Evde yürüyerek zayıflayanlar burada mı ?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Evde yürüyerek zayıflayanlar burada mı ?

Evde yürüyerek zayıflayanlar - Zayıflamak isteyen kadınlar burada mı ?

Kadın ve erkek her yaştan kişi için en sağlıklı sporların başında gelen yürüyüş, sadece vücudu zinde tutmakla kalmıyor, sağlıklı bir şekil de kilo vermenize de yardımcı oluyor. Doğru yürüyüş ile bir ayda tam 4 kilo verebiliyorsunuz.

EVDE ZAYIFLAMAK İÇİN EKSTRAK YÜRÜMEK ŞART

Tüm dünyada bütün uzmanların söylediği tek şey zayıflamak için yürümenin yani hareket etmenin şart olduğu yönünde kızlar. Bununla ilgili bir haberle girizgah yapayım diyorum. Aslında bildiğiniz şeyler ama gene de bakalım uzman ne diyor :) İngiliz fitness uzmanı Joanna Hall, doğru tekniği kullanıp yürüyerek hem yürüyüş sonrası meydana gelebilecek ağrılara son verileceğini hem de fazla kilolardan da kurtulunacağını belirtti.

zayiflama-20.jpg

YÜRÜMEK İÇİN HEP PAZARTESİ BAŞLANIP SALI VAZGEÇİLİYOR

Evet kızlar benim de yaşım biraz ölüme doğru gidiyor laf aramızda :) Hayatım boyunca sporu hiç elden bırakmadım. Pandemi süresince bile bahçede günde on on beş tur yürümeye çalıştım. Pek kilolu olduğum söylenemez ama gene de bir kaç kilo fazlam olduğundan dolayı bir de monoton hayattan kurtulmak için aldım telefonumu taktım kulaklığı başladım yürümeye. Gerçekten bana çok ama çok iyi geldi. Hem ben yaşlı değilim ama insanlar yaşlı yaşlı bırakın hareketi Everest Dağı'na tırmanıyorlar siz öyle oturun :D

Çevremde ve komşularımda da tek başına yürünmediği hep pazartesi başlayacağım dendiği ama bir türlü başlanmadığını görüyorum. Kızlar her zaman bir işe başlamak gerekiyor. Yani yürüyeceğim diyor iseniz mutlaka yürümeye başlayın. Ömür geçiyor.

KİMLER EVDE BAHÇEDE YOLDA YÜRÜYEREK KİLO VERMEK İSTİYOR

Şimdi her şeyi ve bütün bahaneleri bi tarafa bırakıp yürümeye başlayalım kızlar. Ben bugünden itibaren havalarda soğuduğuna göre artık yürümenin o terletmesi eziyet olmaktan çıkacağına göre günlük en az bir saat olmak üzere şey yapıyorum :)

Madem tüm uzmanlar bunu söylüyor ve madem bizler artık okula giden çocuklarımızdan dolayı daha rahatız ve yürümeye başlayalım arkadaşlarım. Daha fit bir vücut, yaza daha güzel görünmek için bir çaba sarf edelim.

Kimler benimle ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence yürüyüş hayatımızın her anında olmalı. Kiloluda olsak zayıfta olsak rahatlıkla yürüyeceğimiz bir mesafeyi kesinlikle değerlendirmemiz gerekir, sonuçta bu her anlamda bizim yararımıza olacaktır.

Fazla kilolarımız varsa bunlardan kurtulmamız, kondisyonumuzun artmasına ya da bulabiliyorsak temiz hava solumamıza yardımcı olacaktır. Hatta yürürken terlememiz bile bizim yararımıza olacaktır ama tabii ki bunun içersine soğuk havada üşütmek gibi bir konuyu dahil etmiyorum.

Aslında teknolojiyi bir tembellik aracı haline getirmemeliyiz. Yüksek katlarda oturmuyorsak asansör kullanmak yerine merdiveni tercih edip hem yürüyüşümüzü daha etkili yapabilir hem de kalçalarımızı hareket ettirmiş olup sıkılaşmalarını bile sağlayabiliriz bence.

Bahanelere sığınmak yerine hayat içinde biraz daha aktif ve hareketli olup o kendimizi çok fazla üzdüğümüz kilo problemini yenebiliriz. Ben de sizinle yürümeye karar verdim hani sizinle derken ayrı ama yürüyeceğim şeysinde :D:D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri