Böbrek enfeksiyonu için evde yapılacak doğal ilaçlar

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bir böbrek enfeksiyonu hızlı bir tedavi gerektiren ciddi bir tıbbi durumdur. Böbreklerimiz, vücudumuzun önemli organlarından biridir. Kanımızdaki tüm zararlı atıkları ve toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olurlar. Ayrıca, kanı her zamanki gibi temiz tutması için filtreleyerek çok çalışıyorlar. Böylelikle, böbreklerimizle ilgili herhangi bir enfeksiyonu küçümsememeliyiz ve derhal tıbbi yardım almalıyız.bobrek-enfeksiyonu-jpg.83829 Böbrek enfeksiyonu için evde yapılacak doğal ilaçlar Melekler Mekanı Forum

Kimyasal maddeler, toksinler ve aşındırıcı maddelerle dolu bir dünyada yaşıyoruz bunlar böbreklere aşırı yüklenmeye ve zorlamaya neden olabilir. Ayrıca, dehidratasyon insanların çoğunluğu için bir sorun olmaya devam etmektedir. Bu durum da böbrekler için zararlıdır. Her gün düzenli olarak su tüketmemiz gerekiyor.Böbrek enfeksiyonları ciddi durumdur.Tedavi edilmeyen bir böbrek enfeksiyonu uzun süreli böbrek hasarına neden olabilir.


Olası Böbrek Sorunlarının Belirtileri


Sırt ağrısı , özellikle ani ve yoğun olduğunda

İdrar yapmak için acil bir ihtiyaç

yorgunluk

Şişmiş bacaklar, eller, ayaklar veya ayak bilekleri

İdrarda kan veya idrar zorluğu

Şişkinlik

Şiş gözler

Tırnaklarda sırtlar

Cilt problemleri

Bulantı kusma

Ağızda metalik tatEnfeksiyonlar ve böbrek taşları en sık görülen böbrek problemlerinden iki tanesidir. Genellikle enfeksiyonlar, E. colinin , böbrekler ile bağlanabilecekleri idrar yoluna erişim kazanmasından kaynaklanır . Teknik olarak, böbrek enfeksiyonu bir idrar yolu enfeksiyonu (İYE) şeklidir ve antibiyotiklerle tedavi edilir . Diğer taraftan böbrek taşları, böbreğin içinde oluşan katı, kimyasal birikintilerdir. Dehidratasyon böbrek taşlarının en sık nedenlerinden biridir. Bu taşlar yan ve arka sırt ağrılarına,kanlı idrara idrar zorluğuna neden olabilir.


Böbrekler, boşaltım organlarıdır ve asit-baz dengesini korumak, vücudun toksinleri dışarı atmak, idrar üretmek, kanın süzülmesi, vb. Gibi diğer bazı düzenleyici işlevleri yerine getirirler. Fakat bazen, enfeksiyon dan, böbrekler yüzünden Etkili ve düzgün çalışmayı bırakırlar.Bakteriyel enfeksiyonlar, böbreğin iç dokusunun iltihaplanmasına neden olabilir. Böbrek enfeksiyonlarının neden olduğu bilinen diğer risk faktörleri arasında obezite, genetik yatkınlık, önceden bir İYE geçirmiş olmak , cinsel aktivite, daralmış bir üretra sahip olma, genişlemiş bir prostata sahip olma , böbrek taşı ve vajinal enfeksiyona sahip olmaktır.İYE ler, kronik böbrek hastalığına neden olabilen idrar, yüksek tansiyon , akut böbrek yetmezliği ve kalıcı böbrek skarlarının tıkanmasına yol açabilir .


Maydanoz suyu böbrekler için bir temizleyici görevi görür ve içinde bulunan toksinleri temizler. A, C, B, potasyum, sodyum, bakır, tiamin ve riboflavin vitaminleri gibi bir dizi besin içerir. Böbrek enfeksiyonlarına karşı en iyi ve en etkili tedavilerden biridir.


Gebelik


Özellikle hamile olan kadınlar, erkeklerden ziyade böbrek enfeksiyonuna daha yatkındır. Bu, hamilelik sırasında idrarlarının daha yavaş geçişi nedeniyle gerçekleşir. Genişlemiş uterusun koyduğu baskıdan kaynaklanıyor.


Menopoz


Ayrıca, kadınlara menopoza girerken, idrar tutamama, retansiyon, vajinal kuruluk veya pelvik organ prolapsusu gibi göz ardı edilemeyecek bazı belirgin belirtiler de olacaktır. Bu fizyolojik unsurlar, böbrek enfeksiyonuna neden olabilir.


Cinsi münasebet


Kadınlar için cinsi münasebette bulunmak idrar yolu enfeksiyonu riskini artırmaktadır.Böbrek taşı (böbrekler içinde görünen tuzlar ve mineraller dahil olmak üzere sert birikimler) ve diğer yapısal anormallikler, böbrek enfeksiyonunu tetikleyebilir.


En çok önerilen yöntem ve böbrek enfeksiyonu için ev ilaçları listesinde sıvı alımını artırmaktır. Özellikle bol su içmeniz toksit maddeleri vücudunuzdan hızlıca uzaklaştırır.Her gün yaklaşık 8 - 10 bardak su tüketin. Ayrıca, enfeksiyona karşı mücadele için gerekli mineralleri ve vitaminleri sağlamak için sebze ve meyvelerden meyve suyu tüketin.Karın kaslarını gevşetmenize ve mesane üzerindeki baskıyı azaltmanıza yardımcı olmak için ağrıyan bölgeye sıcak su torbası koyun.


Böbrek enfeksiyonu için ev ilaçları listesinden bir diğeri kızılcık suyudur.İdrar yolu enfeksiyonlarını tedavi etmede son derece etkilidir.Bu meyve suyu idrarın asitliğini arttırır, böylece mesane duvarındaki bakterilerin büyümesini önler ve enfekte olma riskini önemli ölçüde azaltır.Antioksidanların yanı sıra probiyotik içeren yoğurt , böbrek enfeksiyonu için ev ilaçları listesinde en değerli içerik olarak kabul edilmektedir. Yoğurdun içerdiği canlı bakteriler, idrar yolundaki epitelyal hücrelere bakteri yapışmasını önleyebilir. Dahası, bağışıklık sisteminizi önemli ölçüde geliştirebilir.


C vitamini alımını artırın. Bu vitamin, enfeksiyonla mücadelede bağışıklık sisteminizi destekleyebildiğinden, böbrek enfeksiyonu için ev ilaçları listesinden en önemli besin maddesidir. Enfeksiyon gelişmesini tetikleyen bakterileri yok etmede etkilidir. Her gün 1 - 2 greyfurt, portakal ve diğer narenciyeleri tüketin . Ayrıca brokoli , patates, biber, lahana, domates , çilek ve kivi gibi C vitamini açısından zengin olan daha fazla yiyecek tüketin .


Hatmi Bu bitki, idrar akışını iyileştirebilen diüretik özellikten dolayı böbrek enfeksiyonu için kullanılan ev ilaçları listesinde oldukça popülerdir, böylece vücudunuzdaki toksinlerin yanı sıra zararlı ürünleri de temizler.Maydanoz Suyu İdrar akışını hızlandırabilen böbrek enfeksiyonu için ev ilaçları listesinde en etkili temizleyici olarak kabul edilir. Bu nedenle, böbreklerdeki zararlı toksinlerin yanı sıra mikroorganizmaları uzaklaştırmak için kullanılır.


En iyi böbrek enfeksiyonu ilaçlarından biri, kokusu ve dengeli asitliği ile ünlü zeytinyağıdır.Bu yağ ile, karaciğerden böbreklere ve hatta safra kesesinden bile çeşitli vücut bölgelerindeki toksinlerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.Böbrek enfeksiyonu tedavisinde yararları en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, limon suyu ile bir zeytinyağı karışımı deneyin. Elma sirkesinin antibakteriyel özelliği, böbrek enfeksiyonu için ev ilaçları listesine dahil olmasının sebebidir. Çünkü elma sirkesi , vücuttaki pH seviyelerini dengeleyebildiği gibi, enfeksiyonun yayılmasını da engelleyebilir.


Sarımsağın böbrek enfeksiyonu için ev ilaçları listesine dahil edilmesi gerekir.Vücuttaki mikroorganizmaları ve zararlı toksinleri temizlerken böbreklere yardımcı olacaktır.Mideniz hala boşken 3 diş sarımsak çiğneyin her gün tüketin. Elma bol lif ile yüklüdür. Bu meyve, zararlı bakterilerin büyümesini engelleyecek asidik yapıyı koruyabilmektedir. Bu meyveyi düzenli olarak tüketmeniz böbreklerle ilgili problemleri etkili bir şekilde önlemenize yardımcı olacaktır. Açıkçası, elmanın sağlık yararlarının sadece böbrek enfeksiyonu ile sınırlı olmadığını da belirtelim.Günde 1 organik elma tüketin.


Aloe vera mükemmel bir toksit temizleyicisidir. Olumlu sonuçlar elde etmek için günde iki kez Aloe Vera'nın suyunu tüketmeniz gerekir . Ekinezya geleneksel bir bitkisel böbrek enfeksiyonu çözümdür . Uzun yıllar boyunca, insanlar bu bitkiyi, mesane veya kan dolaşımı gibi çok sayıda bölgedeki enfeksiyonlarla baş etmek için kullanmışlardır.Güçlü antibakteriyel ve anti-inflamatuar niteliklere sahip olan bu bitki sizi idrar yolu enfeksiyonlarındankorur.


Fesleğen İnanılmaz bir detoksifiye edici ve idrar söktürücüdür. Böbreklerdeki taşların giderilmesi ve böbreklerin güçlendirilmesi fesleğen ile mümkün. Fesleğenin ağrı kesici özelliği böbreklerdeki ağrıyı hafifletmenize ve kandaki ürik asit düzeyini düşürmenize yardımcı olabilir. Kereviz Tohumu Çayı böbreklerdeki atık madde giderim sürecini iyileştirebilen böbrek enfeksiyonu için ev ilaçları listesindeki önemli bir unsurdur. İdrar çıkışını arttırabilir, böylelikle böbrek ağrısını giderebilir. Kereviz tohumlarında bulunan uçucu yağdan elde edilen antibakteriyel ve antifungal özellikler, bakterileri ve enfeksiyonları ya da böbreklerle ilgili diğer sorunları tetikleyen diğer organizmalarla savaşabilir.

C vitamini, böbrek enfeksiyonları için başka bir mükemmel ilaçtır. C vitamini, vücuttaki oksidatif stresi azaltmak için gerekli olan bir antioksidandır ve diyetinizdeki yetersiz miktarlar bir dizi rahatsızlığa bağlıdır. Kabartma tozu ile ilgili çalışmalar, bileşiğin tüketiminin, uzun süreli böbrek hastalığından muzdarip olan hastalarda böbrek hasarını önleyebileceğini göstermiştir.Bakterileri idrar yolunuzun dışına çıkarmak için bol miktarda su için.İdrar yapma isteğini hissettiğiniz anda tuvalete gidin. Dışkılama sonrası anal bölgeyi önden arakaya doğru temizleyin.İyi dinlenin ve düşük potasyumlu ve düşük fosforlu meyveler ve sebzelerle dolu sağlıklı bir diyet yapın. Üretra tahrişini önlemek için yağlanmış prezervatif kullanın.İyi hijyeni sağlayın.Aşırı kilolu veya obez iseniz fazla kilolarınızı vermeye çalışın.Hidratlı kalmak, böbrek taşlarını önlemek ve böbrekleri güçlü tutmak için yapabileceğiniz en önemli şeydir. Su, idrarı sulandırır ve minerallerin ve tuzların kümelenmesini ve taş oluşturmasını engeller. Sık sık böbrek taşları için risk altında olan hastaların oda sıcaklığında bir bardak su içinde taze limon eşliğinde suyu içerek güne başlamasını tavsiye ederim. Eğer ekstra bir kiloya sahipseniz , böbreklerinize bir iyilik yapın ve kilo verin . Obezite, böbrek kanseri gelişme olasılığına bağlı olmuştur. Yukarıda listelediğim kürleri uygulamak genel sağlığınızla birlikte böbreklerine fayda sağlayacaktır. Ancak, ek olarak, herhangi bir kürü uygulamadan önce mutlaka hekime danışın. Ayrıca makalede yer alan septomalra sahipseniz önceliğiniz mutlaka birhekimegörünmek olmalıdır.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 1
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 1
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 0
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 1
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 0
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 3
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 0
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 1

Üst