Zayıflama Konusunda Etkili Egzersizler

nesliangelss82

Yeni Üye
Üye
Zayıflama Konusunda Etkili Egzersizler
Zayıflama ve kilo vermenin en önemli aşamalarından ilki etkili egzersizler ile bu süreci desteklemektedir. Dolayısı ile etkili egzersizlerin farkında olmak ve gerekli ölçüde uygulamak sağlıklı ve hızlı bir zayıflama sürecinin ilk basamağıdır.Spor zayıflamak için bilinen en etkili egzersiz yöntemidir. Sporun da elbette çeşitli kolları mevcuttur. Dengeli ve sağlıklı bir zayıflama için yürüyüş yapmak etkili olabilir. Yürüyüş yapmadan önce belirli egzersizlerin yapılması gerekmektedir.
Açma ve germe hareketlerinin her yürüyüş öncesi yapılması gerekmektedir. Öncelikle vücudun spor yapmaya müsait bir hale bürünmesi önemlidir. Aksi takdirde bel tutulmaları veya kramplar ile canınız oldukça yanabilir. Bundan dolayı spor öncesi açma germe hareketlerinin yapılması unutulmamalıdır.
zayıflamaya-giden-yol-4.jpg
Nefes egzersizleri ise bir diğer etkili egzersizlerdendir. Nefes alıp verme düzeni kişinin metabolizmasının düzgün çalışması ile orantılı bir eylemdir. Her spor öncesi derin nefes almak sureti ile hafif hareketlerin yapılması ciğerlerin açılması için önemlidir. Şayet nefes egzersizleri yapılmadan başlanılan her egzersiz sizi oldukça yorabilir ve çok kısa zamanda bitkin düşebilirsiniz.Koşu yapmaya başlamadan önce belirli açma germe ve nefes egzersizleri yapılmalıdır. Kişinin düzenli bir ritimde koşu yapmaya başlamasından önce 2-3 gün süresince yürüyüş yapması ve vücudu genel olarak alıştırması gerekmektedir. Ani koşular nefes tıkanıklığı ve kalp çarpmalarına neden olabilmektedir.
Koşunun ya da yürüyüşün belirli bir ritim ile sürdürülmesi önemlidir. Artan – Azalan şeklinde ki ritim yanlış bir ritim düzenidir. Ani hız çıkışları ile yapılan yürüyüş ya da koşu zayıflamaya yardımcı olmamaktadır. Daha çok sağlık sorunlarını beraberinde getirebilmektedir. Hafif tempolar ile belirli süre aralıklarında ritmin artırılması metabolizmanın doğru çalışması açısından faydalıdır. Etkili yağ yakmak için bu formülün uygulanması tavsiye edilmektedir.
Şayet kış mevsiminde soğuk havalarda dışarıda spor yapma imkânınız yok ise koşu bantları ile ya da diğer egzersiz aletleri ile günlük uygulamalarınızı yapabilirsiniz. Düzenli yapılan her egzersiz zayıflama için büyük önem teşkil etmektedir.

Geri