5 aylık bebek emekler mi benim ki emeklemiyor daha?

M

Mine0987

Forum Okuru
5 aylık bebek emekler mi benim ki emeklemiyor daha?

5 aylık bebek emeklermi melek kadınlar kulübü 5 aylık bebek emekleme forumda.​

Kızlar benim bebeğim 5 ayı bitecek hala emekleme ibaresi göremedim. Benim eltinin de bebeği var benimki ile aynı yaş. Emekliyor çocuk sürüne sürüne nerelere gidiyor benim bebeğim neden emeklemiyor acaba sorabilir miyim? 5 aylık bebek emeklermi acaba yoksa daha erken mi dicem ama bence değil ya.

Merhabalar
5 aylık bebek emekler mi bazen hayır ama siz burada yanlış düşünüyorsunuz. Çünkü her bebek aynı değil. Gelişimlerini gözlemlerken lütfen başka bebeklerle kıyaslamayın. Aynı zamanda bunu büyüdükleri zaman da yapmayın. Ayrica bebekler 6-9 aylık olduklarında emekleme ibaresi görülmeye başlar. Herşeyin olduğu gibi bebek gelişiminde de bir sıra vardır. Bebek 6 aylık olduğunda emeklemeden ilk önce destekli oturmayı öğrenirler. Sonrasında da emekleme gelir sırasıyla. Bu arada siz de bu sırada destek çıkabilirsiniz elbette ama her şeyin sırası olduğu için zorlamadan yapmalısınız bunu.

Evet belki bebek anneleri ve anne olmaya hazırlananlar için aşağıdaki yazıyı da ilgi ile okuyacağınızı düşünüyorum. "5-6 aylık bebeklerin beslenmesine iliskin önemli detaylar" yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri