Zayıflamanızı yavaşlatan 8 Hata

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Zayıflamanızı yavaşlatan 8 Hata
kilo verme,zayıflama,zayıflamanın püf noktaları,diet yaparken doğru bildiğiniz yanlışlar,diet yaparken nelere dikkat etmelisiniz,nasıl çabuk zayıflarım,en hızlı nasıl kilo veririm,kilo vermenizi ağırlaştıran hatalar,

nocanvas_alkol-tuketmek-u2abi.jpg

Yaz mevsimine hazırlık olarak ve ilkbaharda yapılan katı diyetler ve egzersiz programlarının etkili olabilmesi için kilo vermenizi yavaşlatacak yöntemlerden kaçınmanız gerekmektedir. Bunların başında yanlış beslenme alışkanlıkları gelmektedir. İşte sizler için hazırladığımız o kaçınılması gereken 8 hata;

*Katı bir diyet yaparak hızlı bir şekilde kilo vermek oldukça hatalı bir yöntemdir. Özellikle günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı atlayarak light atıştırmalıklarla geçiştirmek sizi tok tutmaz aksine diğer öğünlerde daha çok yemenize sebep olur. Bu nedenle ilk olarak bu uygulamadan kaçının, kendinize protein ağırlıklı bir kahvaltı hazırlayın ve güne enerjik başlayın!

*Belirdiğiniz zaman zarfında istediğiniz kiloya ulaşamayacağınız kaygısının yaptığınız diyet ve egzersiz programını sabote etmesine izin vermeyin. Kilo vermek adına sağlığınızı yitirmeyin, aksine daha sağlıklı olabilmek adına kilo verin.

*Tatlıların birer diyet düşmanı olarak gösterilmeleri kilo vermek isteyenlerin rüyalarını süsler. Ancak kilo vermek için hayatınızdan tatlıları çıkarmanıza gerek yoktur. Canınızın çektiği her tatlıyı daha light hale getirebilmek sizin elinizde! Özellikle sütlü ve çikolatalı tatlılardan uzak durmanıza gerek yoktur sadece dikkat etmeniz gereken husus erken saatlerde tüketmeye özen göstermek olmalıdır.

*Tek tip spor yapmak kilo kaybını yavaşlatır ancak hem kardiyo hem de ağırlık çalışırsanız daha kolay kilo verebilirsiniz.

*Gün içerisinde almanız gereken minimum 2 litrelik suyu su haricindeki sıvılardan alıyorsanız kilo vermeniz yavaşlar. Özellikle kafein içeren çay, kahve ve kola gibi içecekler vücutta su kaybına neden olarak ödem oluşumunu tetikler.

*Günü sadece 3 öğünle kapatırsanız muhtemelen gece geç saatlerde acıkırsınız bu nedenle kendinize dengeli bir beslenme programı hazırlayın. 3 öğüne 2 ara öğün ekleyerek hem açlık hissinizi dizginleyin hem de ana öğünlerde daha az yiyin.

*Sağlıklı besleniyor, egzersiz yapıyor ama bir türlü istediğiniz kiloya erişemiyorsanız bunun sebebi gece dışarı çıktığınızda ölçüyü kaçırdığınız alkollü kokteyller olabilir. İçeriğindeki yüksek oranda şeker barındıran alkollü kokteyller su kaybını da tetikler bu da kilo kaybını yavaşlatan bir diğer etmendir.

Kahvaltı konusuna katılıyorum sağlam bir kahvaltı yapmazsak öğleye kadar erken acıkmış oluyoruz zaten bize de kilo aldıran öğünler arasında yediklerimiz oluyor genelde bunu engellemek için öncelikli sağlam bir kahvaltı şart diye düşünüyorum. Yumurta kahvaltılarımda vazgeçilmezim size de tüketmenizi tavsiye ediyorum. Gece acıkma problemi çok fazla yaşıyorum ama bunu da meyve yiyerek gideriyorum diyebilirim bir de erken uyumak önemli çok oturursak eğer mutlaka kendini tutamıyor insan bir şeyler atıştırıyor sabrımı zorlamamak için uykumu da düzene soktum diyebilirim.

Su ile çok sıkı dost olmalıyız arkadaşlar ben suyun vücut için önemini kan verirken anladım işi sadece zayıflama olarak düşünmeyelim asıl önemli olan sağlıktır diye düşünüyorum.

Geri