Hamilelikte rezene çayı içilir mi?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Hamilelikte rezene çayı içilir mi?
Mrb Hanımlar, Ben 1,5 Aylık hamileyim. düşük riskim olduğu için sürekli yatmam lazm. 10 gündür yatıyorum.uyku problemimde war uyuyamyorum we artk bunalıma grmek üzereym. Bir arkadaşım REZENE ÇAYI içmemi tafsiye etti. Hem Rahatlatıp hemde uyku yapıyormuş. Rezene çayı ile blgisi olan war mı? Benim durumumdaki brinin içmesi doğru mu ?

Hamilelik döneminde özellikle de hamileliğin ilk üç ayında bitki çaylarından uzak durulmalıdır bu çaylar rahimde gereksiz kasılmalara sebep olarak düşük sebebi olabilirler. Size de önerimiz kesinlike rezene yada başka bir bitki çayını içmeyiniz hele bir de böyle hassas bir dönemde.. Sağlıklı hamilelikler..

rezene cayi siskinlige karsi hazimsizliga karsi iyi gelir. Hamileligin ilk aylarindada cok siskinlik oldugu icin doktorlar ve eczacilar tavsiye eder. Ablalarim ve arkadaslarimin icitiklerini biliyorum. Benim hamisligimde riskli oldugu icin bende haftalardir yatiyorum. Bende iciyorum, Bitki caylarin sadece bir kac türü icilmemeli bunlarda kaffein iceren ve vucuttaki suyu ceken caylar. mesela isirganotu cayi vucutaki suyu cekiyor, Yesil ve beyaz cayda teein yani kaffein var. Siyah cayda ayni sekilde ama onu acik ve az ice bilirsin. Rezenenin uyku getirdigini ilk burda okudum. Melissa cayi sakinlestirip rahat uyumayi saglar istersen onu deneye bilirsin. Ve migde icinde cok iyidir melisse cayi...

Geri