Yunus Balıkları Ne yer Nasıl Beslenir

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yunus Balıkları Ne yer Nasıl Beslenir
Yunus balıklarını eminim ki aranız da sevmeyeniniz yoktur. İnsana pozitif bir enerji veren yunus balıkları insana belkide en yakın balık cinsi arasın da yer alıyor.

Özellikle büyük şehirler de bulunun yunus gösterim merkezlerine aranız da yine gidenler olmuştur. Gerçi ben henüz bu gösterileri canlı bir şekil de izlemedim benim izlediğim televizyonda olmuştu ama ekran başında da olsam gerçekten büyüleyici bir yunus gösterileri oluyor. Hele birde insanlara öpücük vermelerine resmen bayılıyorum. Ben aynı durum da olsam o öpücüğü vermeye cesaret edebilirmiydim bilemiyorum:D:D

Dün akşam yine bir kanal da belgesel seyrederken yunusları gösteriyordu ve birden kafama bir şey takıldı... Acaba bu yunuslar ne yer, ne içer, nasıl beslenir?

Belki de benim gibi içiniz de merak edenlerin de olacağını düşünerekten sizlere bu konumuz da yunus balıklarının beslenmesi ile ilgili genel bilgilere yer veriyorum.

maxresdefault.jpg

Yunus balıkları deniz canlılarından birisi olmaktadır. Uysal ve eğitime yatkın türleri olduğundan dolayı su gösterilerinde dahi kullanılmaktadır. Orta boyutlarda olan balık türlerinden olup yunusgiller familyasına bağlı olmaktadır.

Denizlerde yaşamaktadırlar daha çok büyük deniz ve okyanuslarda görülmektedir. Grup halinde dolaşarak cana yakın ve oynamayı seven oyunculardır. Genellikle soğuk su ve kutup kesimlerinde görülmektedirler.

Yunus balıklarının beslenmesi daha çok küçük deniz canlıları ile olmaktadır. Küçük balıklar hamsi, palamut ve istavrit gibi balıkları rahatlıkla yutup yaşamlarını sürdürebilirler.

Sığ denizlerde ve nehir kesimlerde yaşarlar etçil canlılar sınıfına dahil olmaktadır. Mürekkep balıklarını çok severler. Çoğalma döneminde kuyruklarını birbirlerine yaklaştırarak çiftleşiyorlardır.

Geri