Yumurtlamadan (Ovülasyondan ) önce hamile kalınır mı ?

Merhaba, yumurtlama tarihimden 1 gün önce prezervatifle korunarak ilişkiye girdim. Prezervatif patlamadı ve eşim içimdeyken boşalmadı. Alttan sızdırmış olabileceğinden korktum ancak eşim böyle bir şey olmadığını söyledi genelde bu tarihlere dikkat ederdik. Yine de hamilelik riski var mıdır?

Merhaba, Kadınlar her ay düzenli yumurta yapa ve bu yumurtlama ile birlikte ovülasyon gerçekleşir.Yumurtlama olmasa bile, bir kadının adet olabilmesi mümkündür. Yumurtlama olmadan gelişen kanamalar yoğun olmamakla birlikte düzensiz olabilir. Yani kanama lekelenme şeklinde olabilir ve bu lekelenme uzun sürebilir.

Merhaba, sorunuza dair detaylı bilgiler konu için de yer almakta. Konumuzu dikkatlice okumanızı öneriyorum. + Yumurtlamadan bir kaç gün önce gebe kalmak mümkün. Sperm rahim de 3-5 gün yaşamakta .Dolaysıyla yumurtlama öncesi sağlanan birliktelilkte gebeliği sağlamaktadır.

merhaba, yazınızı okudum ama yine de sormadan edemeyeceğim. yumurtlamadan 1 hafta önce sürtme ile gebe kalma olasılığı var mıdır ? her hangi bi sperm söz konusu olmadı ama ıslaklık olmuştu yanıtlarsanız memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

Merhaba, bahsettiğiniz şekilde bir birliktelikle gebelik söz konusu olmaz. Gebeliğin oluşabilmesi için spermin vajinadan içeri girmesi lazım. Konumuzu incelemeşsiniz detaylı bilgilere ulaşmışsınız. Mensinizde gecikme olursa tedbir amaçlı test yaparsınız.

Merhaba ben yumurtlama gunu bır gun oncesı ılışkıye gırdım yumurtlama gunude ılışkıye gırdım hamıle kalır mıyım sızce

Merhaba, yumurtlama döneminde ve yumurtlama dönemine bir kaç gün kala cinsi münasebete girmek gebe kalma şansınızı artırır.Üreme ile ilgili probleminiz yoksa gebe kalırsınız.

Geri