Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, yumurtlamadan bir kaç gün önce ve yumurtlama gününde ilişkide bulunmanız hamile kalma şansınızı artırır. Yumurtlama ile ilgili detaylı bilgiler konu içinde yer almakta konuyu dikkatlice incelemenizi öneriyoruz. Ayrıca yumurtlama günlerinizi belirlemek için vücut değişikliklerini izlemek dışında ovülasyon kitleride kullanabilirsiniz.

M

mervince

Forum Okuru
yumurtlama gününde ilişkiye girdim sonrasıda ilişki oldu adetim gecikti evde test yaptım pozitif çıktı kan test yaptım oda negatif çıktı 2 sonrada adet oldum adetim 8 gün sürüyor 5 gün sürdü acaba hamilelik olabilirmi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
İdrardan yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor , hcg testinin ise yanılma payı yok . Adetinizin gerçekleşmesi, hcg testinin negatif olması gebe olmadığınızı belgeliyor. Kuşkunuzu gidermek adına tekrar test yapabilirsiniz.

Y

yrnacıkel

Forum Okuru
bu ay yumurtlama döneminde ve bir gün arayla ilşkiye girdim hamile kalmak istiyorum adetime 9 gün var ama gebelik belirtileri yaşıyorum ne zaman test yapayım bugün test yapabilirmiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adet döneminizde gecikme olursa en az 3 günlük gebelik testi yapabilirsiniz. Erken yapılan test sonuçları yanıltabilir , bu nedenle bugün test yapmayın.

M

miks22

Forum Okuru
yumurtlama dönemini takvim uygulamasıyla takip ediyorum yumurtlamadan 3 gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girdim hamile kalırmıyım birde ne zaman gebelik testi yapmalıyım?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yumurtlama dönemi farklı yöntemlerle izlenebilir ancak yumurtlamayı kesin olarak belirlemenin tek yolu usg muayenesi ile yumurta takibi yaptırmaktır. Yumurtlamadan bir kaç gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girmek gebe kalma şansınızı artırır. Bunun nedeni spermin bir kaç gün rahimde yaşamasıdır. Adet döneminizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

H

haticemusa

Forum Okuru
iyi günler eşim asker izne gelince ilişkiye girdik adetime 12 gün var ne zaman gebelik testi yapabilirim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adet döneminizde en az 1-2 gün gecikme yaşarsanız gebelik testi yapabilirsiniz.