Yumurtlama (Ovülasyon) Ne Zaman Oluyor? Gebelik için en uygun zaman

A

azra26

Yeni Üye
Üye
neyse bisey soruyumu belki biriniz bilir. simdi benovulasyon testi kulladim bu ay ilk defa 26 sinda test bana güldü 26 sindada güldü sonra 27 sinde citf cizgi 28 dede cift cizgi acaba hamileik payi varmi burca hani derlerya ovulasyon testide hamileigi önceden tespit eder diye bide yarin deniyim ne olacak ben sadece 25 de ve 27 sinde iliskiye girdim ne dersiniz.

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
yaa kaç aydır denıyoruz olmadı olmuyoo umutsuzluga düştüm artık

ClearblueTR

ClearblueTR

Yeni Üye
Üye
azra26' Alıntı:
neyse bisey soruyumu belki biriniz bilir. simdi benovulasyon testi kulladim bu ay ilk defa 26 sinda test bana güldü 26 sindada güldü sonra 27 sinde citf cizgi 28 dede cift cizgi acaba hamileik payi varmi burca hani derlerya ovulasyon testide hamileigi önceden tespit eder diye bide yarin deniyim ne olacak ben sadece 25 de ve 27 sinde iliskiye girdim ne dersiniz.
26 sında da ilişki olmalıydı. 26 ve 27 si ideal günleriniz. Ovülasyon gününüzü yakalamış gibi görünüyorsunuz. 5 gün sonra erken gebelik testi yapabilir veya beta HcG yaptırabilirsiniz. Dileriz beklediğiniz sonuç gerçekleşir.

Ays422

Ays422

Yeni Üye
Üye
Mrb 14 baslayan yumurtlama donemim 19 bitiyo ogunden beri iliskiye giriyorum dogrumu yapuyorum

Ays422

Ays422

Yeni Üye
Üye
Mrb 14 baslayan yumurtlama donemim 19 bitiyo ogunden beri iliskiye giriyorum dogrumu yapuyorum

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar sevgili Ayşe,

Tam olarak yumurtlama döneminizi tespit ettiyseniz doğru yapıyorsunuz fakat size şöyle bir tavsiyemiz olacak. Yumurtlama gününüzden üç gün önce ve yumurtlama döneminizin sona erme tarihinden de iki gün sonrayı da boş geçirmeyin lütfen.

Bu durumu 6 ay bir sene kadar takip etmelisiniz. Herşeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız ve halen çocuğunuz olmuyorsa başka sorunlara bakacağız.

Ays422

Ays422

Yeni Üye
Üye
Adetim bittigi gunden beri beraber oluyoruz saten istesekde bos geciremiyoruz ki

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Tamam adetiniz bittikten sonra birliktelik gebelik için pek uygun değil ama. Lütfen bu konunun başında birinci sayfadan tam olarak hangi gün ovülasyon yani yumurtlamanızın olduğunu öncelikle net olarak tespit edin ki bebek için daha sağlam adımlarla ilerleyebilesiniz.

M e g

M e g

Melekler Mekanı
Yumurtlama / Ovulasyon testi.

Tıpkı Beta HCG test çubukları gibi olan ve internette de eczanelerde de bulabileceğiniz ''yumurtlama testleri'' mevcut.
Reglinizin ilk gününden itibaren sayıp 10./12. gün gibi başlayabilirsiniz testi yapmaya.( Çünkü kimileri erken kimileri geç yumurtlar. Kişiden kişiye değişebilen bir durum olduğu için,gün atlamamak adına..)
Her iki çizgi de eşit olarak koyu renk olduğunda,yumurtlama sürecinizin başladığının habercisi demektir.. O bir haftayı pas geçmemelisiniz.. Gün aşırı değerlendirilebilir..
Kullanımı için prospektüste yazan talimatları takip etmelisiniz. Aksi taktirde test yanıltıcı sonuç verebilir.

örnek

1518007124516-png.82396 Yumurtlama (Ovülasyon) Ne Zaman Oluyor? Gebelik için en uygun zaman Melekler Mekanı Forum