Zeytinyağlı sabun kullananlar varmı saçlarına

• Konbuyu başlatan Esin Uğur
  • Başlangıç tarihi
E

Esin Uğur

Forum Okuru
Zeytinyağlı sabun kullananlar varmı saçlarına
Arkadaşlar eşimin saçında çok kepek oluyor özellikle siyah koyu renk takım elbise giymeye çekinir oldu saçlarından dökülüyor artık kepekler bir sürü şampuan denedik işe yaramadı acaba bu zeytinyağlı sabunlar kepek yok ediyor mu? Kullanan fikri olan varsa yazabilir mi?

Hangi sabunu kullanırsa kullansın saçı çok sert olucaktır buda yine kepeklenmeyi tetikleyecektir .Kepeklenme kafa derisi ile alakalı ben böyle şeylerle müdahaleye karşıyım .Eşiniz saçlarına özel yağlardan krışım yaparak kafa derisini nemlendirebilir.Buda kepek oluşumunu azaltır.

sabunların geneli sert yapıyor saçları ama zeytinyağının kendisini sürerse saçların diplerine faydası olacağını düşünüyorum ben zeytinyağı orijinal sıkma olmak şartıyla tabi

zeytinyağlı sabunun saçlar için çok faydalı olduğunu duymuştum ama ben çocukluğumdan beri saçıma sabun süremiyorum çok sert yapıyor bide yeşil sabun var onun kokusunu bir türlü sevemedim gitti. Bazı yörelerin kendine has organik sabunları oluyor onların da farklı saç ve cilt için faydaları bulunuyor. Zeytinyağ zaten başlıbaşına bir şifa deposu eminim ki saçlara da büyük faydası oluyordur önemli olan hakiki zeytinyağlı sabunu bulup kullanmak

Arkadaşlar eşimin saçında çok kepek oluyor özellikle siyah koyu renk takım elbise giymeye çekinir oldu saçlarından dökülüyor artık kepekler bir sürü şampuan denedik işe yaramadı acaba bu zeytinyağlı sabunlar kepek yok ediyor mu? Kullanan fikri olan varsa yazabilir mi?
Kepek icin Hindistan cevizi yagi alip kullansin

Kepek için hindistan cevizi yağı demişsiniz aktardan mı alınması gerekiyor yoksa marketlerde satılıyor mu bilindik bi üreticisi markası vs var mı ?

Kepek için hindistan cevizi yağı demişsiniz aktardan mı alınması gerekiyor yoksa marketlerde satılıyor mu bilindik bi üreticisi markası vs var mı ?
aktarlarda bulunuyor, soğuk press yontemiyle yapilanlar organik olur ve kati yağdır elinizde hemen erir
Jojoba yagi da mesela idealdir iki yag da sac derisine hemen hemen yakin yaglardir

Peki kullanımda dikkat edilecek birşey var mı yani deriye uygulayıp örneğin yarım saat bekleyecek miyiz nası kullanacağız bilginiz var mı ?

Peki kullanımda dikkat edilecek birşey var mı yani deriye uygulayıp örneğin yarım saat bekleyecek miyiz nası kullanacağız bilginiz var mı ?
Haftalik bakim olarak sac derisine ve uclarina masaj yoluyla uygulayip 2 3 saay bekletip yikayabilirsiniz...once kuruyken sampuanlamak yagin cabuk cikmasini saglar. Gunluk bakim olarak cok az miktarda sac uçlarına surebiliriz, fazlasi yagli gosterir

Geri