Ekşi yeşil elmadan sirke olur mu hanımlar?

M

Mehtapvegunes

Forum Okuru
Ekşi yeşil elmadan sirke olur mu hanımlar?

Ekşi elmadan sirke olur mu melek kadınlar kulübü yeşil ekşi elmadan sirke olur mu forum'da.​

Arkadaşlar ben ekşi yeşil elmadan sirke yapmayı denemiştim bu yıl ama herhalde olmadı ya bilemedim tadı çok acı ekşi arası bişey oldu yani sirkeye benzer bir yanı yok sanki. Ekşi elmadan sirke olur mu? Hata mı yaptım acaba bir yerde bilemedim doğrusu nedir bu işin anlatır mısınız?

Merhabalar
Sirke yapmanın da püf noktaları var her şeyde olduğu gibi. Peki ekşi elmalar da sirke olur mu? Sirke genelde ekşi değil tatlı elmalardan yapılıyor bildiğim kadarıyla. Hatta gidip kurtlu elmalardan bulmak çok önemli sirkenin doğal olması açısından. Kurtlu elma dediğim yani doğal olması siz de bilirsiniz ki artık herşeyin Doğanlı bulmak çok zor onun için biraz eğri büğrü yamuk yumuk kutlu mutlu olan şeyleri alıp mutfağımıza sokmak gerekiyor.

Güzel bir sirke yapımı için püf noktaları ile bir yazı paylaşmak istiyorum sizinle incelerseniz bir sonraki yıl daha garanti olur işiniz. Güzel bir sirke yapımı için aşağıdaki linki mutlaka inceleyin. "Evde elma sirkesi yapımı"

Geri