Zor iş kadın olmak

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Zor iş kadın olmak
Kadınca bir hayat için debelenip duruyoruz hepimiz. Hayatımız zor. Hayatımız çetrefilli. Erkek egemen bir toplumda erkekler ve kendimizle uğraşıp duruyoruz. Feminist değilim. Anaerkil bir düşüncem de yok açıkcası. Ataerkil bir hayattan gelen insan nasıl olur da feminist olabilir ki ? Sanki bize söz hakkı verdiler de konuşabildik.
Hangimiz kadınca korkularımızdan sıyrılıp bütün cesaretimizle konuşabildik ?
Bir kadın evlenir, çocuk yapar, çocuklarına bakar,eşine yemek yapar. Evden çıkmaz, alışveriş yapmaz, süslenmez, sadece nefes alır o da kendisi için değil ailesi için.. Böyle mi olmalı ?
Çok soru soruyorum evet farkındayım ama anlamaya çalışıyorum kadınca hayat neden zor. Neden zorlanıyorum toplumda ayakta durmak için.
Eşinden ayrılırsın dula çıkar adın.Eşin ölür dula çıkar adın. Artık ne yapsan daha bir hatalısındır. Her haraketin insanların gözüne batar. Daha da batar.
Kadın olmaz zor vesselam. Zor çok zor.

alıntı

Bir kadın evlenir, çocuk yapar, çocuklarına bakar,eşine yemek yapar. Evden çıkmaz, alışveriş yapmaz, süslenmez, sadece nefes alır o da kendisi için değil ailesi için.. Böyle mi olmalı ?

Evet çok zor kadın olmak.
Ama hayır böyle olmamalı.
Konuşmalı, hakkı çiğnendiği yerde elalem ne der diye susmamalı.
Çocuklarına da bakmalı kendine de.
Evden çıkmalı, sosyal olmalı.
Çevresinin, kendi evinden ibaret olmadığını bilmeli.
Bazı kadınlarımız eşlerine bile annelik yapıyor. Kadın sadece çocuklarına anne olmalı.
Eş rolü, gelin rolü, anne rolü girince işin içine, kadın en önemli olan kadın rölünü unutuyor nedense. Her şeyden önce bir birey olduğunu unutmamalı.

Hangimiz kadınca korkularımızdan sıyrılıp bütün cesaretimizle konuşabildik ?

Böyle olmamalı tabiki ama bunlardada doğruluk payı çok bende şu sıralar aynen böyleyim. Hiçbirşey yapmak gelmiyor içimden umarım düzelir. teşk. güzel bir konuydu

Geri