Boşanmadan sonra çocuklarımı göremiyorum yardım lütfen

canım sen şu an istenmeyen göze batan hatta onun gözünde onları ayaıran kadın konumundasın. Aslında oda öyle olmadıgını biliyor ama işine gelmiyor. Sana diyeceğim sabırlı olman tabi o kadar hakareti yiyip yutamazsın ama en az yarayı almak ıcın çokta hırs yapmamalısın. Allah sana gerçekten kolaylık versın cok kötü zamanlar yaşıyor ve dahada yaşıyacaksın ama unutma bir gün gelecek ve herşey düzelecek. Sabır dile allahtan..

çok teşekkür ederim desteğin için canım. Eşimi çook sevmesem şimdiye kadar dayanamazdım zaten çoktaan boşanırdım. Ama ben eşimi çok seviyorum o kadın yüzünden eşimi kıramam. Eşimde zaten nerede nasıl davranması gerektiğini biliyor ve ona haddini bildiriyor. Eğer eşim sessiz kalsaydı onun karşısında tahammül edemez bitirirdim:(

Az sabır dediğim gibi inş. herşey düzelecek .. sende sakın fevri davranma tartışmaları kavgaya çevirme ne kadar haklı olsansahaksız duruma düşebilirsin..

[FONT=&amp]“1 saat geç geldin çocuğu vermeyeceğim bir daha falan.”[/FONT]
Velayet hakkı verilen, kocanızın eski eşi belli sürelerde kocanıza mahkeme kararıyla küçüğü teslim etmelidir. Bu yükümlülüğü yerine getirmemesi velayet hakkının kötüye kullanımı olup; çocuğun velayetinin ondan alınmasına dahi sebep olabilir. Velayeti içerir mahkeme ilamı da icraya konu edilebilir.

Çocukla şahsi münasebetlerin düzenlenmesine dair ilam hükmünün yerine getirilmesi talebi üzerine icra memuru, küçüğün ilam hükümleri dairesinde lehine hüküm verilen tarafla şahsi münasebette bulunmasına mani olunmamasını; aksi halde ilam hükmünün zorla yerine getirileceğini borçluya yazılı şekilde bir icra emri ile tebliğ eder. Bu emirde ilam hükmüne aykırı hareketin İcra İflas Kanunu 34. maddedeki cezayı müstelzim olduğu da yazılır. Velayet hakkını elinde bulunduran bu emri tutmazsa ilam hükmü zorla yerine getirilir. Velayet hakkını elinde bulunduran, velayet hakkını elinde bulundurmayanın şikâyeti üzerine ayrıca 341 inci maddeye göre cezalandırılır.

İİK. 341. maddeye göre çocuk teslimi hakkındaki ilâmın veya ara kararının gereğini yerine getirmeyen veya yerine getirilmesini engelleyen kişinin, lehine hüküm verilmiş kimsenin şikâyeti üzerine, altı aya kadar tazyik hapsine karar verilir. Hapsin tatbikine başlandıktan sonra ilâmın veya ara kararının gereği yerine getirilirse, kişi tahliye edilir.

[FONT=&amp]Çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair ilâmın icrası, icra müdürü ile birlikte Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından görevlendirilen sosyal çalışmacı, pedagog, psikolog veya çocuk gelişimcisi gibi bir uzmanın, bunların bulunmadığı yerlerde bir eğitimcinin hazır bulunması suretiyle yerine getirilir. Kısacası velayet kendisinde olmayan eşiniz icra marifetiyle[/FONT][FONT=&amp] de[/FONT][FONT=&amp] çocuğunu görebilir.[/FONT]

[FONT=&amp]“çocuğu alırken bize hakaretler etti”, “6 tane falan msj atmış eşime msjlarda inanılmaz hakaretler küfürler yer alıyor. Özellikle benim şahsıma yönelik hakaret ve küfürler. Ardından eşimin işyerine gidip olay çıkarmış bağırıp çağırmış ve sizi boşatacağım sen bana döneceksin gibi sözler ve yine küfürler sarfettmiş.”[/FONT] [FONT=&amp]

Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Hakaret suçu şikâyete tabidir. Şikâyetinizi polise, jandarmaya veya Cumhuriyet Savcılığına yapabilirsiniz. Hakaret her türlü vasıtayla ispat edilebilir. Cep telefonunuzda hakaret içerikli mesajlar olduğundan söz etmektesiniz. Vereceğiniz şikâyet dilekçesinde bu mesajları mutlaka belirtiniz. Mesajları cep telefonunuzdan kesinlikle silmeyiniz. Bu belirttiklerim fiilin cezai yönü olup; cezai yönden ayrı olarak bu kişi hakkında manevi tazminat davası açmanız da mümkündür.

[/FONT]
[FONT=&amp]Av. Gökhan ARICAN[/FONT]
[FONT=&amp]Barbaros Mh. Tunalı Hilmi Caddesi Kuğulu İş Hanı [/FONT]
[FONT=&amp]A Blok No:123/56, Kavaklıdere/Çankaya/ANKARA[/FONT]
[FONT=&amp]Tel: 0 312 466 56 34 – Faks: 0 312 466 56 40 – Gsm: 0 533 372 36 89[/FONT]
[FONT=&amp]www.gokhanarican.av.tr – e-mail: info@gokhanarican.av.tr[/FONT]

Son düzenleme:
Geri