Gebelik veya dış gebelik olabilir mi

Gulselverrr

Üye
Üye
Gebelik veya dış gebelik olabilir mi

Dış gebelik olduğunu nasıl anlayabiliriz. Gebemiyim Hamilelik dış gebelik mümkün mü tşk

@SadmiN Merhabalar halkımızı helal edin. Sorum şu ki geçtiğimiz ay adet dönemime kadar birden fazla ilişkim koldu prezervatifle korunarak. sonra adet günümde adet oldum 27temmuz adetimin başlangıcı idi. Benim adetim normalde 10 gün sürer 5-6 gün kanama sonrası lekelenmeye döner. Bu ay 8.-9.ve10.günlerde kahverengi leke cok yaşamadım. Bitiminden sonra 11-12-13 bu üç günde yani adetin 13.gününe kadar lekelenme yaşadım. En son ilişkinin üzerinden 17gün geçti. Bugün idrarda erken gebelik testi yaptım ve sonuç negatif. Asıl sorum şu ki tüm bu anlattıklarıma rağmen hamilelik söz konusu olabilir mi? Bir cok bilgi kirliliği var bu mecrada.

Bazısı bu yaşadığım şeye yerleşme kanaması bazısı dış gebelik diyor. Kafam çok karışmış durumda. Gebelik riski var mı? Normal bir şekilde adet gördüm sonrasında sadece lekelenme bir kaç gün sürdü 3gün fazladan geldi o da yoğun değil ara ara geldi. Bugün de 14.gün galiba kaşıdığımdan minik bir kan geldi ama devamı yok. Testte yaptım sonuç negatif adette gördüm. Bu kanamanın sebebi nedir sizce?

Bide adetimde bu ay 4 kere ağrı kesici içtim bunun yanı sıra. Üç adet kan ilaçları kullanıyorum bundan mıdır acaba? Net bir şekilde aydınlatırsanız sevinirim. Hcg baktıracağım bir durumda değilim. Eğer baktırman gerekli diyorsanız ona göre yol izlemek isterim Allah razı olsun şimdiden cok teşekkür ederim. Cevabınızı merakla bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konudan tüm sorularınızın cevabını verdiğimi düşünüyorum konunuzu inceleyin lütfen. Çok fazla bilgi kirliliğine gerek yok hayatım. Dünya üzerinde bir kadının hamile kalıp kalmadığını anlayacağı bir iki test var birisi idrardan yapılan diğeri kandan yapılan gebelik testleri. Dolayısı ile yazdıklarınızı tek tek inceleyerek tek tek de cevaplandırdım. Lekelenmenin sebebini doktor araştırır çok kafana takıyor isen. Ama anlattıklarının ışığında, senin yüzde yüz hamile olmadığını söyleyebilirim. NET.

Sevgiler.

Geri