ise gebeliği sağlar.
Ayrıca bu tür bilgilerden mahrum olan kadınların bildiği tek şey ayakları yükseğe dikip yarım saat uzanmak. Kadın ilişkiye girdiği gün yumurtlama olmazsa dahi hamile kalır . Şöyleki sperm vajinada 48 saat yaşar. İlişkinin ertesi gün yumurtlama gerçekleşirse , önceki gün gerçekleşen ilişkiden gebelik oluşabilir. Bu konular herkesin anlayacağı yada dillendirebileceği konular değil. Ancak aşama aşama yumurtlama, yumurtlama dönemi, döllenme gibi konuları irdeleyip okumak lazım ..

bende adetime 1 gün kala ilişkiye girmiştim bir şey olmaz diyerek korunmadım şimdi 6 aylık kızım var

Adete yakın ovülasyonun gerçekleşmesi ile gebe kalmak mümkün. Bu yüzden hamilelik planı olmayanların , uygun bir korunma yöntemini tercih etmelerini yineliyoruz.

Geri