Asi'nin Ispanaklı Keki :)

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Asi'nin Ispanaklı Keki :)
ıspanaklı kek
200 gr ıspanak( yarım su bardağı)
2 yumurta
Yarım su bardağı sıvı yağ
1,5 su bardağı toz şeker
2 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu

KREMA İÇİN:
1 paket krem şanti
1 su bardağı soğuk süt

HAZIRLANIŞI:

lk önce krem şanti hazırlanarak dolaba soğuması için bırakalım.
Ispanaklar yıkanıp doğranıp pişirilir , sonrada mikserle püre haline getirilir. eğer parçalar kalırsa çırpıcıyla iice çırpın :D:D
Yumurta ve şeker çırpılır , iyice çırpın iyice :D:D yağ , vanilya , kabartma tozu ıspanak ve un konularak karıştırılır.
Karışım yağlı kağıt serilmiş tepsiye dökülür. Ben 30 cm lik borcama koydum.180 derece fırın önceden ısıtılır ve yaklaşık 40 dk da pişirilir.
392124d873d1867f09.jpg

Soğuduktan sonra kenarlarından bir kısım keki kesiniz bunu süsleme için kullanacağız Yeşil fıstık ile kaplanmış görünümü vereceğiz..bir ip yardımı ile kek ortadan ikiye kesilir.

392124d873d44b8c58.jpg

arasına biraz krem şanti sürülür istenilen meyve ile süslenir. ben kivi ile yaptım ama muz ve kivide güzel oluyor :D:D
392124d873d665b3be.jpg

Üzeri soğumuş krem şanti ile kaplanır.
Ayırdığımız kek parçası rondoda parçalanır ve üzerine sanki fıstıkla süslermiş gibi hertarafı kaplanarak serpiştirilir.
isterseniz ceviz ve fındık parçalarıda kullanabilirsiniz :sigara:
392124d873d8459a8b.jpg

392124d873d9d0de4b.jpg

afiyet şeker olsun datluşlarım :D:D

cnm artı rep hakettin:) ama veremiom çok vermişim die dio daha veremessınız valla elıne sağlık

Oyy benim anamın kızı ne marifetliymiş be yavv :D:D Aynı ben hahaha Akşama yepta çayla ikram et bize Asim :D:D Ellerine tarifine sağlık bebişim :kiss:

ayyyyyyyyyyyyyy süpsüer gözüüküyooo..hayır anlayamadığım şimdi sen bu pastayı tek başına nasıl yedin yaafff..nasıl boğazından geçtiiiiiiii kiii ?

:minik: geçmedi tabiikii boğazımdan :D:D o yüzden eşimle beraber yedik ama daha bitmedi :D:D bi dahakine de sana yapıp sana da getircem ay :haha:

Geri