Dünyanın En Faydalı Bitkileri Şifa Dağıtıyor!

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
Dünyanın En Faydalı Bitkileri Şifa Dağıtıyor!
dünyanın en faydalı bitkileri, en faydalı bitkiler, bitkiler ve faydaları

Birçok hastalığın şifasının kaynağı doğada bulunuyor. Birçoğumuzun mutfağından eksik etmediğimiz ve belkide faydaları hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmadığımız bitkiler bazı hastalıklara çok iyi geliyor.

Dünyanın en faydalı olarak kabul edilen bazı şifalı bitkiler ve faydaları hakkında sizlere işinize yarayacak bilgileri sunuyoruz.

kizilcik-jpg.16244,Dünyanın En Faydalı Bitkileri Şifa Dağıtıyor!

sarmisak-jpg.16245,Dünyanın En Faydalı Bitkileri Şifa Dağıtıyor!

Uzun dönemlerden beri insanlar tedavi amacı ile çeşitli bitkileri kullanmaktadır. Ayrıca son dönemler de daha çok kullanılmaya başlamıştır, bunun nedenleri ise sağlık sigortalarının ve bunun yanın da ilaç fiyatlarının oldukça fazla olmasından kaynaklanmaktadır. İşte doğal tedavi yöntemleri için kullanılan şifalı bitkilerin listesi.

Kızılcık Suyu; kızılcık suyu geçtiğimiz dönemlerden beri en çok bilinen yararı ise, boşaltım sistemlerinin sorunlarını çözmekte mucizevi etkiye sahiptir. Ayrıca bakteriyel enfeksiyonu tedavi ederek bütün sorunların çözülmesini sağlamaktadır. Bunların yanında en bilindik faydalarından bir tanesi de yüksek kolesterol ve kalp yetmezliği gibi sorunları olan kişilerin kalp sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Ayrıca C vitamini yönünden de oldukça zengin bir bitkidir.
AloeVera Bitkisi; Toplum arasın da en çok bilinen bitkilerin başında gelmektedir. Kazalar sonucu ve yanık lekelerinde oluşan yaraların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu bitkinin asıl yararlı kısmı ise aloevera yaprağıdır. Aloevera bitkisini yetiştirmek için ise tek gerekli şey de sudur. Yaprağının içinden çıkan su yanıkların neden olduğu acıyı azaltarak ve bunun yanında iyileşme sürecini de oldukça hızlı bir şekilde hızlandırmaktadır.
Yılan Kökü; siyah yılan kökünün en bilindik özelliği menopoz için önerilen ve bu yönü ile bilinen bir bitkidir. Ayrıca siyah yılan kökü sinirlerin gevşemesinde ve dolayısı ile de menopoz dönelmelerinde oldukça sıkıntı veren ateş basmasını önlemektedir.
Papatya Bitkisi; bilindiği üzere genellikle çayı yapılarak içilen papatya bitkisinin faydası, bağırsaklardaki oluşan sıkıntıları gidermesi ile tedavi edici özelliklere sahiptir. Ayrıca bunların yanın da mide bulantıların da ve ayrıca gastroentirit tedavisinde de kullanılmaktadır. Papatyanın etkili bir rahatlatıcı özelliği vardır ayrıca hem yetişkinler için hem de çocuklar için oldukça etkilidir. Uyumakta zorluk çeken kişiler için güvenle kullanılmaktadır.
Kahve; kahvenin olumlu yönleri olduğu gibi olumsuz etkileri de yer almaktadır. İçinde bulunan kafein nedenleri ile çoğu beslenme önerilerinde yer almaz. Tabi bazı durumlarda da oldukça etkilidir. Bilindik en etkili yönü ise acının algılanmasını bloke ederek ağrıların azalmasında etkilidir.
Dünyanın En Faydaları Bitkileri Nelerdir
Sarımsak; sarımsağın kokusu pek beğenilmeyen bir kokuya sahip olmasına rağmen sağlık açısından oldukça yararlı ve faydalı bitkililerin başında gelmektedir. Ayrıca mikroplarla ve virüslere karşı vücuda oldukça fazla direnç ve enerji kazandırdığı bilinmektedir. Ayrıca sarımsak kolesterol ve bunun yanında yüksek tansiyonu düşmesinde, kan şekerini dengeleme de, kanser hastalarında, bronşit belirtilerinde azalma gösterdiği gibi ve zamanla da bağışıklık sistemini güçlendirme de oldukça etkili ve faydalı bir bitkidir. Ayrıca bunların yanı sıra soğuk algınlığı ve üşütmelerde oldukça etkilidir, vücudun halsizliğini gidermektedir.
Keten Tohumu Bitkisi; keten tohumu, susam tanelerinden biraz daha büyüktür. Omega-9 ve omega-3 lif, protein, manganez, magnezyum, çinko ve bunların yanında da gider bir dizi mineral açısından oldukça zengin bir bitkidir. Keten tohumu bir çok soruna faydalıdır ve bunun için bir çok kişi tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.
 
Üst