Zeytinyağlı Portakal Sulu Pırasa

T

TİTAN

Forum Okuru
Zeytinyağlı Portakal Sulu Pırasa
zeytinyağlı pırasa, portakallı pırasa, nasıl pişirilir, malzemeleri, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

zeytinyagli pirasa.JPG-d9.jpg

Sevgili melekler,
Zeytinyağlı listemizde sırada pırasa var.Pırasa,kıymalısı,böreği,zeytinyağlısı,kavurmasıyla çok ekonomik bir sebze.Ne yazık ki çocuklar pek sevmez ama bir de böyle deneyin bakalım.Rengarenk oluyor..:tik:

Malzemelerimiz,
1 kg pırasa
1 büyük soğan
1-2 havuç
Şeker
Tuz
Pirinç (Ben bulgur tercih ediyorum,daha lezzetli oluyor)
Zeytinyağı
3-4 portakal suyu

Yağda küp doğranmış soğanları ve verev doğranmış havuçları pembeleştirelim.
Pırasaları verev doğrayıp yıkayıp tencereye ekleyelim.Tuzunu,şekerini ve portakal suyunu koyup kaynamaya başlar başlamaz da pirinci ekleyelim.Kısık ateşte pirinçler pişene kadar kaynatalım.
Limonla servis yapalım.

Eğer portakallı değil de salçalı yaparım diyorsanız.Portakal suyu yerine sade su kullanır,bir de salça kavurursunuz olur biter.O zaman yemeğiniz aşağıda ki gibi olur..

Her iki durumda da afiyet olsun... :tik:

zeytinyaglipirasa-4b.png

Bu senin portakal sulu yemek şeye döndü gecen gün bir patates yemeği yaptım kardeşime karıştır ablacım bunu bende süt getiriyim dedim oda bla ne kadar katıcan dedı 1 cay bardagı kadar dedım ama o arada kurabıye yapıodum oda yemege anlamış sen git onu patates yemeğine dök demıyoda.. yemek pişti bır gusellık yemekte dıyorum bı tuhaf ama neden demesın mı sut kattık ya ondan degısık oldu herhal:D:D:D hahaha

Bu senin portakal sulu yemek şeye döndü gecen gün bir patates yemeği yaptım kardeşime karıştır ablacım bunu bende süt getiriyim dedim oda bla ne kadar katıcan dedı 1 cay bardagı kadar dedım ama o arada kurabıye yapıodum oda yemege anlamış sen git onu patates yemeğine dök demıyoda.. yemek pişti bır gusellık yemekte dıyorum bı tuhaf ama neden demesın mı sut kattık ya ondan degısık oldu herhal:D:D:D hahaha

Valla olur mu olur belen,bu kadar yemek tarifi nerden çıkıyor ortaya,sein olay da iyiymiş hani hahaha

Geri