Baş anormalisi,ameliyat gerektirmeyen varikosel,düzelmeyen değerler :(

lckystr

Yeni Üye
Üye
Baş anormalisi,ameliyat gerektirmeyen varikosel,düzelmeyen değerler :(
Merhaba arkadaşlar.
Geçtiğimiz ağustos ayında 1 yıllık denememize rağmen gebe kalamayınca doktora gittik eşimde bende 31 yaşındayız.
ben kontrollerimi oldum hormonlarım muaynem temiz çıktı. durum böyle olunca eşimi ürolojiye yönlendirdiler. oraya gidipp elle fiziki muayne olduk temizdi sperm testi verdik;
4ml sperm
1ml'de 42 milyon, toplam 168 milyon sperm sayısı
ileri hız a+b %50 hız
Morfoloji : %1... baş anormalisi %99 boyun %38 kuyruk %8...
bu sonuç sonrasında üroloji doktoru doppler ultrason istedi varikosel için.
ultrasonda 2,6 mm solda varikosel ve reflü geri akım çıktı. Üroloji doktoru önce ameliyat dedi.
Neyse biz oradan çıktık ve bahçeci üroloğu Prof. Dr. Bülent Erol bey'e gittik.
Tahlilimizin kötü olmadığını doğal yolla gebelik olabileceğini (ki 1 buçuk yıl oldu kimyasalım bile yok) baş anormalisine takılmamam gerektiğini ve varikoselin ameliyatlık olmadığını söyledi..
Bize maxi go,imprly,teatrio keçi boynuzu özü ve çörek otu yağı verdi. Tedavinin 6 aylık olduğunu 3 ayda bir tahlil vermemizi istedi..
3 ay sonra tekrar verdiğimiz tahlilde aşağıya sonucu ekliyorum. ileri hızımızda sıkıntılı..
Şimdi beni düşündüren nasıl baş anormalisi bu kadar yüksekken bunu takmayacağım? ve hem hız hem morfoloji bozukken ve reflü varken ameliyatlık bir durum olmadığı ? çok çaresizim şubatta ikinci tahlilimiz var. sonrasında bu tahlilleri alıp bir üroloji doktoruna daha gitmek istiyorum..
Lütfen bana yardımcı olun,hepimize sağlıklı,hayırlısının en kolayından ve doğal yollardan bebekler diliyorum.

Selamlar hayatım. öncelikle bebek beklediğin bu bir yıllık sürenin anne olmak için çok ta uzun olmadığının altını çizmek istiyorum. Derdi veren Allah tabiki dermanını da vermiştir. Ama araştırmak gerekiyor. Bir doktorun dediği kafanıza uymadığında başka doktora gideceksiniz. Sizlere tavsiyem sperm kalitesini yükseltecek bazı ürünler var onları denemeniz.

Doğal olan yolları seçin bence çok acele ediyorsunuz bebeğin olması için bir yıl emin olun hiç bir şey değil. Burada çok uzun yıllar bebeği olmayan ve sonra bebeğine kavuşan anne adaylarını biliyorum ben. Dolayısı ile biraz kendinize zaman verin ve kafanızdaki bu sıkıntıları soru işaretlerini bir tarafa bırakın. Zira psikolojik olarak ya olacaksa ya olmayacaksa diyerek psikolojinizi bozmanız emin olun bebeğinize kavuşma zamanını erteleyecektir. Biraz relax olun.

SPERM KALİTESİNİ ARTTIRAN BESİNLER TAVİYELER
Lütfen aşağıdaki konuları inceleyip kendinize uygun olanını seçiniz. Güvenle kullanabilirsiniz tamamı doğaldır.

Selamlar hayatım. öncelikle bebek beklediğin bu bir yıllık sürenin anne olmak için çok ta uzun olmadığının altını çizmek istiyorum. Derdi veren Allah tabiki dermanını da vermiştir. Ama araştırmak gerekiyor. Bir doktorun dediği kafanıza uymadığında başka doktora gideceksiniz. Sizlere tavsiyem sperm kalitesini yükseltecek bazı ürünler var onları denemeniz.

Doğal olan yolları seçin bence çok acele ediyorsunuz bebeğin olması için bir yıl emin olun hiç bir şey değil. Burada çok uzun yıllar bebeği olmayan ve sonra bebeğine kavuşan anne adaylarını biliyorum ben. Dolayısı ile biraz kendinize zaman verin ve kafanızdaki bu sıkıntıları soru işaretlerini bir tarafa bırakın. Zira psikolojik olarak ya olacaksa ya olmayacaksa diyerek psikolojinizi bozmanız emin olun bebeğinize kavuşma zamanını erteleyecektir. Biraz relax olun.

SPERM KALİTESİNİ ARTTIRAN BESİNLER TAVİYELER
Lütfen aşağıdaki konuları inceleyip kendinize uygun olanını seçiniz. Güvenle kullanabilirsiniz tamamı doğaldır.

Çok çok teşekkür ederim. Evet doktorda stresin benim yumurtlama kalitemi bozduğunu söyledi. ilk bu teşhisi aldıgımızda çok kötüydüm 2 ayda 11 kilo verdim şimdi biraz daha iyiyim ikinci bi test zamanımız var şubatta onuda alıp başka doktora daaha gideceğiz :(

Geri