Çikolata nasıl eritilir doğru şekilde çikolata eritme nasıl olur?

E

Edagul06

Forum Okuru
Çikolata nasıl eritilir doğru şekilde çikolata eritme nasıl olur?

Çikolata nasıl erir melek kadınlar kulübü çikolata nasıl eritilir forumda.​

Arkadaşlar ben bugün bir cikolatali kurabiye yapayım dedim ama sanırım çikolatayı yanlış erittim. Tatlılar için siz çikolatayı nasıl eritiyorsunuz. Bir sürü çikolata boşuna gitti yaa. Çikolata nasıl erir sonraki yapacağım tariflerimde doğru bir şekilde yönlendirin lütfen beni.

Merhabalar
Nasıl erittiniz bilmiyorum am tahmin edebiliyorum nasıl yaptığınızı. Çikolata benmari usulü eritilir canım. Artık ne yapıyorsun bilmiyorum ama yapacağınız tariflerde çikolata eritmeniz gerekiyorsa benmari usulü eritmeniz gerekecek. Peki benmari usulü nedir? Öncelikle bir tencereye su koyup kaynamasını bekleyin. Onun üzerine çatlamayacak bir kase koyabilirsiniz kasenin içerisine ise eritmek istediğiniz çikolataları koyabilirsiniz. Suyun sıcaklığı ile çikolatalar eriyecektir. Arada bir çikolataları ıspatula ile karıştırabilirsiniz ısı bütün çikolatalara eşit şekilde yani homojen şekilde eriyebilmesi için.

Dilerseniz aşağıdaki linkte harika mi harika bir tarif linki veriyorum. "Çikolatalı sufle tarifi" yapılışı ve detayları aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri