Aksesuarlarım Nasıl Olmalı ?

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Aksesuarlarım Nasıl Olmalı ?
aksesuar seçimi,doğru aksesuar seçimi,kıyafete göre aksesuar nasıl seçilir

227861_660_320.jpg

Kullandığımız aksesuarın kıyafetlerimizle uyum sağlaması ve vücudumuzda daha hoş durması için taktiklere bir göz atmak gerekir diye düşünüyorum. Birbirinden değerli modacı dostlarımla bu konu üzerinde güzel bir sohbet ettim düşünceleri sizlerle paylaşmak istedim. Saat, fular, şal, kolye gibi sıklıkla kullandığımız aksesuarlarımız için öneriler kısaca şöyle...

Saat seçimi: İnce bileklere sahip kadınların, büyük kadranlı saatlerden uzak durması gerekiyor. Bunun yerine daha ince ve minik, hem zarif hem şık seçenekleri tercih etmek gerekiyor. Sportif kıyafetler tercih ediyorsak, aksesuarlarımızın da sportif olmasına özen göstermeliyiz.

Fular & Şal Seçimi: Buğday tenli ve sarı saçlı hanımlar için, tozpembe, mavi, gri, lila, açık mor, açık yeşil ve nane yeşili renklerini tercih edilmesi gerekiyor. Esmer bir kızsan mor, sarı, pembe gibi dikkat çekici renkler sana çok yakışabilir. Tabii şal ve fular kullanırken giydiğimiz kıyafetin rengi de çok önemli. Kontrast renkleri kullanmak her zaman işe yarıyor!

Şapka Seçimi: Farklı olmak fark edilmek şapka ile bir adım öne geçmek, eğer iddialı görünmeyi seviyorsanız taş, çiçek, kurdele ile süslenmiş şapkalar tam sizin için. Sportif bir hanımsanız, kimi markaların kasket tipindeki şapkalarını tercih edebilirsiniz. Unutmamanız gereken diğer bir ayrıntı ise yüz şekliniz! Eğer yüzünüz küçükse, şapkan da küçük olmalı. Çünkü geniş bir şapka, yüzünüzü olduğundan daha da küçük gösterebiliyor. Eğer genellikle düz renkli kıyafetler giymeyi tercih ediyorsanız, şapkanızda ekose, çiçek gibi desenler tercih edebilirsiniz.

Kolye, bilezik, yüzük seçimi: vaz geçemediğimiz aksesuarlarımız öyle değil mi?

Günlük kullanım için çok abartılı olmayan kolye ve bilezikleri tercih ettik diyelim, ama özel davetlerde kullanabileceğimiz şık ve zarif aksesuarları da mutlaka bir köşede bulundurmalıyız. Yüzük tercihine gelince… Eğer kalın ve kısa parmaklara sahipsek; olabildiğince ince yüzük takmaya dikkat etmek gerekiyor. İnce ve uzun parmaklara sahipsek; büyük taşlı yüzükler parmağında çok hoş durabilir!

Şevval ÖZÇELİK

Geri