çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Biz bayanların en önemli ve gerekli aksesuarların başında gelen çantalar hakkında sizlere işinize yarayacak bazı bilgileri vermek istiyorum eğer çanta almayı düşünüyorsanız şu sıralar çanta seçiminizi neye göre ve nasıl yapmalısınız tüyoları sizler için geliyor.

Çanta kadınlar için bir tutkudur. Hem kıyafetleriyle hem de ruh halleriyle uyumlu olsun isterler. Peki sizin biz tarzınız var mı? Hangi çantalar size göre, biliyor musunuz?
Kendinize yeni bir çanta olmadan önce giyim tarzınızı netleştirin. Spor giyinmeyi seviyorsanız kumaş çantalar, klasik tarzda giyiniyorsanız deri çantalar tercih edebilirsiniz. Tarzınız ne olursa olsun özel davetler, düğün, nişan, mezuniyet törenleri için dolabınızda bir adet abiye çanta bulundurmanız beklenmedik durumlar için faydalıdır.

canta1wz2 1245517836 Çanta seçmenin yöntemleri

Beğendiğiniz çantanın vücudunuzla uyum içinde olup olmadığı önemli bir detaydır. Boy aynasının karşısına geçip çantanızı kolunuza takın ya da elinizde tutun. Tüm insanlar dışarıdan size baktığı gibi siz de kendinize bakın. Nasıl görünüyorsunuz? Yeni çantanız size uyum sağladı mı? Cevabınız evetse çantayı alın, hayırsa yeni çanta modellerine göz atın.

Dolabınızda en yoğun bulunan renk hangisi? Kıyafetlerinizde ve ayakkabılarınızda desen kullanmayı seviyor musunuz? Yeni bir çanta satın alırken ayakkabı ve kıyafetlerinizin rengiyle uyumlu olmasına maksimum özeni gösterin. Desenli bir elbisede desenli çanta kullanmak görüntünüzde karmaşa yaratır.Kıyafet kombinlemenizde kahverengi ayakkabı kullandıysanız siyah çanta kullanmaktan kaçının. Aynı anda kullanılan iki renk ortaya yorucu bir görünüme neden olur. Tamamıyla siyah bir kıyafet giydiyseniz kırmızı bir çanta ile tamamlayarak göz kamaştırıcı olabilirsiniz.

Minyon tipli bir kadınsanız çok büyük valiz tipinde çantalar kullanmaktan kaçının. Orta boy ve küçük askılı çantalar sizin için idealdir. Sapı dizlerinize kadar uzanan çantalar daha kısa görünmenize neden olur.

Balıketli bir kadınsanız çok küçük çantalar yerine orta boy ve büyük çantaları kullanabilirsiniz. Çantanın etkisiyle daha ince ya da kilolu görünebileceğinizi unutmayın. Göğüsleriniz büyükse, sapı koltuk biten çantalar kullanmaya özen gösterin. Kalçalarınız istediğiniz incelikte değilse omuza çapraz asılan çantalar yerine koltuk altı çantalarını tercih edin.Güvenlik açısından çantanızın ağzının fermuarlı olması faydalıdır. Açık ya da sadece bir çıt çıtla tutturulmuş çantalar hırsızlara davetiye çıkarabilir. Satın almaya karar verdiğiniz çantanın sağlamlığını, kalitesini test edin. 1 hafta sonra sapı kopan, yırtılan bir çanta moral bozukluğuna neden olur.


Çantanızın içinde aradıklarınızı kolayca bulabilmek için organize edin. Makyaj malzemelerinizi küçük bir çantada, ajanda, kalemlerinizi küçük bir çantada saklayın. Böylece cep telefonunuz çaldığında kapanana kadar aramayıp kolayca bulabilirsiniz.
 

aslı soyhan

Yeni Üye
Üye
paylaşımın için teşekkürler cnm:)özellikle son satırlar tam benlik küçücük çantama o kadar çok şey koyuyordumki perşembe pazarına dönüyordu ve bir şeyi bulmak çok zor oluyordu hepsini küçük küçük çantalara koydum çok rahat oldu.bugün de bi küçük pembe bi portföy aldım trendyoldan hem de 20liraya herkes kapışmış zzaten:)
 

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Hayırlı olsun canım iyi günlerde kullan yeni çantanı:)
 
Üst