Pire olan kediyi nasıl yıkarız nasıl kurtarabilirim?

İ

İlkayincee

Forum Okuru
Pire olan kediyi nasıl yıkarız nasıl kurtarabilirim?

Pireli kediyi yıkamak melek kadınlar kulübü pireli kedi yıkanır mı forumda.​

Arkadaşlar ya benim kedim var ama kaç gündür kaşınıyor pire mi var anlamadım ama yikasam geçer mi bu kaşıntısı? Çok aşırı kaşınıyor büyük ihtimalle pire olabilir diye düşünüyorum herhalde gergin dışarı çıkarız biz kesimle belki de pire geldi dışarıdan. Nasil kurtarabilirim kedimi. Bize de geçer mi bu pire? Pireli kediyi yıkamak pirelerden kurtulmaya yeter mi?

Merhabalar
Kedilerde pire varsa gözle görülür şekilde siz de kolayca anlayabilirsiniz bunu. Ayrıca kediniz kendini temizler yalar ama normalden fazla kaşınmaya başladığı için hemen gözünüze çarpar pireli olması. Evde en etkili pireden kurtulma yolu sirkedir. Pireli kediyi yikamak tek başına yeterli değildir. Sirke pireden kurtulmanin en kolay yoludur. Ama bu kalıcı çözüm değildir bilginize sadece olan pireleri aza indirir. Hatta dikkat edin bazı pire çeşitleri insana bile geçebilir. Bu yüzden kedinizin aşılarını tam ve eksiksiz yaptırın ve veterinerinize danışarak pire spreyi ya da şampuanı ile kedinizi pirelerden arindirabilirsiniz. Umarım hızlı bir şekilde kurtulursunuz bu sıkıntıdan. Kedi sahibi olan mutlaka incelemesi gereken bir yazı bırakıyorum aşağıya. "Yavru kediye tuvalet eğitimi nasıl verilir"

Geri