Ertesi Gün Hapı Ne Sıklıkta Kullanılabilir?

korunmasız ilişkiye girdim ertesi gün hapı kullandım adetimi zamanında oldum gebelik testimde negatif çıktı hamile olma olaslığım varmı

1 haftalık gecikme yaşarsanız test yapmanız uygundur..
Mrb Ben iki ay önce Ella kullanmıştım iki kez adetimi gordm bu ayin 6sinda tekrar Ella kullanmak zorunda kaldım 15-17 si gbi adet başlangıç günlerim di sancm var ama adetm başlamadı onun yerine 2-3 gündür bazen açık bazen koyu renkli kahverengi leke oluo iç camasirina bulasmio sildigim de goruorm bende bugün doktra gttm ilişki olduktan sonra 11.gunde yani zaten bı iki gün adetm gecikmis ve lekelenme korkutmustu beni kan testi gebelik için yaptm usg ye baktı bişey yok rahim duvarı kalınlaşması yok dedi kan testi negatf çıktı bna dophaston verdi kullanmam için progesteron icerio çok fazla ellada oleydi aynı ay icmis olacagm bekleşem adet olur mu yoksa kullanaym mi

Doktorunuzun verdiği ilacı kullanın . Gecikmeniz gebelik kaynaklı değil muhtemelen ella hap adet gecikmesine neden olmuş. Ayrıca strese maruz kalmanızda gecikmeye neden olabilir.

ben ilişkiden 2 saat sonra ella yuttum adet günüm zamanında oldu test yaptım negatif çıktı kesin hamile değilim değilmi

Şüpheli ilişki sonrası döneminiz zamanında gerçekleşmiş, akabinde gebelik testi yapmışsınız sonuç negatif çıkmış bu durumda gebelik söz konusu değildir. Yani hamile değilsiniz..

ilişkiye girdikten sonra ertesi gün hapı kullandım ve bu ay ki adetim normalden iki gün önce oldu benim normalde düzenli ve sancısız gerçekleşiyordu fakat bu ay iki gün önce ve sancılı oldu bunun sebebi sizce nedir?

Geri