Zencefilli Tavuk Kanadı tarifimi veriyorum kızlar size

Zencefilli Tavuk Kanadı Tarifim

Değerli meleklerim özellikle her şeye iğneden ipliğe zam geldi tavuk bile 100 ye geçti şükürler olsun :) Şimdi et yiyemeyeceğimize göre protein alımlarımızı nereden yapıyoruz tabiki tavuktan yapıyoruz. Şimdi sizlere tavuk kanadı tarifimi veriyorum. tabiki ben zencefilli ve bol baharatlı severim tarifi siz de kendinize göre şekillendirebililrsiniz. Bazı kişiler özellikle çok baharatlı sevmeyebilir kendinize göre sevmediğinizi düşündüğünüz baharatları azaltabilirsiniz.
zencefilli tavuk kanadı tarifi.jpg

Zencefilli Tavuk Kanadı Malzemeleri şunlardır işte hazırlanışı :

• 1 paket tavuk kanadı
  • 1 su bardağı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı zencefil
  • 1-2 tatlı kaşığı köri
  • 4-5 diş sarımsak
  • 1 tatlı kaşığı tabasko sos
  • 2 adet kuru soğan
  • 1 yemek kaşığı ketçap
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı kırmızı tozbiber
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • Tuz, karabiber
  • 15-20 adet taze kişniş yaprakları veya toz 1 tatlı kaşığı kişniş

Zencefilli Tavuk Kanadı Hazırlanışı

Bir fırın kabının içinde, tavuk kanatları, yoğurdu, balı, zencefili, tuzu, sarmısağı, köriyi, tabasco sosu, ketçabı, taze kişniş ve limon suyunu iyice karıştırınız. En az bir saat marine ediniz. Yine söyleyeyim benden günah gitsin çok fazla baharat var sevgili meleklerim kendinize göre ayarlayınız örneğin köriyi ya da sarımsağı azaltabilirsiniz.

Kuru soğanları piyaz şeklinde doğrayınız.

Derin bir tavada yağı kızdırıp, soğanları pembeleşinceye kadar sote ediniz.

Sos içindeki tavuk kanatlarını, sos ile beraber olarak soğanlara ekleyiniz.

15-20 dakika devamlı karıştırarak tavuk kanatlarını sote ediniz.

En son olarak üstüne taze kişniş yaprakları veya toz kişnişi, tuzu ve karabiberi ekleyip tadlandırınız.

Not : Bu yemeği yaparken Toz zencefil yerine -Taze kök zencefil / Toz kişniş - Taze yaprak kişniş / Tavuk kanadı yerine Tavuk göğsü veya Tavuk butu kullanabilirsiniz.

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Zencefilli Tavuk Kanadı tarifimi veriyorum kızlar size
denedim, çok yoğun baharatlı ve yoğun soslu ağır yemek sevenler için.. yiyemedik döktük :(

Geri