Zayıflatan 5 Müthiş Yiyecek

  • Konbuyu başlatan SadmiN
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
zayıflatan kuruyemişler şişmanlatan yiyecekler nar zayıflatırmı nar suyu zayıflatırmı ekşisi
Evvet hanımlar şimdi sizlere güzel bir haberimiz var zayıflamak isteyen bayanlar için yararlı bilgi olacağını düşündüğümden eklemeyi yapıyorum.

Zayıflatan Beş Özel Yiyecek


Yağ oranı düşük birçok moda diyetler zayıflatma vadededer. İki ya da üç hafta moda olan diyeti yaptıktan sonra hemen zayıflayacağınızı ya da böyle kalacağınızı düşünüyorsanız oldukça iyimsersiniz. Bu tür bir programda ilk iki haftayı takip eden diğer haftalarda da zayıflamaya devam edersiniz ancak size birşeyler olmaya başlar. Kendinizi tembel, uyuşuk hissedersiniz, diyetinizde olmayan yiyecekleri tüketme isteği duyarsınız ya da daha iyimser bir deyişle midenizin büzüldüğünü, umutsuzluğa kapıldığınızı ve diyet kurallarına hapsolduğunuzu düşünebilirsiniz.


Kilolu olduğunu düşünerek diyet yapmak oldukça zordur. Çoğu diyet yiyecekleri kilo vermeyi sağlayabilir ancak metabolizmanız normal besinlere de ihtiyaç duyar. İşte önerilen 5 yiyecek metabolizmanızın işleyişini bozmadan, vücudunuzun enerji kullanma yeteneğini artırarak sağlıklı kiloda olmanızı sağlar.
1. Bozanın da Hammaddesi Akdarı: Tüm tahıllar yararlıdır ancak akdarı olarak bilinen tahıl daha yararlıdır. Protein, lif, B complex vitamin içerir ve kolayca sindirilir.

2. Kuşkonmaz: Zayıflarken klorofil bakımından zengin kuşkonmaz gibi gıdalar tüketmeniz önerilir. Kuşkonmaz folikasit, A, C, K vitaminleri bakımından zengindir ve lif kaynağıdır. Ayrıca, inulin (insülin ile karıştırılmamalıdır) olarak bilinen büyük bağırsaktaki yararlı bakteri oluşumunu destekleyen bir karbonhidrat da içerir.


3. Nar: Zayıflarken nar gibi taze meyve tüketimine de önem verilmesi gerekir. Nar, kanserden korur ve antioksidan özelliği ile oldukça yararlı bir meyvedir. Nar yemek ya da nar suyu içmek yararlı olabilir ancak çok fazla nar suyu tüketmemeye dikkat edin. Meyvelerin daha yararlı olması için sadece suyunu tüketmek yerine lif özelliğinden de yararlanmanız için yemeniz önerilir.


4. Çam fıstığı: çam fıstığı çam ağaçlarında bulunan ve yenilebilen önemli bir kuruyemiştir. Genellikle dolmalarda kullanılan çam fıstığı mide, ince ve kalınbarsakları korurur. Çam fıstığı yağı da sindirime yardımcıdır. Çam fıstığı ve bu tür kuruyemişler zayıflarken iştahınızı dengeleyen ve metabolizmanızı canlandıran yiyeceklerdir.


5. Yeşil çay: Kahveye ve kafein içeren diğer içeceklere harika bir alternatif. Çok az kafein ile yararlı antioksidan içerir.

Sağlıklı bir diyet tavuk göğsü, mercimek gibi tahıllar, meyve ve sebzeler gibi yağsız proteinlerde içerebilir. Moda diyetler kısa sürede büyük oranda zayıflatma vadetselerde, kısa bir süre sonra kilo alacağınızı da belirtmeleri gerekir.

İhtiyacınıza göre yukarıdaki besinlerden günlük öğünlerinizde azar azar tüketin. Şişmanlatan yiyeceklerden uzak durun, yavaş yavaş çiğneyin ve diyet planınıza bu yiyecekleri mutlaka dahil edin.
 
gulsumelifbas

gulsumelifbas

Yeni Üye
Üye
Cevap: Zayıflatan 5 Müthiş Yiyecek

paylaşımın için teşekkürler M.C:)
 
*jellibon*

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
Cevap: Zayıflatan 5 Müthiş Yiyecek

teşekkürler
 
C

cemre_dilan

Forum Okuru
Cevap: Zayıflatan 5 Müthiş Yiyecek

bu kadar demi canım benim
:seker:
 
mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Cevap: Zayıflatan 5 Müthiş Yiyecek

teşekkürler mc adminim demekki benim bunları pek tüketmemem lazım zayıflamam için:D
emeğine sağlık:)
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Cevap: Zayıflatan 5 Müthiş Yiyecek

Teşekkürler adminim
 
M

Misafir

Forum Okuru
Cevap: Zayıflatan 5 Müthiş Yiyecek

paylaşım için tşkler arkidişim :)
 
sevil-78

sevil-78

Yeni Üye
Üye
Cevap: Zayıflatan 5 Müthiş Yiyecek

tşkler bu güzel bilgiler için
 
M

mehtap bulut

Yeni Üye
Üye
ekmekten uzak durup yemeyi azalttıktan sonra bir de spor eklerseniz zayıflanabilir
 
M

mehtap bulut

Yeni Üye
Üye
özellikle de yeşil çayı öneririm vücutta bulunan fazla su miktarını da atmaya yardımcı olarak hem zayıflamaya yardımcı oluyor hem de şişkinlik sorunu olanları rahatlatıyor
 
ulquss

ulquss

Yeni Üye
Üye
ay ben ac kalıyom olmuo yiyom olmuo olduğum yerde sayıyom ay bu olur insallah :d
 

Üst