Boyayı saçta uzun süre bekletmek saça zarar verir mi?

S

Sevdecicek

Forum Okuru
Boyayı saçta uzun süre bekletmek saça zarar verir mi?

Boyayı saçta uzun süre bekletmek Melek kadınlar kulübü boyayı saçta çok bekletmek forum'da.​

Saçlarımı boyadım ve saçlarıma boyayı sürdükten sonra verilen süreyi epey açtım ve bekledim. Saçlarım sanki zarar gördüğü gibi hissediyorum boyayı saçta uzun süre bekletmek ne kadar zararlı saçlara acaba? Boya saçımı yıprattı ve ben ne yapabilirim saçlarımı yeniden canlandırmak için fikriniz var mı?

images (3).jpeg

Merhabalar
Elbette boyaların içerisinde kimyasal olduğu için söylenilen sürenin üzerinde bekletmek saçı yıpratır ve zarar verir. Boyayı saçta uzun süre bekletmek yerine önerilen sürede bekletmek yeterli olacaktır ve şunu da bilmenizi istiyorum ki saçlarınızı boyadıktan sonra bir buçuk ay içerisinde tekrar boyamayın mutlaka 1,5 ayı bekleyin. Boyaların içerisinde yer alan kimyasallar saçlarınızı yakabilir ve çok fazla zarar verebilir. Saç boyarken boyalardan istenilen verimi elde edebilmek için boyanın 35-40 dakika kadar saçta bekletilmesi yeterli olacaktır bu süreyi aşmamanizi öneririm.

Dilerseniz aşağıdaki linkte "açıcıdan yanmış saçlara bakım önerileri" yazımızı aşağıdaki linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Geri