Yumurtlama kanaması nasıl oluyor ?

Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
İğnenin adı Menogon eczacı yanlış vermiş olamaz aldıktan sonra dr gösterdim klomenlebirlikte Agnucaston ve glucophage 1000 mg verdi ama şeker hastası değilim

S

smorting

Forum Okuru
yumurtlama dönemimi takvim yöntemiyle belirliyorum bazen testte kullanıyorum bu ay yumurtlama günümde küçük bir kan geldi çamaşırımı lekeledi bu şimdi yumurtladığımımı gösteriyor

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Verdiğiniz bilgilere göre evet yumurtlama kanaması geçirmişsiniz. Bu kanamayı her kadın deneyimlemeyebilir, yada gözden kaçırabilir. Yarım çay kaşığından daha az bir kan miktarı içeriyor. Bu vajinal akıntıyla karışık çok açık pembe , kırmızı olabiliyor. Bu verimli günde ilişkiyi sağlama gebe kalma şansınızı artırır.

selen-87

selen-87

Aktif Üye
Üye
Melis ank' Alıntı:
Yumurtlama döneminde kanama olduğunu ilk defa duydum .Bazen iki dönemin arasında bende küçük lekelenmeler oluyor . Demekki nedeni buymuş. Gerçi çok yoğun bir leke değil çok minik su damlası kadar oluyor .Bu yüzden pek dikkate almamıştım. Paylaşım için teşekkürler.
Merhabalar
Yumurtlama döneminde iki günde bir mi yoksa her gün mü ilişki iyidir
Değerlendirme açısından

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
selen-87' Alıntı:
Merhabalar
Yumurtlama döneminde iki günde bir mi yoksa her gün mü ilişki iyidir
Değerlendirme açısından
Yumurtlamanın gerçekleşeceği zamanını net bir şekilde belirlemek çok mümkün değildir. Yumurta 24 saat canlı kalır ancak sperm rahimde 3-5 gün yaşayabilir.Bu sebeple, hamile kalabilme ihtimalini artırmak için, yumurtlama dönemi içerisinde, birden fazla sayıda cinsel ilişkiye girilmesi önemlidir. İlişkiye, yumurtlama döneminden 1 ya da 2 gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girmek gebe kalma şansınızı artıracaktır.

selen-87

selen-87

Aktif Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Yumurtlamanın gerçekleşeceği zamanını net bir şekilde belirlemek çok mümkün değildir. Yumurta 24 saat canlı kalır ancak sperm rahimde 3-5 gün yaşayabilir.Bu sebeple, hamile kalabilme ihtimalini artırmak için, yumurtlama dönemi içerisinde, birden fazla sayıda cinsel ilişkiye girilmesi önemlidir. İlişkiye, yumurtlama döneminden 1 ya da 2 gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girmek gebe kalma şansınızı artıracaktır.
Teşekkür ederim

A

aslıgk.

Forum Okuru
adetime 14 gün var eşimle her gün ilişkiye giriyoruz bebek istiyoruz akıntım bu sabah çoğaldı sol kasığım ağrıyor bugün test yapsam hamile olup olmadığımı öğrenebilirmiyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hayır , adet dönemine 14 gün kala gebe olup olmadığınızı öğrenemezsiniz. Verdiğiniz bilgilere göre muhtemelen yumurtlamanız gerçekleşmiş, bu verimli günlerde ilişkide bulunarak gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz. Adetinizde gecikme olursa gebelik testi yaparak durumunuz hakkında net sonucu alırsınız.

selen-87

selen-87

Aktif Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Hayır , adet dönemine 14 gün kala gebe olup olmadığınızı öğrenemezsiniz. Verdiğiniz bilgilere göre muhtemelen yumurtlamanız gerçekleşmiş, bu verimli günlerde ilişkide bulunarak gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz. Adetinizde gecikme olursa gebelik testi yaparak durumunuz hakkında net sonucu alırsınız.
Merhaba
Sebepsiz gebe kalamoyoeum
Önerebilecepiniz kür var mıdır

Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Gebe kalmada problem yaşayanlarda bir takım problemler olurken sebepsiz kısırlıkta söz konusu olabiliyor. Çok kafaya takarsanız stres buna etken olabilir. Yoga yapın , yürüyüşe çıkın , sağlıklı beslenin. Yumurtlama günlerinde ilişkiye girin. Beslenme sadece sizin için değil eşiniz içinde önemli. Bu ara demin yorum yazdığım Bal tarçın çörek otu karışımıyla hamile kalanlar var mı konusunu icleyein. Orada yer alan kür gebe kalmanıza yardımcı olabilir. Birde aşağıda yer alan konuyu mutlaka okuyun.

Hamile kalmak için ne yemeliyim ?

selen-87

selen-87

Aktif Üye
Üye
Melis ank' Alıntı:
Gebe kalmada problem yaşayanlarda bir takım problemler olurken sebepsiz kısırlıkta söz konusu olabiliyor. Çok kafaya takarsanız stres buna etken olabilir. Yoga yapın , yürüyüşe çıkın , sağlıklı beslenin. Yumurtlama günlerinde ilişkiye girin. Beslenme sadece sizin için değil eşiniz içinde önemli. Bu ara demin yorum yazdığım Bal tarçın çörek otu karışımıyla hamile kalanlar var mı konusunu icleyein. Orada yer alan kür gebe kalmanıza yardımcı olabilir. Birde aşağıda yer alan konuyu mutlaka okuyun.

Hamile kalmak için ne yemeliyim ?
Teşekkür ederim bakacağım

E

endrbusra

Forum Okuru
merahaba 3 aylık evliyim bebeğimin olmasını çok istiyorum yumurtlama zamanını takip ediyorum test yaptım yumurtlamaya yakınım kasıklarım ağrıyor akıntım yoğun bu sabahta pembe akıntım oldu adetime 15 gün var şimdi hangi günler tam olarak ilişkiye giricem birde ne zaman gebelik testi yapmalıyım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Verdiğiniz bilgilere göre septomlarınız yumurtlama döngüsüne girdiğinizi gösteriyor. Yumurtlamaya bağlı olarak lekelenme yaşamışsınız. Yumurtlamadan bir kaç gün önce ve yumurtlama günlerinde ilişkide bulunmak gebe kalma şansınızı artırır. Adetinizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapabilirsiniz.

E

endrblı

Forum Okuru
yumurtlama günlerimi takvimle takip ediyorum bugün adetimin 15. günü bir sinek pisliği kadar leke geldi hafif kasıklarımda batma var sanırım yumurtladım şimdimi ilişkiye giricem

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yumurtlama gününden bir kaç gün önce ve yumurtlama gününde ilişkide bulunmak gebe kalma şansınızı artırır. Yumurtlamayı usg dışında kesin olarak saptamak mümün değil. Yumurtlama farklı zamanalrda gerçekleşebilir. Bu nedenle adet döneminiz gerçekleşene kadar birlikteliği sağlayın.

K

Kelebekçik

Forum Okuru
Merhaba bana yardımcı olcak var mı? 4 şubatta erkek ark pantolon ustunden surtunme oldu ama delikmiş farketedim 28 şubat adet oldum sorun yoktu ama şimdiki adetim 7 8 gün gecikti ve 21.gün lekelenme tarzında kan geldi açık pembe 2 gün yumurtlama kanaması mı oluyor bu? Ve neden hala adet olmadım sizce yardimcı olur musunuz? İçime boşalma filan asla olmadı bu konuda cahilim ve deneyimim yok yargılamadan yardımcı olursanız müteşekkir olurum.